Skocz do zawartości
BoooM

Jeden rdzeń 98-100% obciążenia jak nic sie nie dzieje :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

procesor Intel I5-750, płyta Asus P7P55D PRO Windows 7 Prof. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że nawet jak się nic nie dzieje ma kompie to jeden rdzeń procesora obciążony jest 98-100%. Wygląda to w ten sposób, że czasami komp działa cały dzień i wszystko jest OK, a czasami po jakimś czasie jeden rdzeń wskakuje na obroty i nawet jak wyłączę wszystko co się da (pozamykam programy, wyłączę antyvira, firewalla i całą resztę łącznie z usługami systemowymi) to i tak jeden rdzeń obciążony jest na 100%. I jeśli już taka sytuacja zaistnieje to mogę zostawić kompa na kilkanaście godzin w spokoju (nic nie robię, wszystko wyłączone łącznie z wygaszaczem ekranu) a nic to nie daje tylko procesor przez cały czas jedzie pełną parą, ani na sekundę nie zwalniając (nie zmniejsza mnożnika, napięcia itd. jak to ma normalnie miejsce). Komputer przeskanowałem na wszystkie możliwe sposoby odnośnie wirusów, trojanów i innego świństwa i wygląda na to że jest czysty. W menadżerze zadań nie widać nic podejrzanego ani nic co by obciążało procesor (zresztą tak jak wspominałem robiłem testy wyłączając po kolei usługi, aplikacje i nie ma to kompletnie wpływu - jak procesor wejdzie na obroty to jedynie restart pomaga). Może i bym na to machnął ręką ale jak opisywana sytuacja zaistnieje to widać odczuwalne spowolnienie działania komputera - nie muszę odpalać programu żeby sprawdzić czy jeden rdzeń znowu jest obciążony na 100% bo dokładnie wiem kiedy to następuje.

Gwoli ścisłości - procesor jest troszkę podkręcony (20x150) ale dokładnie tak samo wygląda sytuacja przy ustawieniach producenta. Poniżej obrazki poglądowe. Może ktoś będzie wiedział z czego wynika problem.

Pozdrawiam,

D.C.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czeka Cię stary dobry format. Dopiero wtedy będziesz miał pewność, że problem nie leży po stronie oprogramowania. Może masz jakąś płytkę live z linuxem żeby na sucho sprawdzić czy problem stwarza W7-łatki / robactwo?

Sprzętową awarię raczej bym wykluczał.

Edytowane przez wilko85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyne co mi przyszło jeszcze do głowy to wyłączyć usługę indeksowania plików. Może to bez sensu - wyjdzie w praniu. Jak to nie pomoże i sytuacja się nie zmieni to zrobię skan OTL i wrzucę razem z printscreenem z menadżera zadań.

Pozdrawiam,

D.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyne co mi przyszło jeszcze do głowy to wyłączyć usługę indeksowania plików. Może to bez sensu - wyjdzie w praniu. Jak to nie pomoże i sytuacja się nie zmieni to zrobię skan OTL i wrzucę razem z printscreenem z menadżera zadań.

Pozdrawiam,

D.C.

 

Wyszło na to, że to jednak nie indeksowanie plików. Ale przez zupełny przypadek odkryłem co było sprawcą problemów. Okazało się, że jeden rdzeń zaczyna pracować na maksa po ... uruchomieniu drukarki. Drukarka dość leciwa Samsung ml-1200 podłączona do karty bodajże netmos po LPT. I to okazało się sprawcą problemów. W sumie to zaraz na początku podejrzenia skierowałem na tę kartę z portem lpt ale na stronie producenta były stery do Win 7 więc nie sądziłem, że będzie powodować problemy. A jednak - wystarczy włączyć drukarkę (nawet nie trzeba nic drukować) i procek wskakuje na obroty i już z nich nie schodzi nawet po wyłączeniu drukarki - jedynie restart pomaga. Drukarkę podpiąłem po USB (nie wiem czemu od razu tak nie zrobiłem - chyba nie miałem kabla usb pod ręka i wybrałem lpt ;) i problem zniknął jak ręką odjął.

Pozdrawiam,

D.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie te sama sutyacje, mam  wszystko nowe w kompie wczoraj wymienialem i  jeden z 4 rdzeni w spoczynku chodzi  od 70-100 gdzie reszta 3 na maks 15,w menadzerze zadan  nic nie pracuje totalnie nie wiem co robibc help  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...