Skocz do zawartości
bartd

Piksele podczas odtwarzania filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzis zlozylem komputer z komponentow dobranych przez forumowiczow i juz na wstepie pojawil sie problem.

Otoz podczas odtwarzania filmow zarowno na VLC, KMplayer, Bestplayer jak i WMP pojawiaja sie piksele. MEGA piksele. Myslalem, ze to wina kodekow zainstalowalem K-lite = efekt marny.

Probowalem pozmieniac cos w ustawieniach karty graficznej = efekt taki sam.

,Dołączona grafika

Filmy DVD rowniez wyswietlaja sie w mega slabej jakosci. Na starym kompie z gorsza rozdzielczoscia lepiej sie prezentowaly (Vista)

 

Co moze byc przyczyna? karta graficzna? win 7?

Jakies rady?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda po prostu na artefakty po przeskalowaniu do rozdzielczości natywnej monitora. Proponuję na początek pobrać próbki blueray w rozdzielczości 1920x1080 i wtedy będziesz dopiero miał porównanie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że standardowy rip musi być praktycznie czterokrotnie rozciągnięty do rozdzielczości twojego monitora, nie masz co oczekiwać szczególnie zadowalającej jakości. Jeżeli będziesz miał materiał w HD lub chociaż 480p to sprawa będzię wyglądać zupełnie inaczej.

 

Wejdź sobie na http://trailers.apple.com/ i porównaj jak wyglądają poszczególne jakości wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

680x274 trwa prawie 2 godziny, a wazy 700 mb

 

Normalny DivX niskiej rozdzielczości. 25 minut 720P (1280x720) Matroski zajmuje ponad 350MB. Fizycznie nie da się uzyskać dobrej jakości na materiale który wrzuciłeś. Odpal YT w wysokiej jakości i zobacz różnicę pomiędzy 240, 360, 480 i 720/1080p na pełnym ekranie

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=4TshFWSsrn8

 

EOT dla mnie

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy DVD rowniez wyswietlaja sie w mega slabej jakosci. Na starym kompie z gorsza rozdzielczoscia lepiej sie prezentowaly (Vista)

 

Właśnie o to chodzi, na kompie z gorszą rozdzielczością nie musiał być ten film tak rozciągany. Im większa rozdzielczość i wielkość monitora tym więcej trzeba "nacignąć" film i tym większej rozdziałki samego filmu potrzebują takie ekrany żeby zachować dobrą jakość. Odpal ten film na komórce która ma 320x240 to będziesz wniebowzięty...

 

 

Spróbuj odtwarzacz PotPlayer z włączonym przetwarzaniem wideo na strumieniu wyjściowym MadVr. Zaręczam Ci, że nie będzie żadnych "megapikseli".

 

Nie mieszaj mu w głowie, żaden player nie poprawi jakości filmu. Przy matrycy FHD czas się przerzucić na filmy HD. Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy monitorze 1080 filmy 720 to konieczne minimum, a najlepiej 1080. oglądanie 640/274 na takiej matrycy będzie skutkowało kwadratami co by się nie zrobiło. można stosować jakieś mega turbo antyaliasingi, ale i tak będzie źle i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj mu w głowie, żaden player nie poprawi jakości filmu. Przy matrycy FHD czas się przerzucić na filmy HD.

 

Widziałeś ten program w akcji z MadVr? Tak się składa, że mam monitor 30" @ 2560x1600 i wiem co to znaczy oglądać DivX'y. Niemniej jednak, warto się tym zainteresować, bo efekty są dobre. Cudów nie będzie, ale jest widoaczna poprawa jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny DivX niskiej rozdzielczości. 25 minut 720P (1280x720) Matroski zajmuje ponad 350MB. Fizycznie nie da się uzyskać dobrej jakości na materiale który wrzuciłeś. Odpal YT w wysokiej jakości i zobacz różnicę pomiędzy 240, 360, 480 i 720/1080p na pełnym ekranie

 

 

sprawdzilem i faktycznie widze roznice.

 

Spróbuj odtwarzacz PotPlayer z włączonym przetwarzaniem wideo na strumieniu wyjściowym MadVr.

niestety nie wiem skad go pobrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten program w akcji z MadVr? Tak się składa, że mam monitor 30" @ 2560x1600 i wiem co to znaczy oglądać DivX'y. Niemniej jednak, warto się tym zainteresować, bo efekty są dobre. Cudów nie będzie, ale jest widoaczna poprawa jakości.

 

Nie widziałem, więc dzięki za info, bo mam ze starych czasów dużo dobrych filmów dla dorosłych w divx :lol: zobacze czy da się je jeszcze obejrzeć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za odkopanie tematu, ale nazwa się zgadza z moim problemem i nie chciałem zakładać nowego.

http://img3.imageshack.us/img3/2919/pikselel.png tu jest link do screena z odtwarzacza VLC. System to XP Home, karta Ati HD 4850.

Problem sie pojawia nieregularnie, film się przycina i widać właśnie taki obraz z pikselami. Po sekundzie lub paru (tak na oko) obraz wraca do normy.

Próbowałem zaobserwować czy coś nie przycina komputera w trakcie oglądania filmu, ale VLC zajmuje raptem 3-4% czasu procka i nic sie nie pojawiało bardziej obciążającego poza tym - oczywiście pozostały czas zajęty był przez proces bezczynności.

Co ciekawe, jak cofnę film o parę sekund to normalnie sobie leci aż do następnej przycinki najczęściej w zupełnie innnym miejscu.

Co to może być? karta zaczyna fiksować czy po prostu coś w tle przeszkadza? Nadmienię, że to filmiki z bajkowe takie po 200-300MB, ale to się dzieje również na innych filmach w innej jakości czy formacie.

Jeśli to jakiś inny proces coś psuje to jak go zidentyfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że wrzuciłem go z opcją bez zmiany rozmiaru, więc nie powinien zostać zmieniony przez server. Wczoraj widziałem go prawidłowo :(

Dzisiaj już nie, a co gorsza plik w komputerze też na podglądzie jest czarny. Specjalnie zapisałem screena w bmp, bo jako jpg od razu zapisywał go jako czarny obraz. Pewnie coś robię źle - dawałem pauzę jak się pokazywały piksele, robiłem print screena, potem paint, ctrl-v i zapisywałem jako bmp24bit.

Dzisiaj próbowałem zapisać w innych formatach (jpg i gif robią się od razu czarne, png po jakimś czasie), ale po jakimś czasie wszystkie na podglądzie robią się czarne :( No idea co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Poczytaj w czym rzecz Jak zrobić zrzut klatki avi z napisami? - VideoAudio.pl Mówiąc krótko, twój odtwarzacz filmów pracuje w trybie overlay (nakładka) i dlatego masz czarne zrzuty. Użyj takiego odtwarzacza, w którym możesz zmienić tryb wyświetlania obrazu np MPC HC, SMPlayer, VLC.

 

EDIT:

 

Zapomniałem, że korzystasz z VLC właśnie. Tryb wyświetlania zmień poprzez Narzędzia --> Preferencje --> Obraz --> Grupa "Wyświetlacz". Odznacz opcję "Przyspieszone wyjście obrazu (nakładka)". Jeśli to nie pomoże, to zmień tryb na jakiś inny, np OpenGL ;)

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...