Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

930 MHz lata i byc moze pojdzie wiecej, ale jedno co mnie zastanawia to dosc slaby wynik na tych ustawieniach.O ile proc wielkiej rozicy nie robi i powyzej 4.2 duzo nie zsyskam to na taktach grafy powino dac o 200 pkt wiecej jak mniemam - o co kaman?

http://img16.imageshack.us/img16/982/3dmark11gtx570930mhz.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, tylko że ja mam założony blok po 480tce i wczoraj trochę walczyłem żeby nie było 1mm szpary. Zastanawiam się czy nie wymienić padów bo coś skaszaniłem, czy po prostu tak ma być.

Aha, śrubek tam nie mam w tej chwili. W 480tce trochę inny rozkład otworów na końcu bloku jest, więc okolice regulatorów dociskam opaskami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Nie aż tak wielką ;)

Trochę posiedziałem pod biurkiem i jakby trochę chłodniej teraz. No ale to mierzenie na palec więc nie do końca obiektywne.

Na ATI pamiętam, że łatwiej było. Na na regulatorach był termisor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, tylko że ja mam założony blok po 480tce i wczoraj trochę walczyłem żeby nie było 1mm szpary. Zastanawiam się czy nie wymienić padów bo coś skaszaniłem, czy po prostu tak ma być.

 

ek'i z 480 siedza u mnie na 580 i temp w okolicy pwm to jakies troche ponad 60st, patrzac na to

 

Dołączona grafika

 

nie uwazam, aby byl to jakis problem do zmartwien ;)

zapomnialem dodac - nap 1,213 w msiaft czyli realnie sporo ponad 1,26V na gpu

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da rady "dorobić" otworów w bloku, tzn. nawiercić, nagwintować i skręcić wszystko. Sam się na przyszłość zastanawiam czy mój AquagraFX wejdzie na 570/580, na zdjęciach nie ma w zasadzie różnic.

 

Raczej nie. Chyba żeby np. nakrętki przylutować.

Żeby się karta nie wyginała, przykleiłem dla wzmocnienia na elastyczną taśmę aluminiową rurkę. Drugą rurkę dla wypozycjonwania przykleiłem na blok i przewlokłem opaski zaciskowe.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kanał zdechła mi karta i dostałem nową ale ta już w OC że tak powiem nawet loda nie robi poprzedniej.

Stara na napięciu 1.4V po zwodowaniu robiła 965MHz, a ta na 1.88V ledwo 925 (jeszcze nie zwodowana), k* to jest jakaś porażkowy egzemplarz, aż się zastanawiam czy jej nie spalić i zanieść spowrotem do sklepu i powiedzieć że karta nie działa, bo dziś ją odebrałem. Stara przed zwodowaniem 912 zrobiła na 1.075V (screen na poprzedniej stronie).

 

Ku przestrodze innych sekcja zasilania musi być porządnie chłodzona inaczej kilkanaście min i karta zdycha, tak właśnie padła moja. Miałem ją oczywiście w planach schłodzić (sekcję zasilania + wszystkie elementy które były chłodzone fabrycznym chłodzeniem), ale nie miałem zaraz po zwodowaniu GPU odpowiedniego radiatora pod ręką (ustawiłem tylko wentylator 80x80x10 @ 1500rpm na sekcję, ale okazało się to za mało), tak więc przy zmianach chłodzenia warto popatrzyć jakie elementy były chłodzone i dokładnie wszystkim zapewnić odpowiednie odprowadzanie ciepła.

Edytowane przez dr_Misiek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkosc nie gra roli dla Nas uzytkownikow.

Bardziej temperatura rdzeni :blink:

Nawet w bdb. wentylowanej obudowie, mozna sie spodziewac 90 st C na gpu przy obciazeniu tak "spakowanej" karty.

Skoro gtx 580 osiaga 85 st C w stresie, to jak ma sie zachowc 2x podobny chip ?

 

Ciekawe, ktory z forumowych gigantow sprzetowych, zakupi karte i przedstawi nam opinie na jej temat :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wg mnie ta karta to pośmiewisko. Jak niskie będa musiały być zegary? Albo ile SP wyciętych, żeby karta nadawała się do użytku?

 

Nie jestem w stanie pojąć dlaczego nie zostały wykorzystane GF114. GF110 to ogromne chipy, do tego bardzo skomplikowane PCB, plus mega mocny cooler. Jaki tego będzie koszt, i za ile sprzedadzą patrząc na to jaka będzie różnica w wydajności od 580-tki. Może to ma być pokaz możliwości na którym będa tracić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niższych napięciach nie koniecznie musi być gorąca.Pamietam ze podobna dyskusja była przy okazji premiery GTX295 i w wersji na jednej PCB karta była bardzo udana.Myslę że z GTX590 będzie podobnie co do tego raczej nie mam obaw. Pisze sie w ciemno na jednego takiego potwora a jeżeli nie będzie rozczarowań (cena) do nawet na dwa do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta karta to pośmiewisko. Jak niskie będa musiały być zegary? Albo ile SP wyciętych, żeby karta nadawała się do użytku?

 

Nie jestem w stanie pojąć dlaczego nie zostały wykorzystane GF114. GF110 to ogromne chipy, do tego bardzo skomplikowane PCB, plus mega mocny cooler. Jaki tego będzie koszt, i za ile sprzedadzą patrząc na to jaka będzie różnica w wydajności od 580-tki. Może to ma być pokaz możliwości na którym będa tracić?

 

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti SLI Review - Page 3/25 | techPowerUp

560Ti w SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak źle,zobaczycie.To samo było jak miał wyjść GTX295..jak tam pomieścić dwa GT200b,ponad 100c będzie itp.

Jak się grzał protoplasta jednego rdzenia gtx295,czyli GTX275?Właśnie tak:

Inno3D GeForce GTX 275 OC 896M Review - Page 32/33 | techPowerUp

89c bez o/c.

 

GTX295 było gorace-fakt,bywało głośno-fakt..ale działało bez problemów.Nawet można było zrobić o/c 20-25% na stock chłodzeniu i mieć prawdziwe 2xGTX275 o/c(kosztem zwiększonego halasu oczywiście).

Tutaj też,maksymalnie obniżone napięcie,takty też niższe i to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały zestaw (1-2 fullcovery) + cpu + pewnie z 2 chłodnice + pompka -> jak nic 2-2.5k zl

wymieniając grafy zostaną mi fullcovery z ktorymi nie będzie co zrobić

przydała by się obudowa żęby to wszystko umocować (chłodnice/pompkę/węże) - dodatkowy koszt

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić dwa oddzielne bloki ??

 

W razie wymiany grafy masz nadal dwa niezależne bloki.

 

A co do mocowań które się zmieniają prawie za każdym razem jak wychodzi coś nowego to można posiłkować się moim patentem.

 

Mam blok na GPU od czasów 6800 i poradziłem w taki sposób:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko czego potrzebujesz to dwa kawałki stalowej linki powiedzmy po 15cm, 4 x kawałki kostki elektrycznej (takiej jaką się stosuje podczas łączenia instalacji),podkładki i sprężynki powinny być na wyposażeniu bloczka.

 

Generalnie sztywną śrubę zastępujesz giętką linką która spokojnie podda się odkształceniom wynikającym z różnic w otworach na kolejnych grafikach.

 

A tak wygląda to w praktyce:

 

Dołączona grafika

 

Co prawda nie wygląda to tak efektownie jak oryginalne zapięcie, ale robote robi, ja w ten sposób miałem zwodowane:

- X800GTO2

- 7900GTO

- 8800/9800 GT

- GTX260

- GTX570

 

Bloczek kupiłem od Misiu15Go już ładnych kilka lat temu i cały czas daje rade, GTX570 nie przekracza po OC 50 stopni.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blok na GPU od czasów 6800 i poradziłem w taki sposób:

Bloczek kupiłem od Misiu15Go już ładnych kilka lat temu i cały czas daje rade, GTX570 nie przekracza po OC 50 stopni.

 

To sie nazywa szacunek do pieniedzy i pomyslowosc!! :)

Impressive!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to nie dawało spokoju dlatego jak widać z każdej strony jest zaciśnięte na dwie śruby dodatkowo kupuje tylko zaciski w całości zrobione z metalu w plastikowej obudowie. Oczywiście zacisnąć należy to z pewnym wyczuciem. Ja korzystam z tego od kilku lat i nigdy nie miałem problemu. Jeśli widzę że kostka jest już nieco odkształcona wyrzucam ją i biorę następną. A że grafiki wymieniam przeciętnie co rok to za wiele zabawy nie ma. Raz montujesz i masz rok spokój. A jeśli częściej to kostki metalowe kosztują i tak groszowe sprawy.

 

Teraz czekam na ASUSA P8P67, i5-2500K i pamiątki CORSAIR 2x8GB (1333). Mam jeszcze blok na chipset i zastanawiam się czy nie zwodować i bloku, choć asus robi raczej dobre chłodzenie.

 

Ale nie odbiegajmy za bardzo od tematu w końcu gadka toczy się wokół zielonych potworków :wink:

 

P.S.

Nie wiem co mocowałeś że popękały, ale w tym przypadku nie występują niewyobrażalne siły, tylko mała siła sprężynki a to naprawdę bardzo niewiele :-P

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...