Skocz do zawartości
Trix33

Dziwny proces

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, dziś kolega poprosił mnie bym poszukał coś na temat procesu który uruchamia się podczas włączania kompa na jakieś 5 sekund, otóż "svchost.exe" więc skojarzyłem że ja też mam takie coś w swoich "procesach" więc wpisałem w google i dowiedziałem się że to może być Trojan, nie wiem na bank co to, więc pisze tu, dodam że w procesach mam parę razy uruchomiony proces svchost.exe

 

Mój log z HijackThis: Wklejka #393846 | Wklej.org

 

A tu screeny z tego co włącza się podczas uruchamiania kompa mojego kumpla, jutro dodam jego logi.

 

http://img707.imageshack.us/gal.php?g=49664630.jpg (znajdują się tam 3 screeny)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Trix33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svchost.exe to proces w którym są prawie wszystkie usługi windowsa. Zawsze przy czystej instalacji sytemu ten proces będzie się otwierał, najczęściej właśnie kilka razy na raz. A Trojan może zainfekować ten plik wykorzystując to, że nie da się go zamknąć i że jest odpalany na starcie systemu. Tak więc luzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kumplowi się włącza, zawiesza, przycina samoistnie? Bo svchost to nieodzowny element windowsa. Wyłączysz któryś i pomoże ci tylko reset, więc niezapisane informacje pójdą się kochać.

 

Nie ulepszaj niczego na siłę, jeśli niekoniecznie wiesz, co czemu służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logu nie widzę nic podejrzanego. Dziwne natomiast jest, że okna są widoczne podczas startu - widziałem setki systemów i u nikogo nie widziałem okna svchost.exe.

 

Może to mieć związek z programami, które są tam zainstalowane.

1. Przeczyść kompa przy pomocy CCleaner.

2. Puść instalację Service Pack 3. Wiem, że jest zainstalowany, ale być może poprawi błąd w systemie.

3. Daj log z OTL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę coś podejrzanego w przeciwienstwie do tego pie*^&%lenia wyzej.

 

Od kiedy w folderze SYSTEM32 jest folder WINDIR, a tym bardziej svchost w folderze innym niz bezpoosrednio SYSTEM32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, też nie zauważyłem belki. Windir.svchost to spyware, a usunąć go można spybotem. Później, jak @up zaznaczył, należy nadać własność folderowi WinDir i go całego usunąć. Ewentualnie pozbyć się folderu w trybie awaryjnym.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie znikło. Użyłem Spybot Search&Destroy i znalazł mi chyba z 88 problemów. 80 rozwiązał, a przed 8 problemami musiałem resnąć kompa i zanim się windows Spybot Search&Destroy przeskanował mi kompa jeszcze raz i usunął problemy. Dzięki wielkie za pomoc. Mam nadzieje, że to się nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...