Skocz do zawartości
Kaeres

DC++

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest sporo tematów o dc++ ale każdy dotyczy innego problemu i na szybko przyznaję nie znalazłem rozwiązania na mój problem.

Otóż zawsze pod koniec pliku, który ściąga ze średnia prędkością 4-5Mb/s (ciągnie tak 99% pliku w 1 minutę) i nagle zwalnia do 5kb/s i tak dociąga ten 1% z 10 minut.

Jest to wina jakiś ustawień czy wersji ?

Moja to 0.75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny DC++ wspiera pobieranie tylko od 1 osoby jednocześnie.

 

Głupio aż wspominać, ale czy resetowałeś ustawienia i próbowałeś innych klientów?

 

BTW dlaczego używasz DC? Jeśli tylko z przyzwyczajenia to może pora je zmienić, bo przez ostatnią dekadę p2p poważnie ewoluowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam DC++ ponieważ nasz ethernet tego wymaga.

Nie wiem dlaczego, nie wnikam.

Działa idealnie oprócz tej właśnie przypadłości.

Nie rozumiem też stwierdzenia

"Oficjalny DC++ wspiera pobieranie tylko od 1 osoby jednocześnie."

 

Na razie upgradowałem do najnowszej wersji i działa jak należy.

Zobaczymy jak dalej będzie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszkę to dziwne przyznam. Ale może o to chodzi, że pod koniec ściągana przetwarza ściągany plik na gotowy. Znaczy się,że przy 99% tak naprawdę już masz pobrany ten plik. Po za tym DC to nie torrent. Tu nie ma czegoś takiego jak seed. Plik pobierasz w całości bezpośrednio z dysku danej osoby. Torrent działa na zupełnie innych zasadach i nie należy tu szukać podobieństw. Moja teoria jest taka jak wyżej. Dużo miałem kiedyś do czynienia z DC++ i zaobserwowałem u siebie taką właśnie sytuację, ale to tylko na większych plikach. Inna teoria to antywirus w tle, który pod koniec ściągania, gdy plik jest przetwarzany na gotowy przez DC++, to jednocześnie antywirus skanuje jakoś plik. Tłumaczyło by to praktycznie zerowy transfer. Bo 5-6 KB/s to DC++ sam z sobie potrafi ściągać z serwera/huba. Jakieś tam informację itp. No i inna teoria, że to z DC++ jest coś nie tak. Jakiś wadliwa wersja klienta lub co innego. Obserwuj jak będzie na tej wersji. I polecam zassać innego klienta DC++ niż oryginalny. Teraz co prawda (od 2 lat) nie siedzę już na DC, ale kiedyś bardo dobrze spisywał sie oDC. Sporo na nim siedziałem i nie było problemów. Teraz może coś się pozmieniało. Przejrzyj Fora DC++, a może dowiesz się więcej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem też stwierdzenia

"Oficjalny DC++ wspiera pobieranie tylko od 1 osoby jednocześnie."

 

Oryginalny klient pozwala ściągać jeden plik od jednego użytkownika. Alternatywne klienty pozwalają ściągać jeden plik od kilku użytkowników. Polecam sprawdzić ApexDC lub StrongDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stivo

Nadal nie wiem o czym mówisz jeżeli chodzi o to "Alternatywne klienty pozwalają ściągać jeden plik od kilku użytkowników"

Mam DC++ oryginalny klient i ssam nieraz od 10-15 użytkowników jeden plik co pozwala na zwielokrotnienie prędkości pobierania.

Chyba, że źle to ująłeś a chodzi Ci oto, że podłączając się do danego użytkownika można ściągać z jego HDD tylko jeden plik a następny może ew. czekać w kolejce.

 

Teoria z antywirusem w tle daje mi jeszcze do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem nadal występuje.

Pod koniec zwalnia ostro i dociąga te kilka procent dłużej niż całość pliku.

Czy ktoś już prześledził dlaczego tak się dzieje ?

Może jakieś ustawienie w DC++ za to odpowiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...