Skocz do zawartości
Roxas

Tuner TV (USB) sam sie rozłącza podczas oglądania.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj tuner tv Not Only Tv Hybrid LV5HD na USB. Wszystko niby pięknie ładnie... ale jak oglądam TV to rozłącza się (najpierw słyszę odgłos odłączanego sprzętu z POD USB (mimo że tuner zostaje podpięty nadal w Menedżerze Urządzeń) i 2-3 sekundy później program Total Media rozłącza TV wywalając komunikat o niedostępności urządzenia czy rozłączeniu, czy jak to tam pisało...)

 

Czego to może być przyczyna?

 

To coś z Tunerem czy to coś po stronie mojego kompa? Chciałbym szybko dojść do tego bo nie wiem czy tuner reklamować czy co robić...

System operacyjny na jakim pracuje to Windows 7 w wersji 64bitowej.

 

post-144011-013989800 1285620058_thumb.png

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie w celu oszczędzania energii? Sprawdź w Menadżerze Urządzeń.

 

A mogę dostać jakieś dokładne wytyczne? Wpadło mi tam wczoraj do głowy że może coś z wyłączaniem Energi, ale jedyne gdzie mi przyszło do głowy że można to zrobić to w panelu sterowania > opcje zasilania > Zmień ustawienia planu > Zaawansowane ustawienia zasilania > Ustawienia USB > Ustawienie wstrzymania selektywnego USB > Było włączone, to wyłączyłem... Nie pomogło. Jeśli to nie tu to gdzie niby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System -> Menadżer Urządzeń -> (niekoniecznie: w menu Widok ustaw Pokaż ukryte urządzenia i) przejrzyj to co tam masz. Jak znajdziesz tam swój Tuner (np. w Kontrolery uniwersalnej magistrali systemowej) to klikasz PPM -> Właściwości -> Zarządzanie energią -> odznacz Zezwalaj komputerowi...

 

Jeśli nie tam to Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki powinien być. Tam klikasz PPM -> Właściwości -> Sprzęt -> Właściwości -> Zarządzanie energią -> odznacz Zezwalaj komputerowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tam to Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki powinien być. Tam klikasz PPM -> Właściwości -> Sprzęt -> Właściwości -> Zarządzanie energią -> odznacz Zezwalaj komputerowi...

 

Tutaj żadna opcja nie ma zakładki zarządzanie energią.

 

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System -> Menadżer Urządzeń -> (niekoniecznie: w menu Widok ustaw Pokaż ukryte urządzenia i) przejrzyj to co tam masz. Jak znajdziesz tam swój Tuner (np. w Kontrolery uniwersalnej magistrali systemowej) to klikasz PPM -> Właściwości -> Zarządzanie energią -> odznacz Zezwalaj komputerowi...

 

Natomiast tutaj... zobaczmy...

 

Tutaj tez nic specyficznego nie ma, tylko ogólnie na kontrolery USB w "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" jak klikasz na Główny koncentrator USB których jest kilka, tylko tam są opcje do zarządzania energią, i wszystkie są powyłączane, również na jednym koncentratorze znajdę np 2 urządzenia (przykład Pendriva i Tuner USB) ale samej opcji do zarządzania energią na tunerze, nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo mam ten sam problem z tym samym tunerem - też pod Win7 64 bit... Ale sprawdzałem też na laptopie z WinV 32bit i problem był nadal. Jeśli autor wątku rozwiązał jakoś sprawę, to proszę o sygnał. Chciałbym wypróbować wszystkie możliwe opcje zanim udam się z tunerem z powrotem do sklepu, gdzie odpowiedzą mi, że to wina kompa lub mojej instalacji urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...