Skocz do zawartości
astat

Procesor Socket 775 do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak jak w temacie. Obecnie męczę się na jednordzeniowym Pentiumie 4 3GHz podkręconym do 3.3GHz. Jest to jedyny minus mojego komputera. Przydałaby się dwurdzeniówka i mam takowy procesor (Intel Pentium Dual Core E6500 2.93x2GHz) ale podczas ładowania systemu robi zwieche i wyskakuje bluescreen, a Pentium jest stabilny dlatego musze z niego korzystać.

Musze mieć procesor (za jakieś 2-3 miesiące go dopiero kupie), taki żeby miał 2 rdzenie i nie kosztował majątku. Oczywiście dwurdzeniowy na socket 775.

I pytanie: Czy wystarczy mi jakiś Core 2 Duo 2x2GHz czy coś mocniejszego? I na co zwracać uwagę przy kupnie procka? Proszę o podpowiedzi.

 

Mój sprzęt obecny:

 

Procesor: Intel Pentium IV 3.30GHz

Płyta Główna: ASRock 4COREDUAL SATA2 R2.0

Grafika: ATI Radeon HD4850 512mb

RAM: 2GB x1 Goodram

Dysk Twardy: Segate ATA 250GB

Zasilacz: CoolerMaster 450W ATX

System: Windows 7 Ultimate x64

 

Podczas gier zauważyłem po prostu, że grafika jest płynna (np. w Mafii II), ale momentami przycina się co jest zapewne winą procesora. Gdy grałem na swoim DualCorze, który jest raczej wadliwy (dlatego musze kupić nowy procek) to w ogóle się nie zacinało i szło płynnie. Od czego to dokładnie zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak jak w temacie. Obecnie męczę się na jednordzeniowym Pentiumie 4 3GHz podkręconym do 3.3GHz. Jest to jedyny minus mojego komputera. Przydałaby się dwurdzeniówka i mam takowy procesor (Intel Pentium Dual Core E6500 2.93x2GHz) ale podczas ładowania systemu robi zwieche i wyskakuje bluescreen

 

Aktualizowałeś BIOS do wersji P2.10 ? Jeżeli nie to to jest prawdopodobna przyczyna bluescreena.

No i te ramy to masz ddr1 czy ddr2 ? Jak ddr1 to można by pokusić się o zmianę na ddr2

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak pisze kolega wyzej zaktualizuj bios, pozniej wkladaj tego PDC e6500 i zobaczymy. Nie sądze żeby proc był nie sprawny (no chyba że miałeś pecha i kupiłeś jakąś przegrzaną/przewoltowaną używkę). Co do pamięci to nie sądze żeby astat miał DDR1, a nawet jakby to były 1 w dualu też by pewnie dawały rady(wkońcu ten dual dawałby sporo zysku, a nie jak na socA - ni hu hu, czy 939 - jakiś piard, a główna różnica w evereście), zawsze też można wymienić takie memki na ddr2 i jeszcze kasa zostanie.

 

Co do ewentualnego nowego proca to oc na tej płycie - chipset via pewnie dobre nie będzie(przypuszczenia) więc potrzebujesz proca z wysokim mnoznikiem, niskim fsb i jak najwyzszym zegarem startowym, tak żebyś te ~ 2x3.0Ghz miał. 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do ewentualnego nowego proca to oc na tej płycie - chipset via pewnie dobre nie będzie(przypuszczenia) więc potrzebujesz proca z wysokim mnoznikiem, niskim fsb i jak najwyzszym zegarem startowym, tak żebyś te ~ 2x3.0Ghz miał. 

 

Faktycznie, do wybitnych się nie zalicza. Miałem 4CoreDual-VSTA i E4300 na niej. 2,7 GHz na defowym napięciu, dalej nic. Po przejściu na P5K udało mi się jeszcze wyciągnąć ze 250 MHz bez zmiany napięcia. Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś z używek np E6420,E6550, mają 4MB Cache lub E7300, E8200, pierwszy ma 3MB Cache, drugi 6MB Cache. Płytę główną proponuję coś popularnego na P35: MSI NEO2-FR, ASUSy P5K, P5Q, Abita IP35...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...