Skocz do zawartości
silver_pl

Płyta główna pod OC i7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dawno nie zmieniałem sprzętu dlatego nie orientuję się ostatnio zbyt dobrze w nim ;P Jako że padła mi plyta glowna postanowilem zmienic procka, ram i plyte.

Myślę ze kupię i7 930, i 6GB GoodRamu. Niewiem natomiast jaką płytę główną do tego wybrać. Przeglądałem wątki na forum i każda ma jakieś wady/zalety. Jaką byście polecili do bezproblemowego OC? Jedynym moich wymogiem jest obsługa CrssFire ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF i SLI maja wszystkie :) napisz jaka kwota wchodzi w gre

tak na marginesie na każdej plycie ( oczywiscie zalezne jest to od procka) osiągniesz 4 Ghz unikaj AsRocka

 

z "tanszych" a bardzo dobrych Gigabyte X58A-UD3R

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że teraz już niema rozgraniczenia na plyty z CF i SLI ;) Co do ceny to max takie 1200 zł. Czytałem wątki nt. high endowych mobasów ale jakoś niemogę się zdecydować. Mam nadzieję ze wy pomozecie ;) Głównie chodzi mi o cos stabilnego. Nie bawię się dużo OC chce poprostu zwodować proca, podkręcić i tak zostawić ;) Zresztą dokladnie jak na starym kompie, ustawiłem 4GHz na fsb 500, to samo RAM i tak leciało, aż wkoncu MOBO w dziwnych okolicznościach padlo xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kazdej plycie ossiagniesz 4 Ghz ( ale w tym wypadku kupienie procka to loteria - czy ci pozwoli na ~4 Ghz ) jesli nie masz zamiaru robic ex. oc to Gigabyte X58A-UD3R ew. model wyzej ( ale moim zdaniem szkoda przeplacac ) wystarczy. Jesli jednak chcesz poszalec to polecam EVGA ale to juz do mocnego oc.

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem tą ASUS Rampage II i chyba to będzie moja płyta ;D Spełnia wszystkie moje wymogi. Co do EVGA nie jestem przekonany :/

 

EDIT: Czy jest sens dopłacać do Rampage III ? czym one się różnią?

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do dobrego oc jest kupno selekcjonowanego procesora. Jak wiesz komu ile robil na jakim napieciu to jestes w domu, i nie potrzeba wcale plyty za 1500zl. Najczesciej jednak ludzie kupuja nowe czesci w ciemno, i moze sie trafic slabszy procesor tak ze nawet na bardzo drogiej plycie bedzie potrzebowal wysokiego napiecia na te 4ghz. Moim zdaniem lepiej ta kase zainwestowac w sprawdzonego proca niz kupowac droga plyte. Plyta za 700-800zl i dobry selekt.

 

Co do SLI/CF.. to zalezy. Stary temat, wszystkim wszystko smiga, ale jak ktos patrzy na minimalne fps w grach, bez problemu mozna osiagac spadki na pojedynczej topowej karcie, przy zaledwie jednym monitorze full hd. Fakt srednia jest np >100fps, ale w praktyce jezeli gdzies w kluczowym momencie spada na pare sekund do 20, to juz niszczy cala zabawe. Patrzac na wymagania przy minimalnychy fps bez problemu da sie wykorzystac sli/cf. Oplacalnosc troche inny temat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...