Skocz do zawartości
krzynek1

Karta muzyczna, spdif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do kupna karty muzycznej, moja obecna plyta glowna ( asrock 870 extreme3 ) wprawdzie posiada swoja zintegrowana karte dzwiekowa, ale nie spelania ona do konca moich oczekiwan.

 

Chodzi o to ze moj komputer jest polaczony z amplitunerem za pomoca kabla optycznego, po ktorym do tej pory przesylalem dzwiek z gier i filmow , muzyki . Wszystko jednym kablem, a to dzieki funkcji Dolby Digital Live!, ktora Realetk dodal do dzwiekowki.

 

Po zmianie plyty glownej wystapil problem, bo o ile dzwiek dts/ac3 z filmow moge dalej przeslac jak dotychczas, tak gry mam tylko w stereo :(

 

Pomyslalem wiec o zakupie zewnetrzne kartyj, ale czytajac to forum zdecydowalem sie wstepnie na karte: CREATIVE SB X-FI Xtreme GAMER do ktorej bede musial sie zaopatrzyc dodatkowo w Dolby Digital Live and DTS Connect Pack :/

 

myslalem tez o Xonarze DX , ale niektorzy narzekaja na trzaski, pierdy podczas korzystania z powyzszych dodatkow, wiec zrezygnowalem.

 

Wielu uzytkownikow poleca korzystac z rownoczesnego polaczenia cyfrowego i analogowego (analog do gier, cyfra do filmow ) jesli jeszcze gra korzysta z EAX 5 to juz w ogole swietnie. Z checia bym i ja tak zrobil, ale w moim przypadku cena kabla jack-rca 5m w odpowiedniej jakosci bedzie zabojcza jak sadze.

 

Czy dobrze wybralem karte ? Jesli jednak zdecydowalbym sie na podwojne polaczenie, jakich konkretnie kabli powinienem uzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo raz juz kupilem tani kabel 5m, ale svhs i byla porazka

 

dopiero jak kupilem taki za ~ 100zl, jakosc byla swietna, wiec mysle ze podobnie sytuacja przedstawia sie w audio

 

nie jestem za tym aby przeplacac, ale nie chcialbym kupic czegos niewlasciwego

 

czy w kwestii wyboru karty i reszty masz cos do napisania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...