Skocz do zawartości
hellothere

[1600-1700zł] Komputer dla grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Zajmuję się grafiką komputerową już od 6 lat, ciągle na tym samym słabym sprzecie(kilka zmian było nic szczegolnego), potrzebuje nowego sprzetu, max moge na niego dac 1600zł-1700 (bez napędu, monitora)

 

Pracuję na Photoshopie, a więc procek najlepiej z rodziny intelow, tak mi się wydaje.

 

Może Inter Core QUAD

Procesor Intel Core 2 Quad Q8400 2.66GH LGA775 BOX - Procesory - ram.net.pl

 

Bardzo dobrze wypadal na testach z udzialem photoshopa :)

Ram 4gb ale to goodrama wiec problemu nie bedzie.

 

Reszta i jakies inne propozycje jak możecie napisać to byłbym wdzięczny ;)

 

Dziękuje za rady !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] - 159zł : Esc.pl

DFI LanParty DK /intel P55/ [LP_DK_P55-T3eH9] - 339zł : Esc.pl

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ [bX80605I5760] - 735zł : Esc.pl

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 299zł : Esc.pl

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ] - 155zł : Esc.pl

 

Do tego jakaś nie droga karta graficzna.

Zobacz jeszcze ile Cię to będzie kosztowało w agito, morele.net, techplanet. Nie kupuj w ram.net.pl, ponieważ będziesz bardzo długo czekał na realizację zamówienia.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Photoshopa używasz? Jeżeli CS4 albo CS5 to można wziąć zestaw ciut bardziej uniwersalny, bo wtedy ps zagoni kartę do roboty, a z własnego doświadczenia powiem tylko że efekty są widoczne gołym okiem i ułatwiają pracę.

 

Procesor : AMD Phenom II X4 945

Płyta Główna : ASRock M3A770DE

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4850 1GB

Zasilacz: Tacens Radix IV 450W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

 

Jeżeli masz PSa starszego to weź zestaw, który podał andrew777.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam CS3 :)

 

mam radka x1600 i 9200 jeszcze lezy gdzies czy nie mozna tego wsadzic do kompa? Nie bede w ogole gral w gry, wiec to raczej zbedne bedzie...a mozna zaoszczedzic 250zł :) Co do Phenoma to sam nie wiem na testach wypadal gorzej niz Intele (chodzi o test na wyajnosc w psie)

 

BenchIT.pl - Ranking procesorów: Adobe Photoshop CS3: Filtrowanie wielokrotne obrazu 2048x1536

 

Nawet za 230zł sa lepsze od niego eh od czego to zalezy bo w ogole ciemny jestem w tych sprawach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe tylko że tam nie ma tego Phenoma... Proponuje czytać uważnie ;) Jest tylko stara generacja AMD i Intela, większość z tych procesorów już nie ma w sklepach nawet tych zapyziałych :P nie wspominając o tym ze nie ma w produkcji. a Phenom do Phenoma II ma się jak Tarpan do Defendera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może Intel core 3 ?

Patrzcie na test, cene jest kolo 400zł za niego a bardzo wydajny mi sie wydaje jako laikowi

Testy rzeczywiste – obróbka grafiki i filmów :: PCLab.pl

 

a 300zł to jest sporo kasy

a co z moja karta co teraz mam RAdeon x1600 i druga lezy w pudelku Radek 9200, da sie je wsadzic do nowej plyty ?

Dzieki i narazie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz w koncu te fundusze i na co konkretnie, tzn co masz a co musisz kupic. Z i3 problem w tym ze to tylko dwa rdzenie sa i jest na s1156 wiec ceny plyt wyzsze. W efekcie 955 z mobo wyjdzie troche drozej od i3 z mobo.

 

Sprawdz czy to AGP czy Pci-e :P Ja Ci nie bede sprawdzal kto jakie i od kiedy zlacza robil :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530 zł

Płyta Główna : AsRock 770 Extreme3 - 279 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 299 zł

Razem : 1108 zł

 

Procesor : Intel Core i3 530 - 399 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-USB3 - 430 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 299 zł

Razem : 1128 zł

 

Lub

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530 zł

Płyta Główna : ASRock 880GXH/USB3 - 320 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 299 zł

Razem : 1149 zł

I to najlepsza opcja. Masz 4 rdzenie które sprawdzą się w większości zastosowań i w grach. Rewizja C3 daje niższe napięcia i pobór prądu w efekcie lepsze OC + odblokowany mnożnik dla jeszcze łatwiejszego podkręcania ;) Płyta ma USB3.0 i zintegrowana kartę grafiki o wydajności 6600GT która pobiera bardzo mało energii i ma wyższego OpenGL'a (dla PS'a ważne). Problem grafiki rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czyli brac

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 530 zł

?

czy intela ?:D

 

BO cena jest dośc spora pomiedzy nimi licząc ze jeszcze plyta glowna jest droga do intela o 100 złotych + 150 na procku to jest 250zł... :(

Masz moze jakis gotowy zestaw do intela tego co podales?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten zestaw co podales, z obudowa wyszlo by kolo 1700-1800zł więc raczej dam rade tyle dac :) tylko co z karta grafiki, masz moze pomysl na plyte glowna do tego ze zintegrowana karta graficzna ? Czy jednak lepiej wrzucic do tego mojego starego radka x1600 z tego co pisze w Manualu to jest na PCI-e x16... dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...