Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , że to nie Ty :D , kilku takich.... uwielbia dawać minusy , a pojęcia nie mają :lol2:

 

Chciałem tylko Cie przestrzec/poinformać i żebyś był przygotowany na to o czym pisałem wyżej. Nie jest to odosobniony przypadek tylko norma :wink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyszła, 3D Mark 2011 mam już za sobą nie ma rewelacji ani w uzyskanych pkt ani w tym co zobaczyłem (4498) - 2000 i 2001 to były naprawdę świetne 3D Marki.

Odpaliłem jeszcze HEAVEN i to jest mark na który czekałem od lat, cieszy oko i przy okazji nie daje odsapnąć karcie.

Wygląda na to że mój niegdyś naprawdę szybki procesor powoli przechodzi do lamusa :unsure:

Zobaczę jeszcze jak karta się kręci, z czystej ciekawości bo z tym CPU choćby się przekręciła o 100% to pewno wiele więcej nie zwojuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam postawionego XP tak na wszelki wypadek jakby się W7 wysypał :wink:

 

Jestem już po wstępnych testach kartę testowałem tylko w 3D Mark 2011.

Muszę przyznać że OC pamięci prawie wcale nie wpływało na wynik, czego nie można powiedzieć o GPU.

I tak karta zdaje mi się ma przeciętne OC, narazie uzyskałem:

 

GPU - 910/1824 (1,075V)

MEM - 4600 (więcej nie dało się w programie Asusua)

 

Aż dziwne że RIVA TUNER nie widzi karty i nie ma opcji ani do OC ani do monitorowania temp, zegarów itp.

 

Qrcze ale się przyzwyczaiłem do ciszy na WC, kartę koniecznie muszę zwodować :lol2:

 

Poniżej malutki jpg z testów.

Temperatura karty zaraz po skończeniu testu wynosiła równo 70 stopni.

 

sideband - jutro przeprowadzę jakieś porównanie na XP ale chyba będzie potrzeba wybrać coś na DX10 i coś to da się odpalić na obydwu systemach - może smak 06.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za "wodowanie" karty i... zonk :mur:

Firma ASUS trochę pokrzyżowała mi plany używając do przykręcenia chłodzenia śrub 6-gwiazdkowych, śrubki zdaje mi się że są w rozmiarze T6, mam w domu kpl takich śrubokrętów, ale rozmiar zaczyna się od T10 i zdaje się być o wiele za duży, będzie konieczność zakupu mayłch śrubokrętów gwiazdkowych. Ciekawe jak sytuacja wygląda u innych producentów.

Poniżej dla zainteresowanych zamieszczam foto częściowo rozebranej karty.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tak maja ;) trzeba bylo looknac na YT zanim rozebrales karte.

Any way - ciekaw jestem czy tak jak teraz na karte rozebrana przez Ciebie mozna posadzic universalny bloczek od EK i czy nie trzeba by bylo wtedy jakiegos wentyla na PCB ustawic.W sumie to aluminium (czarne) powino schlodzic sekcje i RAM.

 

@dr_misiek ty nie zdjales folii z obudowy karty jeszcze :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem żeby już teraz zapiąć blok ale potrzebował bym czegoś w rodzaju podkładki pomiędzy blok a GPU ponieważ z tego chłodzenia kilka elementów wystaje dosłownie 1 mm ponad powierzchnię rdzenia, może tego nie widać dobrze na zamieszczonym zdjęciu ale oryginalne chłodzenie w miejscu styku z GPU ma takie wybrzuszenie dzięki czemu nie haczy o wystające elementy, coś takiego:

___________________

|..............................|

|___................. ____|

******\________/

 

A folia rzeczywiście nie zdjęta :wink:

Od początku wiedziałem że karta będzie zwodowana, ale wiadomo pierwsze testy i w ogóle sprawdzenie najszybciej jest zrobić na założonym chłodzeniu, dlatego z reguły nie usuwam ani foli ani innych naklejek B-)

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr_Misiek mozna uzyc plaskeigo srubowkreta (zegarmistrzowski).

Wazne, zeby ostrze weszlo dokladnie w szparki gwiazdki i bylo bardzo twarde.

Jak nie pusci, to pozostaje kupno torxow.

Sprobowac nie zaszkodzi, byle robic to z wyczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak karta po zwodowaniu zdaj relacje ?? , ja karte zostawiam na 900mhz przy napieciu 1.10 , w marku jest 6300 punktow , ogolnie troche glosno juz jest , ale halas jakos mi i tak nie przeszkadza wiec ok :) a temperaturka przy tych taktach to 82c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to smao u mnie, nie przekracza 84C na auto.Jak ustawilem ze wentyl lata na 67% jak gram to 77/78C sie trzyma

ale wyje jak cholera wtedy.

 

EDIT:

Po podkreceniu wentyli w budzie deko wyzej udlao mi sie zejsc do 73C w Metro 2033 - teraz jestem happy i nie mecze sie z tematem

Niestety czytajac recki wszyscy mowili,z e karta cicha, dl amnie przy wentylu 60% w gore jest niczym suszarka do wlosw - tez tak macie?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite 900 robi ci na 0.975V ? 8O

 

 

Dostępne nowe sterki 266.58. U mnie lekki wzrost w smarkach no i działa SLI w 3DMark 11.

 

na starszych tez działa tylko trzeba tłika zapodac

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no co ty 900 zrobilem na 1.1, ale nie probowalem na nizszym v, tak z biegu dalem najwyzsze napiecie i 900 MHz-pozniej sie pobawie.Chodzilo mi o to, ze VID jest niski co moze dobrze rokowac na OC, niektore karty maja 1.025 lube tez sa takie co maja 1.1v - tam raczej nie poszleje sie z Ocowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...