Skocz do zawartości
Kapucyn22

Składam kompa powiedzcie co o tym myślicie

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ten GTX 460 od MSI w wersji Cyclone nie ma chłodzonej sekcji zasilania. Jak myślisz o O/C tego GTX'a to dokupiłbym jakiś radiatorek na sekcje zasilania lub wziął wersje Gigabyte. Osobiście bym wziął MSI, bo teraz ceny są dość atrakcyjne. Rozumiem, że chcesz to złożyć w jednym sklepie. W Agito ten MSI Cyclone idzie po 770 zł

 

 

p.s Z 880 mhz może być nawet problem. Zależy na jaką sztukę trafi. Jak będzie musiał podnieść napięcie do 1.1 to może być nieciekawie z temperaturami. Zwłaszcza jeśli chodzi o sekcje zasilania, która niczym nie jest chlodzona w tej MSI.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przekonaliście już się tak nie boje kręcenia w biosie myślę że nawet spróbuję ale w napięcia się nie będę bawił bo jeszcze wszystko spale,ale zasilacz do takiego delikatnego kręcenia w biosie SPOKOJNIE wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem różne testy zauważyłem ze GTX 460 Gigabyte'a wypada minimalnie lepiej od MSI więc zdecyduje się na Gigabyte'a i AMD955 a nie 945.

Jeżeli możecie to napiszcie mi jakąś prostą instrukcję kręcenia procesora, karty graficznej i ramu to najpierw pocwicze na starym komputerze z góry dzięki.

PS.Żadnej zabawy w napięcia na początek coś łatwego, nie chce na start wszystkiego spalic :)

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przyklejone tematy w odpowiednich działach. Zacznij od ich leORT: ORT: ktury, by mieć jakiekolwiek pojęcie. Co do MSI GTX 460 to ma cichsze chłodzenie, ale jak wspomniałem nie ma chłodzonej sekcji zasilania i przy podniesieniu napięcia (a może zaistnieć taka potrzeba) może być gorąco. To również z tego powodu nie dokładałem do MSI i wziąłem Gigabyte. Karta się może kręcić nawet do 890, ale na dłuższą metę to ja bym był ostrożny. Zależy też jakie napięcie trzeba ustawić. Każdy egzemplarz czy to procesora czy karty się kręci inaczej. Lepiej lub gorzej. Poczytaj tematy w dziale FAQ na początek. Do kręcenia 945 zgłoś się do Andrew777, gdyż ma spore doświadczenie w tym zakresie. Ja Ci mogę doradzić przy kręceniu GTX 460. Ale to pisz na PW i jak znajdę czas i pytania nie będą bezsensu to z pewnością odpowiem :)

 

Spis tematów w dziale FAQ - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet zasilacz 400w by wystarczyl a 500w z duzym zapasem mocy wystarczy ;)

 

400 do OC GTX460 1GB i kręconego Heńka? Nie ryzykował bym, a do ostrożnych nie należę.

 

Patrzyłem różne testy zauważyłem ze GTX 460 Gigabyte'a wypada minimalnie lepiej od MSI więc zdecyduje się na Gigabyte'a i AMD955 a nie 945.

Jeżeli możecie to napiszcie mi jakąś prostą instrukcję kręcenia procesora, karty graficznej i ramu to najpierw pocwicze na starym komputerze z góry dzięki.

PS.Żadnej zabawy w napięcia na początek coś łatwego, nie chce na start wszystkiego spalic :)

 

PO OC te różnice znikają, Olej te testy. MSI jest lepszy a 955 i 945 to jest ten sam procesor.

 

Jeżeli koniecznie chcesz 955 to ten HDZ955FBGMBOX C3 a nie ten HDZ955FBGIBOX C2.

Od tego drugiego lepszy jest już 945 bo jest rev c3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o moim pomyśle na rozmieszczenie wentylatorów w obudowie CM Elite 370

x2 SilentiumPC Zephyr 120 (13,9 dBA) na górę obudowy (nie jest to jakiś super wiatrak ale ma tylko wspomóc odprowadzanie powietrza górą)

2x z boku Fander Roxo Ultra Silent 140mm

+1 z przodu

i na tyle Tacens Ventus 120mm /12dB/

Postawiłem przede wszystkim na cisze (mam na myśli ze mają byc niesłyszalne)

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boku wentylator jest niepotrzebny.

Wystarczy 1x przód, 1x tył (będzie wyprowadzał ciepło z radiatora cpu). Z góry bym darował sobie wentylatory. Ta obudowa jest na górze tak dziurawa, że ciepło będzie samo uciekać, nie będzie się gromadzić u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo zadbaj o równowagę między wydmuciach!ącymi a wdmuchającymi. A sam wybór jest średni, ja bym wolał mniej ale lepsze jakościowo wentyle.

Niesłyszalne to to na pewno nie będzie. "prawie" niesłyszalna to jest 120mm na 600rpm dobrej marki-> tutaj jest szybciej i głośniej.

Jak wyżej dałbym 1 z przodu (jak największy - jeśli wejdzie 140mm to OK, roxo jest raczej słabe) + 1 z tyłu 120mm (fander selekta, s-flex, czy też noiseblocker-a); u góry w zależności od potrzeby - można dać 1-2 - ale Porządne, albo wcale. Z boku sobie odpuść - relatywnie najmniej pomagają.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was 2 pytania

1.Do jakiej prędkości moge podkręcic ten ram

2.Jezeli zamontuje na płycie głównej AsRock 770 Extreme3 ram 1333MHz i podkręce go na np.2000MHz (jeżeli to możliwe) to komputer wykryje prędkosc 2000MHz czy 1600HMz na jakie pozwala płyta główna.A moze stanie sie jeszcze cos innego ?

Proszę o odpowiedz z góry dzięki :)

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kolego o 2000 to nawet nie masz co marzyc , po drugie ram o takiej częstotliwości nic nie daje przy normalnym użytkowaniu 1333 czy 2000 jest bez różnicy, ale tak ram o czestotliwosci 2000 bedzie dzialac na tej plycie

Edytowane przez andrzejs82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 czy Gigabyte GeForce GTX 460 SuperOC 1GB DDR5 a może Gigabyte GeForce GTX 470 Super OC 1280MB DDR5,którą z tych kart opłaca się wziąć najbardziej ?

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkładam kupienie komputera ale ceny się zmieniają i wchodzą na rynek nowe produkty, więc cały czas coś zmieniam,na chwilę obecną wygląda o tak

SilentiumPC Fortis

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 Gaming

Asus M4A88TD-M EVO/USB3 /AMD 880G

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3

bequiet! PurePower L7 530W

Cooler Master Elite 370

i karta graficzna tylko która z wyżej wymienionych ?

PS.i do tego dojdzie czytnik kart nagrywarka DVD itd.

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzecik , jeszcze zalezy w jakiej rozdzielczosci grasz , jak 1680 to GTX460 1GB OC Ci wystarczy a jak 1920 to lepiej juz doinwestowac do GTX470 ;) A i jeszcze jest inne wyjscie ale tylko gdy nie podkrecasz a jest to HD6870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar grac w rozdzielczości 1920x1080,ale raczej wezmę GTX470 SOC a nie tego Radeona6870 bo zależy mi też na ciszy układu chłodzącego.

PS.ta karta jest kręcona fabrycznie ale czy ja też będę mógł dodatkowo podnieść zegary ?

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,to wszystko tłumaczy :)

______________________________

 

A jak myślicie kiedy lepiej będzie kupić komputer?Teraz czy po świętach tak styczeń luty.

Bo w lutym pewnie będzie taniej niż teraz ale jak będzie taniej to za te same pieniądze co teraz mam na komputer w lutym kupi się lepszy i tak w nie skończoność można...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko odpowiem na twoje pytanie :P teraz jest najlepszy moment na zakup kompa (paz - lis). Później święta a po świętach nowy rok i podwyżka podatków :) Następny bardziej korzystny okres to wakacje, oczywiście tez wszystko zależy od kursu USD itp. Ale teraz jest naprawdę dobra sytuacja (rok temu za średni wtedy sprzęt dałem ponad 3tys, a dziś za ta kasę to bym miał monstrum).

 

Jeśli masz teraz kasę to kupuj teraz i się nie zastanawiaj bo okres świąteczny już blisko, przy okazji czas poświęcony przez innych nie pójdzie na marne :) A komputery maja to do siebie ze nigdy nie nadążysz nad nowinkami, zawsze będzie coś lepszego w lepszej cenie. Myśląc tak możnaby siedzieć ciągle na pentium1 i czekać na wyjście procesorów z zegarem 10GHz :D Najważniejsze żeby kupić coś przyszłościowego a nie na styk. Sprzęt musi mieć zapas mocy żeby dało się na nim pośmigać jak najdłuższy okres czasu.

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok komputer zamawiam w środę ale zauważyłem że Phenom II 955BE obsługuje ram o maksymalnej prędkości 1600MHZ,więc zamiast brać A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 Gaming to może lepiej będzie wziąć jeden z tych:

-A-Data 6GB (3x2GB) 1333MHz CL7 OC Plus+ (399zł)

-GoodRam 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Play (420zł)

-Corsair 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 (339zł)

-G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ (379zł)

PS.zamiast droższych pamięci o zegarach 1333/1600MHZ wolał bym większą ilość pamięci :)

Edytowane przez Kapucyn22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...