Skocz do zawartości
kejt

laptop za ok. 2500 zł dla prawie studentki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałam powiedzieć że naprawdę przeglądałam to forum intensywnie, i domyślam się że zakładanie kolejnego takiego wątku jest po prostu nudne, ale już naprawdę nie mam pojęcia co wybrać i potrzebuję pomocy.

 

Interesuje mnie laptop do typowych zadań ale zależy mi również na tym żeby był przydatny na studiach - geodezji, czyli tworzenie różnych mapek itp.

 

Po już kilkudniowym intensywnym poszukiwaniu i słuchaniu porad, doszłam jedynie do tego że interesuje mnie procesor i3 w zupełności, niezintegrowana karta graficzna (ale jaka?), 4gb ramu , i dysk 320 myślę że spokojnie mi wystarczy. Ekran matowy,tego jestem pewna.Nie musi długo chodzić bez zasilania, bo ma to być raczej laptop stacjonarny, jednak ekran 15. Nie gram za często dlatego to nie jest istotne, chociaż wspaniale byłoby zagrać w mafie2 d:)

 

Nie wiem też już jaka firma jest obecnie najlepsza.Widziałam tu dużo pozytywnych opinii na temat lenovo ale ta klawiatura jest chyba dla mnie nie do przejścia, a acery moich znajomych padają jak muchy. Chyba najbardziej skłaniam się w stronę della.

 

Dziękuję z góry za pomoc i cierpliwość do takich postów jak ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje najwazniejszego - budżetu :P?

 

ah i nie czaje jednego elementu

geodezji, czyli tworzenie różnych mapek itp.

nie znam sie, wiec po prostu pytam co laptop moze miec lub nie by byl w tym pomocny :)

 

//sorry nie spojrzalem na temat ze za 2,5k :P

 

http://www.x-kom.pl/p/58720-notebook-laptop-15,6-asus-k52jc-ex098-i3-370m-4096-500-dvd-rw.html

 

lubie te asusy bo maja hybrydowa karte graf. wiec gdy nie grasz czy cos, to na baterii ciagnie na prawde dlugo :),

a czasem sie to przydaje, szczegolnie na studiach by nie nosic torby 3,5kg tylko wyjac zasilacz i juz 0,5kg lzej :)

 

 

edit2:

della nigdy nie widzialem (w przeciwienstwie do asusow)

ale jedyne co pasuje do opisu, to wykraczajacy za 2500:

http://www.x-kom.pl/p/56782-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-15r-i3-350m-4096-320-hd5470.html

 

/przypomnialo mi sie ze moja kolezanka ma jakiegos della ale 16+ cali, i jesli chodzi o wykonanie to dell jest wporzadku, no ale kolezanka sama przyznala ze noszenie tego kloca nie nalezy do przyjemnych :)

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet najlepiej w przedziale 2500-2800 zł. Jeśli chodzi o to w czym byłby pomocny, to szczerze mówiąc ja sama nie do końca wiem, ogólnie słyszałam tylko że obsługa programów cadowskich na poziomie zadań geodezyjnych nie wymaga jakiś specjalnych działań, nie jest tam tego wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie no nie wiem co moge wiecej napisac, oba w/w spelniaja twoje warunki sprzetowe i mieszcza sie w granicach ceny.

Jesli chodzi o AutoCada to jak musialem to pracowalem nawet na swoim lapku 13" + myszka bluetooth i bylo ok, ale nie porownam tego do pracy na stacjonarnym 26" :P

 

jesli nie masz wiecej wymagan ponad to co napisalas, to kwesia gustu jest czy asus czy dell.

asus na pewno lepiej pociagnie na baterii i ma lepszego procka, dell z kolei... no ma lepsza grafike troche ( ATI Mobility Radeon HD 5470 - Notebookcheck.net Tech )

chociaz granie na lapku i tak uwazam za skrajny sadomasochizm :P

 

generalnie kup chociaz jakas myszke do tego i oba powinny byc ok :-)

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego błyszczący ekran nie? Odblaski? A będzie pracowane w mocnym świetle? Słońce, jakieś jasne lampy czy cuś? Jeśli nie, to uważam że nie warto rozważać matowej matrycy - szkoda kolorów, czerni, kątów widzenia.

 

Przychylam się również do K52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kejt

W Twoim przypadku najlepszą opcją będzie Dell Vostro 3500.Jak dobrze poszukasz to znajdziesz interesującą Cię konfigurację w zaplanowanym budżecie.Spełnia wszystkie Twoje wymagania plus jakość wykonania,długi czas pracy na baterii świetna klawiatura i rewelacyjny gładzik.Dodatkowy bonus to NBD.I nie zarzekaj się ,że ma być stacjonarny bo przy Twoim kierunku studiów chyba raczej podróżowanie go nie ominie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tej cenie (2600zł) skierowałbym się zdecydowanie w stronę tego modelu: Acer Aspire 5740G-433G32MN 15,6" 1366x768 - Notebooki - Acer Aspire 5740G-433G32MN 15,6" 1366x768 od 2649.00zł

W sumie wypas: LCD LED 15.6" / DYSK HDD 640GB / Core i3 330M 2x2.13GHz / 4GB RAM DDR3 / ATI HD5650 1GB DDR3 / HDMI / WINDOWS 7 PREMIUM 64BIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...