Skocz do zawartości
Katohaikara

HD5850 czy GTX 470?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje karty graficznej do 700zl najlepiej gigabyte radeon ale jak macie do zaoferowania inna to tez zobacze. Grywam glownie w strategie i gry tupy Call of Duty. Moj sprzet: plyta glowna asus; procesor phenom II triple-core 8450 (3x 2.1); 4 gb ram; dysk twardy 500gb; zasilacz 500 wat. Z gory dzieki ;)

 

Osobiscie zastanawialem sie nad RADEON 4870HD Gigabyte 1gb

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku kompa kupowałem nie cały rok temu, wiec z wymiana nie bardzo a co do gier to po wymianie grafiki na luz uciagnie call'a 6. i dlaczego uwazasz ze zasilacz do wymiany? I jak pisałem ma niecałe 700zł wiec nie wymienie za to kompa.

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phenom II triple-core 8450 (3x 2.1)

To ty sie zastanów jakiego Ty masz procka. Nie ma czegoś takiego jak phenom II 8450. 8450 to jest Phenom I a nie II. A Phenomy I to mało wydajne o ogólnie niezbyt udane procki, szczególnie przy taktowaniu 2.1ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe wydawalo mi sie ze II ale moglem sie mylic

Więc jak kupowałeś kompa niecały rok temu to nieźle Cie nabili w butelke. Ja bym nie dał sobie takiego procka wcisnąć. Chyba że sam wybrałeś....

 

A grafa to pewnie że HD4850 Ci starczy do tej rozdzielczości. Chyba że planujesz niedługo zakup większego monitora LCD bo pewnie masz CRT. A zasilacz bez przesady, jeżeli do Feel III to na gwałt nie musisz zmieniać, lepiej dołożyć do lepszego procka chyba.

 

PS, a jaką masz grafe wogóle że juz chcesz wymieniac?? :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafe musze zmienic bo to zintegrowana plyta glowna wiec grafa do kitu a co do procka to kompa skladal mi wujo co sie troche na tym zna wiec nie sadze ze by mi swiadomie kit wcisnal tym bardziej ze moj brat ma podobny tylko 8650. A monitor tez mam zamiar zmienic tylko nie na gwalt. No i mysle tez troche w przod z grafa bo nie mam zamiaru wymieniac za rok.

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wujek myślał że to II, bo nie mam zamiaru podważać wujka wiedzy :P Miejmy nadzieje tylko że nie zapłacił jak za Phenoma II, chociaż w Komputroniku to wszystko możliwe... :P Tak na poważnie jeśli masz zamiar grać to zmień go na coś co pisał andrew albo chociaż go podkręć jeśli umiesz, a jak nie to poproś wujka... :lol:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za procka dalem 350zl niecale i jak bede mial okazje to sie podpytam o ten procek. THX za pomoc. A tak jeszcze przy okazji bo myslalem ze jest dosyc dobry, w czym jest slaby?

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bądźcie tacy wrażliwi i służbowi na te zasilacze. Po co komuś kazać wymieniać zasilacz skoro nie jest najgorszy, a uciągnie więcej niż sie wydaje. HD4870 spokojnie uciągnie a to jest dość prądożerna grafa więc na lepszym procku i HD4850 bedzie troche luzu miał mimo, że to Feel III...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cMQeeEEEzzZZzz

 

Pozdrów wujka;) Nieraz właśnie najlepsze "interesy" robi się z rodzina;) Poczytaj to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesorów_Phenom

 

X3 wywodzi się od Phenoma I X4, a więc architektura z roku 2007, więc chyba nam nie powiesz, że to nowość. Rok temu były już sporo wydajniejsze Phenom X3 II 710 (2.6GHz) oraz X3 720 BE (2.8GHz), który ma odblokowany mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczby jak liczby;) jedne określają cenę, a inne wydajność, pomijając dla kogo miał to być tańszy zakup, a dla kogo lepszy zysk. Ciekawe o których myślał wujek?;) Takie historie w pewien sposób potrafią poprawić nastrój z rana, dając nadzieję i wiarę w bezinteresowność wszelkich tego typu "znawców" jak pan wujek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie komp byl kupowany dosyc iz poprzedni sie spalil a byl stary wiec nie oplacalo sie z nim nic robic. A co do wujka to on kasy nic nie wzial za zlozenie (procz flaszki =P) wiec interesu w tym nie robil zeby mi gowna wcisnac. A co do wuja to nie jest expert informatyk ale pojecie ma bo z kumplami skladal kompy i z reszta sam tez. A jbc to na grafe sie juz zdecydowalem: http://www.komputronik.pl/index.php/produc...iCooler_x3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...