Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej karta powinna mieć nazwę GTX 485 ,ja moich 480 zwodowanych na pewno nie wymienię. Ale tu fajny produkt od evga jest tylko cena zaporowa DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - EVGA GeForce GTX 580 FTW Hydro Copper 2PART 015-P3-1589

 

w jakich sklepach jest już dostępna ta karta ???

Np. W komputroniku EVGA za 1799 i są także w ddr2.pl

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porownanie zegar w zegar jest swietne, zweryfikowalo moj poglad na karte, najpierw myslalem ze naprawde swietna karta, teraz widze ze nvidia zastosowala taktyke jak amd, i karta jest tak krecona ze wieksze OC prawie nic nie daje (patrzylem na testy po OC i ledwie pare % lepsze wyniki - slabo)

 

Mnie dalej zastanawia kiedy nvidia zrobi cos ala eyefinity...tylko tego mi w gforcach brakuje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było sie domyślać po wycieku specyfikacji, że w dużej mierze różnica w wydajności na korzyść GTX580 jest podyktowana wyższymi taktowaniami. GTX480 odpowiednio chłodzony i tak dostaje sporego kopa po OC, wtedy różnice w wydajności są mizerne. Jedyne co tak naprawdę przemawia za tą kartą to wydajniejsze (cichsze? - tu są sprzeczne informacje) chłodzenie no i to, że sama karta lepiej wygląda od GTX480 (brak tych hitpajpów wystających).

 

Oczywiste jest, że jak ktoś szuka karty o takiej a nie innej wydajności to niech bierze GTX580, w końcu to nowa karta. Ja liczę, że spadną ceny GTX480, to może w przyszłości by się drugą dołożyło B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze 580-ka to dobra karta.

OC idzie spokojnie na 920 mhz.

Gdzies widzialem wyniki testow przy tych taktowaniach.

Nawet recenzenci chwala 580-ke a u Nas co widze ? :wacko:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven karty nie są złe, ale tu chodzi o to że to prawie to samo co gtx480 - jedynie wycięte jednostki do obliczeń równoległych, dodane CUDA (a raczej nie są one usuwane jak w gtx480), podniesione takty i zmienione chłodzenie. Mnie ciekawi czy to nowe chłodzenie jest kompatybilne z gtx480 i czy ktoś sprawdzi jak się zachowuje z nim gtx480 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC idzie spokojnie na 920 mhz.

Gdzies widzialem wyniki testow przy tych taktowaniach.

 

Pytanie: przy jakich napięciach to osiąga? Wczoraj na szybko patrzyłem i co lepsze GTX480 co ludzie mają też na tyle kręcą, dlatego pytam czy mniej papu do takich taktów potrzebuje GTX580, bo tak naprawdę te 772 na rdzeniu i 4000 na memkach to każdy późniejszy GTX480 robił - tutaj Nvidia podniosła takty bo mogła sobie na to pozwolić dzięki lepszemu fabrycznemu chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra....

Jak tak bardzo nie pasuje Wam poprawiony 480, to niech tak zostanie :smoke:

 

Co prawda te 920 mhz na gpu zrobiono z podniesionym napieciem do 1.25 volta, ale chce widziec 480-ke, ktora robi to na stockowym chlodzeniu.

 

GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie. Podkręcanie. Benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, nie zrobi tego na standardowym chłodzeniu, bo ono było kiepskie. W GTX580 poprawili je i dzięki temu można mieć wyższe domyślne taktowanie i pogonić kartę na dużym napięciu na te 920MHz (wentyl tak czy siak pewnie na 100%). Prawda jest taka, że na mniej więcej 1.2v GTX480 tyle samo zrobi (oczywiście nie wszystkie, fakt sam nie zrobiłem, ale ogranicza mnie limit w BIOS-ie do 1.15v, ale mało brakowało do 900MHz). I tu jest pies pogrzebany, że w tańszym GTX480 zmienisz chłodzenie np. jeśli mówimy na AC, to na nowe Accelero i OC przy tych napięciach Ci niestraszne (chyba).

 

I tu nie mówię, że mi się ta karta nie podoba czy coś, bo jak sam bym teraz kupował to bym wciągnął właśnie ją - chodzi o tak naprawdę niewspółmiernie mały postęp w wydajnośći, do niewspółmiernie wysokiego skoku numeru karty. Na GTX580 ona nie zasłużyła, max na GTX485 lub 490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bynajmniej nie nastawialem na duzy skok wydajnosci, a i tak jest bardzo przyzwoicie.

Gtx 480 musi miec okolo 820-840 mhz na gpu, zeby zrownac sie z stockowym 580, a to juz jest cos.

Teraz mocne OC 580 i mamy spora ucieczke podrasowanego fermii :lol2:

 

Gdybym byl w takiej samej kondycji finansowej jak z przed dwoch lat, to zrobil bym to samo co wtedy i kupil bez mrugniecia okiem 580-ke za 1800 zl jak wtedy 285-ke za 1600 zl :razz:

 

Czekam na testy Naszych userow.

Juz widze 950-1000 mhz na gpu :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Zależy mi na CUDAch. Teoretycznie Sony Vegas dostaje od nich całkiem fajnego kopa. Wie ktoś czy to co wycięto z tej karty znacząco wpływa na obliczenia w Vegas?

 

Z minusów: brak DisplayPort.

 

Wbrew różnym pogłoskom które pojawiały się przed premierą z GF110 nie wycięto nic. Teoretycznie możliwe jest wydanie odświeżonej Tesli na tych układach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew różnym pogłoskom które pojawiały się przed premierą z GF110 nie wycięto nic. Teoretycznie możliwe jest wydanie odświeżonej Tesli na tych układach.

 

Póki nie zdejmiesz czapki z gt110 i nie porównasz wielkości rdzenia do gt100 to nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do konca taki podkrecony 480 skoro ma ram jak 470tka ;) 560 z tego co widze to 460 z odblokowanym pelnym chipem.

 

 

Ale myslalem , ze jeszcze poczekaja z premiera 570tki widac zapasy gf100 nie sa zbyt duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...