Skocz do zawartości
Adikss

Internet jest na routerze a brak na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jak w temacie. Zacznę może tak łącze na lini telefonicznej i dwa routery:

- pierwszy to Linksys WAG120N (na nim jest skonfigurowane łącze ADSL i udostępnia je dalej) do którego kablami mam podpięte dwa komputery stacjonarne i na nich jest internet.

- drugi router to TP-Link TL-WR543G do niego kablem podpięty jest stacjonarny odtwarzać BD, dekoder "N" i komputer. Router ten łączy się z linksysem przez wifi.

 

I teraz tak odtwarzacz BD i N mają normalnie internet a na kompie od 3 dni często niema internetu, czasem nawet system twierdzi że jest dostęp do sieci a gg czy przeglądarka internetowa twierdzą coś innego. Na tym kompie jest win7 64 bit. Skanowanie kompa Kasperskim nic nie wykazało, przywracałem system do wcześniejszego stanu i też nic.

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel próbowałem inny, kaspra próbowałem wyłączyć, mam go od pół roku ponad i nic się nie działo, IP wszędzie automat tylko zakresy różne mają, ale z którego kompa mam ping wstawić?? tego bez internetu? bo na routerze linksys jest ping ok bo brat nawala w CSa to by coś gadał o pingu

 

to log z hijackthis zrobić??

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to zadziała ale tak miewam jak czasem skorzystam z torrentów na viście

 

w ustawieniach sieciowych połączenia wyłącz protokół IPv6 - na torrenciki i grzebanie w necie mnie pomogło - router tplink 1043(choć to raczej nie wina routera)

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel próbowałem inny, kaspra próbowałem wyłączyć, mam go od pół roku ponad i nic się nie działo, IP wszędzie automat tylko zakresy różne mają, ale z którego kompa mam ping wstawić?? tego bez internetu? bo na routerze linksys jest ping ok bo brat nawala w CSa to by coś gadał o pingu

 

to log z hijackthis zrobić??

 

A TP-Link na wlaczone DHCP Relay, czy sam przydziela adresy niezaleznie od Linksysa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TP-Link na wlaczone DHCP Relay, czy sam przydziela adresy niezaleznie od Linksysa?

 

Adresy przydziela niezależnie (TP-Link ma tylko opcje włącz i wyłącz DHCP), do tej pory to działało po prostu jeden router przydziela 192.168.1.XXX a drugi 192.168.2.XXX.

 

Dołączam raport z hijackthis

hijackthis.pdf

 

Jednak wina prawdopodobnie jest po stronie routera TP-Link, bo jak podpiąłem komputer po kablu do linksysa to internet działa, zostawię go tak na chwile i zobaczę co będzie dalej.

 

Jakieś ewentualne pomysły co zmienić w ustawieniach??

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...