Skocz do zawartości
Katohaikara

HD5850 czy GTX 470?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zmienic procek ale nie wiem do konca ktory lepszy. Proc ma sluzyc glownie do gry. Ewentualnie prosze o podanie jakiegos innego w granicach 350zl. Nie bedzie OC, chyba ze jednak phenom BE wtedy tak do 3,5 po bo nie mam zamiaru kupowac chlodzenia. BOXowe musi starczyc.

 

PS: nie Athlon 645 tylko 635

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier po względem opłacalności najlepiej wypada Athlon II X3. Czwarty rdzeń rzadko się przydaje nawet w grach reklamowanych jako wielowątkowe.

 

Prawdą jest, że zdecydowana większość nowych gier wykorzystuje wiele rdzeni, ale tak samo zdecydowana większość wykorzystuje pamięć podręczną (również trzeciego poziomu). Generalnie nieco lepiej w nowszych produkcjach wypada AII X3-X4.

 

Tyle, że istnieje jeszcze możliwość odblokowania rdzeni na PII X2. O ile szanse na odblokowanie kompletu są niskie, to na odblokowanie chociaż jednego całkiem spore, raczej nieco powyżej 50%. Phenom II z 3 rdzeniami w grach jest już wyraźnie wydajniejszy od dowolnego Athlona. W przypadku Athlonów II są też pewne szanse na odblokowanie pamięci cache L3, ale są do bardzo nikłe szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ktory lepiej sie oplaca? Z athlonem przemawiaja rdzenie a phenomem pamiec.

________________________________________________________________________________

 

przejzalem bios i nie znalazlem opcji ACC wiec szans na odblokowanie rdzeni zbyt duzych nie ma, chyba ze bym zaktualizowal bios i wtedy patrzyl. Kupie athlona II x3 445 to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie patrzałem wcześniej na Twoja sygnaturkę. Rzeczywiście nie masz ACC ze względu na ograniczenia chipsetu. Sensowność zmiany...dość wątpliwa. Podkręcasz procesor? Jeśli poszedł na 2,9-3,0GHz, to ja na nic słabszego od Phenoma II X3/X4 bym tam nie wkładał. Jeśli w ogóle nie podkręcasz albo procesor podkręca się bardzo słabo, to jednak możesz wymieniać, 2,1GHz to słabiutka częstotliwość jak na dzisiejsze standardy. Jako, że 4 rdzenie w grach rzadko się przydają, a 2 to jednak coraz częściej za mało, brałbym Athlona II X3. Przez jakiś czas pociągnie ten zestaw, później zrobisz generalną modernizację platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 470, albo dołożyć do 5870. GTX polecam ze względu na PhysX. Jeszcze parę gier pewnie będzie je wykorzystywać zanim AMD coś zmieni w tym temacie. 5870 z kolei jest bardziej opłacalne jeśłi chodzi o cena/wydajność. GTX 480 troszkę drogi jeszcze. Ew. czekaj na seria 68xxx. Ja tam długo się nie zastanawiałem i wziąłem GTX 460.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak najdzie ochota pograć w nocy? Słuchawki można założyć ale komputer będzie słyszany również przez resztę domowników, a jeżeli np dzieli się z kimś pokój to automatycznie skazujemy tą osobę na słuchanie tego wycia. Sam przez to przechodziłem i teraz mam kompa wyciszonego na tyle na ile było mnie stać i nie wyobrażam sobie żeby miało tam trafić cokolwiek głośniejszego niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiez mi jest to takie wycie ;) Oczywiscie tylko w trybie 3d , jezeli nie interesuje Cie glośność i pobor to tylko GTX470 , dlugo nie poczekasz na 6770 wiec czekaj , premiera ma byc w polowie pazdziernika. A chodza pogloski ze ma byc wydajniejsza od HD5850 , wiec czekaj jak mozesz , in aczej kupuj GTX470.

 

Ja tez gdy doznalem cichy to juz nigdy z niej nie zrezygnuje i dlatego mialem WC do ktorego wroce gdy tylko kupie pompke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...