Skocz do zawartości
Atais

Energooszczędna karta graficzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio przymierzam się do taniej modernizacji PCta ;)

 

Głównie jego trzech elementów:

CPU, RAM, GPU.

 

Dwie części już wymieniłem po kosztach

C2D 2160@2.7GHz -> C2D Q8200

Corsair 2x1024 @ 667 + (dokupilem) 2x1024 @800

 

Została karta graficzna:

Obecnie GeForce 7900GTO @ GTX 512MB

 

No i cóż. Mozna niby po prostu celowac w rankingi, ale mam problem.

Gdyż mój zasilacz Tagan 430W ma już swoje lata, ale nie chcę go wymieniać.

W dodatku mam obudowę Thermaltake Aguila i nie ma w niej zbyt dużo miejsca na grafę. Mój 7900 ledwo wszedł.

 

Dlatego karta nie może być zbyt duża ani zbyt prądożerna. Następną modernizację pewnie przeprowadzę całościowo, ale na razie chodziło mi o ogólne przyspieszenie.

Najwazniejsze jest to, ze mi sie nie spieszy :) Dlugo szukalem dobrej aukcji na allegro na proca i ram i kupilem je łącznie za 450zł wiec jak sprzedam teraz 2160 za jakies ... 50zł to uważam, że do 400zł lepiej się nie dało (a i zalezalo mi na 4 jadrach bo nie tylko gram).

Zważywszy że nie chciałem prądożernego Q6600, moja płyta główna to Foxconn P35A-S więc zasilanie... takie sobie.

 

 

I jakoś tak.. wszystko byłoby wporzo, ale mam sentyment do Nvidii tym bardziej teraz gdy mają PhysiX a AMD nie...

No ale, tak generalnie (UZYWANA!) tak powiedzmy w tym przedziale 400-500zł lub czekać jeszcze (nie spieszy mi sie :P!) co byście poradzili?

Dzieki.

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie fajna opcja zdaje sie byc GTS 450 jako oszczedna karta.

A co o AMD, jak z PhysiXem wtedy?

 

http://pclab.pl/art43219-12.html

w tym tescie GTS 450 gorzej, ale martwi mnie najbardziej uwaga, ze 1920x1080 to dla tej grafy za duzo... a to moja natywna.

Czy przy wyzszym budzecie bylaby jakas karta ktora jest mala i energooszczedna a lepsza od 5770?

 

a ten test mowi odwrotnie ;s

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Just_Cause_2-3259/strona/11105.html

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że na benchmarku testowali dość mocno podkręcone GTSy 450 i standardowo taktowanego HD5770. To oznacza że HD5770 bez OC jest wydajniejszy od podkręconego GTSa 450, przy czym pobiera mniej energii. Że ma potencjał OC to chyba nie muszę wspominać ;)? Jak dla mnie wybór jest prosty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz czytac testy to nigdy tego nie rob na benchmark.pl bo to nie jest strona o tematyce komputerowej , tylko atrapa takiej strony.

Jezeli by wszedl Ci do obudowy GTX460 768MB to wez go , zasilka da se rade ;)No i oczywiscie o ile jestes wstanie wydac ok 600pln na nia , zdecydowanie lepiej sie nadaje do 1920x... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a GTX 460 1GB nie warto?

 

bo z tego o czym mowisz to jedynie widze:

MSI GTX 460 Cyclone 768MB GDDR5 192bit DX11 ZABRZE (1230229081) - Aukcje internetowe Allegro

 

ale ciezko o uzywke i to prawie 700zł kontra 400-450 dla 5770 ;P

 

no ale widzac po testach to nawet wole poczekac do stycznia jak stanieje i przynajmiej juz potem moc grac w natywnej przynajmniej "na chwile ;P"

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu GTX 460 może już być dawno nieopłacalny. Niedługo AMD wypuszcza kolejną serie kart i z pewnością pojawi się bezpośredni konkurent dla GTXa. Jeżeli mas kasę to bierz już teraz i ewentualnie zbieraj na następną wymianę, bo tak to nie pograsz za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX260 nie mam szans wcisnac, na pewno.

ten GTX 460 jest ciekawy ale za drogi, a co do

W styczniu GTX 460 może już być dawno nieopłacalny.

to co do tego sie nie zgodze, tzn o ile nie wypuszcza nic co w tamtym czasie bedzie rowniez kosztowac 500zł i będzie bardziej wydajne, w co watpie bo raczej glownie sie skupiaja na kartach za 800+ niz middle-end ;P to dalej bedzie oplacalna

Po prostu nie bedzie najnowsza i nie pociagnie moze kolejnych produkcji ale to jest zamkniete kolo, a ze nie jestem zapalonym graczem to moge poczekac ;)

 

 

 

co do tego Gigabyte, no faktycznie fajne ;) ale jak mowie, pewnie poczekam po prostu az ktos bedzie odsprzedawal i zaopatrze sie w nia za 3/4 ceny :)

chyba ze sie zaopatrze w 5770 do tego czasu ale jakos wole Nvidie.

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale zrzeda jestes :lol2:

"Bylo, nie bylo, kapral kuryło" :lol2:

 

Za pare miesiecy, bedzie snieg i zatesknisz za czyms na czym mozna pograc, wiec nie wybrzydzaj tylko wybecaluj kapuche i kup w koncu dobra karte grafiki :gitarzysta:

 

Gtx 460 jest jak na razie najlepsza alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że AMD niedługo wypuszcza kolejną serię kart, a nie wierzę żeby nie wypuścili żadnego konkurenta dla GTXa 460. Jeżeli chodzi o NV to nie ma co liczyć na jakieś nowości w tym roku, ewentualnie kolejne modele serii 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...