Skocz do zawartości
logray

upgrade kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na upgrade mojego kompa. Po zastanowieniu postanowiłem stary oddać rodzicom i złożyć nowy. Zależy mi na platformie złożonej z Intela i nVidii.

 

Procesor: Intel Core i7-950 (na ESC tylko 100 zł drożej od 930, zresztą tam akurat 930 nie ma).

Płyta: Asus P6X58D Premium

Ram: zależy mi na 3x4GB. Nie wiem co wybrać

Grafika: nVidia 480 - jest jakaś różnica pomiędzy Zotac a Gainward czy Asusem?

 

dysk: WD Caviar Black 1GB

napęd: LG BH10LS30

 

Pewnie o czymś zapomniałem. Obudowę i zasilacz mam. Nowy monitor kupię później. Najchętniej kupiłbym wszystko w jednym sklepie.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o grafę czy o proca? Grafa taka a nie inna ze względu na to, że teraz mam ATI i całą kupę fajnych efektów PhysX np. w Batmanie mogłem sobie oglądać tylko na YouTube. Te parę klatek w tą czy w tamtą nie ma dla mnie znaczenia. Jeśli za dwa lata ATI doda obsługę fizyki to pewnie do niej wrócę. Procesor wybrany z listy sugerowanych konfiguracji.

 

Całość ma jako tako radzić sobie z obrabianiem amatorskich filmów video (AVC + Vegas) i z grami w rozdzielczości 1920.

 

PSU: Modu 87+ 800w od Enermaxa

Buda: ATX (Cooler Master ATCS 840)

 

F4 nie mniejsze niż 1tb znalazłem tylko na Allegro.

NOWOŚĆ!! SAMSUNG 2TB F4 HD204UI !! OD SS! FV! GW (1235799013) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Śmierdzi fanboyem... Jakieś uzasadnienie?

 

Chyba śmierdzi bardziej kasą a nie fanboyem. To Cię tak boli?

Przecież nie ma limitu kasy, nie przyda się twierdzenie za tą kasę można kupić lepiej amd&amd. Po co więc ta uwaga? Chce intel & nvidia to mu doradź, widzisz lepszy zestaw na amd to próbuj przekonać autora a nie wyjeżdżasz z tekstem z piaskownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze proponuje jakieś ziółka na uspokojenie... Kasa w IT zaczyna się może od 20-30k i nic mnie nie boli. Zwyczajnie zasugerowałem i zapytałem o uzasadnienie wyboru Intela i NV. A jeśli nie ma limitu to proponuje 5970, CF z 5970 lub Four Way Sli i GTX'ów. Nie podał autor zastosowań ani jakiegoś argumentu więc miałem prawo pomyśleć tak jak pomyślałem. Piaskownice pokazałeś Ty swoim wyskokiem.

 

Dla autora: link

Od dawna wiadomo że: jeśli chcemy mieć wysoki FPS bez spadków i PhysX to do fizyki kupujemy inną kartę; można łączyć ATI do grafiki (bo w tym jest dobra, poza tym może przyda Ci sie ATI Stream itp) i NV do fizyki. Dlatego mój ptk 1 był jak widze uzasadniony bo mogłem dać od razu GTX'a i być może autor nawet nie pomyślałby o innym wyjściu.

 

Budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolog, autor tematu nic Ci nie zrobił, nie znasz go a zwracasz się do niego jak do g-ó-w-n-i-a-r-z-a który opluł Cię w przejściu podziemnym bo nie dałeś mu na klej...

Każdy ma prawo chcieć zielone i niebieskie i jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie obrażaj chociaż nikogo.

Czy na zielonym & niebieskim nie da się pograć w full HD czy zrealizować jakiegokolwiek zadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Primo na forum IT roztrząsasz jakieś problemy psychologiczne i odczuciowe. Ultimo w którym miejscu kogoś obraziłem? Nie nazwałem autora fanboyem nawet tylko zasugerowałem że tym coś tutaj śmierdzi. Zwracam się do autora bezpośrednio z dużej litery (Tobie, Ci) choć tego już nawet nie wymaga nasz język i w dodatku chce tylko by wybrał jak najlepiej. A Ty wpadasz i totalnie offtopujesz rzucając ciach!em. Wpadnie moderator i jeszcze mi się oberwie za to że chce pomóc o.0

 

 

Przykładowo modyfikacja przyklejonego:

Procesor : Intel Core i7 950 - 1099 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Extreme - 220 zł

Płyta Główna : Asus P6X58D Premium - 1199 zł (pytanie czy potrzebna)

RAM : OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Intel Extreme XMP - 659 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X - 1599 zł (Lub GTX480 ale skoro autor stwierdza że pare klatek nie ma znaczenia to chyba nie warto brac grzałko-suszarki) + np GTS250 Green np Gigabyte ze skreconymi zegarami

HDD : Samsung 1TB 32MB Cache F3 - 220 zł

SSD : Intel X25-M 80GB - 849 zł

Napęd : LG BH10LS30 - 479 zł

 

Dodam tylko już słowem kończącym, że jeżeli ktoś pyta to zakładam że nie wie. I jeżeli nie pisze o zastosowaniach ani funduszach a z góry rzuca że to i to chcę to mogę (zresztą zawsze mogę myśleć co tylko chce) zasugerować się że jest fanboyem. Przypomne raz jeszcze że nikogo tak nie określiłem tylko zapytałem czemu tak, wymusiłem rozwinięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prolog

Ram: Z 12 gb w trzech kościach nie zrezygnuję.

Płyta główna: powiedzmy, że wolałbym coś podobnego (Asusy odpukać jak na razie mnie nie zawiodły) ale z wbudowanym kontrolerem wifi.

Dysk twardy: chyba zdecyduje się na ssd na system + velociraptor na obrabiane filmy i gry. Kiedyś dokupię jakiś większy dysk na rawy ale na razie mój stary 0.5tb powinien wystarczyć.

 

Grafikę chcę mieć jedną. Postanowiłem, że na razie będę działał na starej 4870, z nową i monitorem wstrzymam się do wyjścia hd6 (skoro ma wyjść w listopadzie) i wtedy zdecyduję. Jeśli jej wyniki będą ok to zrezygnuję z PhysX.

 

<edit>

Budżet: sam nie wiem ile chcę na to wydać. Powiedzmy, że na dyski, napęd, płytę, ram i proca nie chcę wydać więcej niż 6-7k.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...