Skocz do zawartości
Katohaikara

HD5850 czy GTX 470?

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj http://www.1komp.pl/poradnik-26,karty_graficzne.htm a wg tego testu http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/kar...70-1024mb-gddr5 testu sa porownywalne, a w tym przypadku jak mial bym juz dolozyc to lepiej kupic 4890 ale to jednak przekracza moje fundusze (720zl - komputronik)

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobieżnie rzuciłem okiem i ten poradnik to dość leciwy jest i nie uwzględnia czegoś takiego jak 128bit DDR5.

5770 spoko ci wystarczy i w użytkowaniu będzie delikatna dla portfela ale jak chcesz GTX 260 to też dobry wybór i czego byś nie kupił będzie to dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zła karta, ale chłodzenie pod obciążeniem jest głośne, wiem bo miałem przez jeden dzień XFX z takim samym chłodzeniem. Tak jak koledzy wcześniej bardziej poleciłbym HD 5770 - Link. Jest o kilka procent wolniejsza, ale cichsza i mniej prądu pobiera. Coś za coś. HD 4870 to udana konstrukcja, ale teraz nie ma co wybrać na tym rdzeniu, podobnie jak z HD4890.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak w temacie nie wiem ktory procek kupic. Podkreslam ze komputer ma sluzyc do gier. Karte graf chce kupic ATI. AMD - http://www.komputronik.pl/index.php/product/93769/Podzespo_y_PC/Procesory/AMD_Athlon_II_X4_635_BOX_.html Intel - http://www.komputronik.pl/index.php/product/92288/Podzespo_y_PC/Procesory/Intel_Core_i3_530_2_93_GHz_BOX.html

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

459 zl za athlona ? xD o 60 zl za duzo a i tak nie oplacalny. Tak w ogole to bierz pod uwage cala platforme, bo przykladowo pod intela wzglednie dobre mobo jest drozsze troche.

W tej cenie to Phenom x3 720 lub (najlepiej) phenom x2@x4 czyli modowalne C3 w tej cenie wlasnie do kupienia na allegro i forach. Tak zwane selekty. To najlepszy wybor. A tak w ogole to komputronik to najdrozszy sklep z dostepnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 555 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 130 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : ASRock 890GX Extreme3 - 399 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 370 zł

Karta Graficzna : MSI Radeon HD5770 1GB - 569 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 239 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Monitor : BenQ G2220HD TN - 499 zł

 

Razem 3059 zł. buda wedle uznania.

HD58xx raczej ciezko bedzie wmontowac za taka kwote, te karty kosztuja kolo tysiaka (brakuje ci ok 300zł do HD5850, po wymianie mobo na ASRock M3A770DE - 220 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale jak by wymienic plyte glowna i wmintowac 5830? Albo przynajmniej GTX260. Co do GPU to radeon najlepiej gigabyte albo sapphire a GF to palit albo gainward.

Edytowane przez cMQeeEEEzzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i3 530 2.93GHz LGA1156 BOX - 442 zł

Płyta główna: Asrock H55 Pro Intel H55 LGA1156 - 297,90 zł

Pamięć: Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB - 363,40 zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD5850 1GB DDR5/256b D/H PCI-E OC - 1050,90 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB (F3) - 168,20 zł

Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk - 69,06 zł

Obudowa: Gigabyte Luxo M1000 czarna 109,29 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-400CXEU 400W - 175,30 zł

Monitor: BenQ T2210HD Wide czarny - 509 zł

 

Razem: 3185,05 zł w ram.net.pl

 

Szczerze mówiąc trudno było złożyć w tej cenie coś sensownego z Radeondem HD5850 i dobrym monitem, ale chyba się udało. Gdyby budżet był bardziej elastyczny to radziłbym dopłacić do chłodzenia CPU (CoolerMaster TX3 - 69 zł) i lepszej obudowy (CM Dominator, SilentiumPC Gladius). Parę dodatkowych zł oszczędziłbyś zamawiając osobno procka i monitor BenQ G2220HD w Agito.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP X4 - 125W (ok. realnie pewnie ze 100W jeśli akurat ten Asrock nie zawyża napięcia), TDP Radeona 150W-170W (wg różnych źródeł), poza tym poleciłem wersję oc. Zostaje niewiele na pozostałe urządzenia czerpiące prąd z linii 12V i bardzo mały margines na podkręcanie. Wg mnie lepiej mieć jakiś zapas mocy, a nie dobierać zasilacz na styk.

 

Jak dla mnie to opcje są 2: albo dołożyć ok. 150 zł do ModXStream Pro i solidniejszej płyty (Asus 785G EVO, Asus albo Gigabyte 770TA-UD3 albo Asus 77TD Pro), albo zostać przy Core i3. Choć jak wcześniej wspomniałem w pierwszej kolejności dopłaciłbym do obudowy i chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle w teorii.

 

 

Platforma testowa:

 

Płyta główna: DFI LanParty UT X58-T3eH8 (eXtremeMem)

Procesor: Intel Core i7 920 @ 4GHz (Intel)

Pamięci RAM: 3x 2GB Patriot Viper PC2-16000 (CL7) (eXtremeMem)

Zasilacz PC Power & Cooling 750W (eXtremeMem)

System to Windows Vista SP1 64-bit ENG.

 

post-163483-1272879714,54_thumb.png

 

 

 

Zestaw Pobór

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz AMD , jest to sporo lepszy wybor.

A o zasilacz nie masz nawet co sie martwic , z palcem w pupie da sobie rade. Zreszta patrz na wykresy co podal andrew , tam jest i7 ktory pobiera wiecej pradu od AMD PII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i3 to jest chyba 2 rdzen nie? I nie mam zamiaru krecic procka wiec nie potrzebuje az takiego zapasu mocy.

 

i3 ma 2 rdzenie i HT, czyli jest procesorem 4-wątkowym. W grach zachowuje się praktycznie jak czterordzeniowiec, bo tego typu programy nie obciążają każdego z rdzeni w 100%. Przykład w jednej z niewielu gier bardzo dobrze skalującej się z ilością rdzeni:

http://images.anandtech.com/graphs/clarkdalelaunch_010310105346/21127.png

 

Skoro jednak nie chcesz podkręcać, to rzeczywiście sprzęt polecany przez andrew777 (Phenom 955, Asrock i zasilacz Corsair) będzie najlepszy. Ale wg mnie nie podkręcając popełniasz błąd ;) Mógłbyś mieć taką samą lub lepszą wydajność taniej.

 

@andrew777

Zgadzam się, że wartości TDP są z reguły zawyżone. Jednak Crysis (obciążający 2 rdzenie, a w przypadku Core i7@4GHz zapewne nawet mniej) to nie najlepszy przykład. Sytuacje ekstremalne takie jak odpalenie testu Power Supply w OCCT to margines, ale też się liczą przy ocenie stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to ma byc komp dla brata wiec nie chce zabardzo ingerowac w krecenie bo potem bedzie na mnie ze sie zfajczyl np. A swoj procek mam zamiar podkrecic tylko nie moge sie jakos do tego zabrac. Hmm a moglibyscie mi dokladnie wytlumaczyc jak podkrecic? Moj sprzet macie nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...