Skocz do zawartości
Pietia(lania)

gdy standard G to za malo ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie ( jezeli takowe to czytaja )

 

Szukam czegos w standardzie N bo standard G to juz dla mnie stanowczo za malo ... zwlaszcza jezeli chodzi o zasieg :/

 

wiec teraz pytanie :

 

Jaki ruter i jaka karte na PCI

 

 

na czym mi zalezy :

 

1) maksymalnie niskiej cenie

2) niezawodnosci ( chociaz mam linksysa , tp-linka i kilka innych i zaden sie nei wiesz czy swiruje )

 

Na czym mi NIE zalezy

 

1) qos i innych ciach!lach, alternatywnych softach etc , bedzie podlaczony tylko 1 komp czasem laptop

 

teraz kilka pytan :

 

1) jaka jest realna predkosc standardu N ( w G to masz 2,2 Megabajta )

2) jaka jest realna sila sygnalu ( chodzi mi o ilosc scian i podobne ) ktore moga przeniknac , w porownaniu z G

 

 

teraz mam problem bo komp jest we wnece ( grube drewno ) 3 sciany i laczy sie z predkoscia 300kilo

 

 

tak wiec co kupic co zmienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N to w teorii 300Mbit/s przyjmijmy, że 25MB/s powinno hulać w domu. Zaletą N-ki są zazwyczaj 3 anteny i tryb MiMo, który zwiększa zasięg i transfer. Dziwne, że u Ciebie przy G chodzi 2,2 MB/s u mnie spokojnie lata ~3 MB/s. Przenikanie sygnału zależy od tego co to za ściany i ile ich jest - ciężko powiedzieć moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny problem to:

 

Jaki masz teraz router i jaką kartę wifi w kompie?

 

 

karta PCI na RTL : 8185 ... producenta nie pamietam

Ruter : WRT54GL v 1,1

 

 

co do predkosci to niestety na tP - Linku mam tyle samo :/

 

niezaleznie od odleglosci ( np LAP moze byc przy ruterze max to 2,2 Mega )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i [gluteus maximus] jest to jednak slaba karta ...

 

zamontowalem taka antene :

EDIMAX (EA-ID6D) ANTENA PANELOWA 6dBi 2.4GHz 1m wtyk RSMA

TANIO: EDIMAX (EA-ID6D) ANTENA PANELOWA 6dBi 2.4GHz 1m wtyk RSMA - Zestawy komputerowe - porównaj ceny tego produktu w sklepach internetowych za pomocą Radar.pl

 

i max co udalo sie stabilnie zlapac to 11Mbit ... transfer realny z FTP to 550 kilo :/

 

 

pytanie czy inna sieciowka pomoze ? zmieni cos ? czy musze zmienic ruter ?

 

bo cholera zainwestuje w standard N a bedzie tak samo to sie wciach!ie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dajecie dobre rady, tylko nawet dużej mocy nadajnik nie zastąpi dobrej karty sieciowej. Poszukaj czegoś z anteną na kablu, tak żeby stała na biurku. Widziałem kiedyś coś takiego Netgeara, ale u nas jest ciężko dostępne. Do nowego routera dobrze byłoby wybrać konstrukcję 3-antenową, zapewniającą 270-300Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku napewno pobaw się tym swoim linksysem i o ile potrafisz to wyciągnij z niego co się da. Sam pracuję na routerze z N (netgear) i fakt, widać różnicę w użytkowaniu, zasięgu, prędkości. W całym mieszkaniu mam 100% zasięgu i bdb transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne rady panowie ale zgodnie z polskim prawem kilka jest nielegalnych jak chocby zwiekszenie mocy w WRT

 

po taniości tplink 1043 - N i gigabit lan - polecam w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększanie mocy ponad 100mW jest nielegalne, ale do tej wartości można spokojnie :).

 

Na początku napewno pobaw się tym swoim linksysem i o ile potrafisz to wyciągnij z niego co się da. Sam pracuję na routerze z N (netgear) i fakt, widać różnicę w użytkowaniu, zasięgu, prędkości. W całym mieszkaniu mam 100% zasięgu i bdb transfery.

 

Samo N nie daje kilkukrotnie większego zasięgu, ale różnica powinna być odczuwalna w stosunku do b/g. A jaki masz model?

 

Wracając do tematu to ostatnio natknąłem się na kartę wifi na USB Netgear WNA3100, która ma pełny N i przedłużacz USB z podstawką na biurko-to może zwiększyć zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak jest, duzo zalezy tez od tego jak ustawisz router itd. gadalem ze specem i mowil, ze np wndr3700 niektorym dziala bardzo slabo, bo maja go po prostu zle ustawionego, co zwiazane jest z technologia przesylu sygnalu :) Standard N to przede wszystkim przyspieszenie przesylu danych, ale moim osobistym zdaniem jest tak, ze te nowsze routery jednak z reguly sa bardziej wydajne rowniez jesli chodzi o zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak jest, duzo zalezy tez od tego jak ustawisz router itd. gadalem ze specem i mowil, ze np wndr3700 niektorym dziala bardzo slabo, bo maja go po prostu zle ustawionego, co zwiazane jest z technologia przesylu sygnalu :) Standard N to przede wszystkim przyspieszenie przesylu danych, ale moim osobistym zdaniem jest tak, ze te nowsze routery jednak z reguly sa bardziej wydajne rowniez jesli chodzi o zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...