Skocz do zawartości
Katohaikara

HD5850 czy GTX 470?

Rekomendowane odpowiedzi

Więc dołóż do HD4890 lub GTX 260 jeżeli możesz.

HD4890 są prądożerne i lepiej chyba kupić odpowiednik wydajnościowy z serii HD5***. Tylko troche przydrogawo póki co :oops: . A GTX260 w czym jest lepszy od HD4870? Bo myślałem że są to porównywalne karty pod względem wydajności... :rolleyes: HD5770 jest fajny ale oczywiście przydrogawy... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 700 zł bierz AMD Athlon II X4 620 ( 340 zł) i Radeon HD4850 512 MB za 400 zł lub z 1GB za 440 zł. Chyba, że sprzedasz tego phenoma I, a kasę za procesor dołóż do lepszej grafiki.

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon? juz wole kupic 100zl wiecej phenom II triple-core 3ghz albo jakiegos intela. A ten moj to narazie wytrzyma bo nie gram w az tak wymagajace gry. A u mnie ten procek sie nie grzeje tak jak pisza inni.

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje. 5770 nie nadaje sie do gier, ma szyne tylko 128, to jest karta do paint'a.

 

Po co porownywac szyne jak to rozne architeORT: ORT: ktury. Patrz na realna wydajnosc, a w przypadku 5770 jest sporo plusow ktore wynagradzaja dla mnie nizsza wydajnosc, ale nie wiele nizsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujkowi się oberwało a wbrew pozorom podjął słuszną decyzje do kompa budżetowego czego niektórzy "fachowcy" nie zauważyli, niecały rok temu PIIX4940 stał za skromne 1k :lol2: to trochę do budżetowego kompa bez grafy przegięcie mało tego mógł zapakować drogiego i ciach!ianego Athlona X2 ale tego nie zrobił wsadził taniego Phenoma I który przynajmniej jeszcze tak tragicznie nie odstaje ale OC by mu się przydało 2,5ghz do wyciągnięcia jest i będzie sobie radził jak +/- jak 7750BE oczywiście mógł pójść w intela ale tego nie zrobił ;)

Na gwałt potrzeby wymiany procka nie ma ale ja bym go wystawił na alledrogo chodza po jakieś 160-180zł jak pójdzie to dorzucisz kasę i zmienisz na np. Athlona II X3 i powinno ci styknąć na chłodnego, oszczędnego i cichego 5770 no i wydajnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 ma wieksze taktowanie a mniejsza szyne a ja potrzebuje karte do gier wiec szyna jest wazna a zasilacz uciagnie

ocenianie czy karta nadaje się do gier tylko i wyłącznie po szerokości szyny to jak ocenianie, czy auto nadaje się do sportowej jazdy wyłącznie po pojemności silnika w litrach.

 

stary, patrz na testy wydajności a nie suchą specyfikację i sugeruję, byś wziął pod uwagę zalecenia kolegów, dobrze radzą zarówno z kartą jak i z zasilaczem:)

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procka mi kumpel podkreci bo z nim gadalem jbc. a do grafiki to chodzi mi glownie o FPS wiec szyna jest wazniejsza od taktowania, w ogole to do takich gier najlepsze sa GTX ale nie jestem przekonany. U mnie procek po 13h chodzeniu kompa mial temp. 40st. C wiec nie jest tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 jak najbardziej jest trzymany przez szynę objawia się to wydajnością na poziomie 4870 mimo wyższych zegarów ale w grze to nie przeszkadza a karta jest cihca chłodna i nie żre ton prądu jak 4870. Możesz wziąć tez GTX 260 wydajnie to to jest ale prądu mało nie bierze chłodne tez nie jest a jak podkręcisz tego 5770 to z wydajnością źle nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a do grafiki to chodzi mi glownie o FPS wiec szyna jest wazniejsza od taktowania, w ogole to do takich gier najlepsze sa GTX ale nie jestem przekonany...

 

Wybacz, ale bzdury opowiadasz. Szyna jest tylko jedną ze składnych - liczy się cała architektura i ogólna jej wydajność. Doczytaj troszkę i nie przekonuj wszystkich, że wiesz lepiej skoro sam wszedłeś na forum szukając porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drogi bo producent ma taka polityke. Zawsze jest jakis % wydajniejszy od konkurencji i 5% drozszy :P Ale drozszy i tak nie zawsze znaczy lepszy.

Pytanie o taktowania i szyne nie ma sensu, bo dla porownania wybrales ATI. Pomine roznice miedzy kolejnymi seriami, bo miedzy roznymi calkowicie producentami sa jeszcze wieksze, ogromne. Pytanie laika :P aLE to nie znaczy ze zle. Chodzi o to ze samo porownanie jest zle. Zaraz sie okaze ze karta z ddr3 jakas jest lepsza od karty z ddr5 i napiszesz ze ram na karcie ma znaczenie w wynikach ? i to w dodatku im starszy tym lepiej :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie upieram sie tylko che sie upewnic na 100% co lepsze, poniewaz czytalem sobie i wyczytalem ze ilosc FPS zalezy glownie od szyny pamieci.

to albo wyczytałeś to na forum gry.onet.pl albo nie doczytałeś dokładnie - czytaj TESTY!!! a nie jakieś pseudo-fachowe i śmieszne opinie

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...