Skocz do zawartości
Dijkstra

XP/Vista OEM -> Win7 BOX upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

 

Po 3 próbach dozwonienia się do micro$oftu dałem sobie chwilowo spokój, ale nurtuje mnie jedna kwestia:

 

Otóż od pewnego czasu można nabyć drogą kupna upgrade XP home lub vista home premium OEM do windows 7 home premium BOX. Chodzi o ten produkt:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86353/Programy_i_gry/Programy_u_ytkowe/Microsoft_Windows_7_Home_Premium_PL_BOX_Upgrade.html

 

Windows 7 Home Premium PL BOX UPG 32/64 bit (1244628315) - Aukcje internetowe Allegro

 

a i za 220zł można to wyrwać niekiedy na allegro.

 

 

 

 

Interesuje mnie, jak przebiega po pierwsze aktywacja tego przy instalacji "od zera" - wymagany jest kod do poprzedniej wersji systemu? I dalej: kwestia weryfikacji legalności tego - muszę przechowywać naklejkę COA od poprzedniego windowsa, zdartą z obudowy sprzętu, oryginalny nośnik, fakturę? Pytam, bo mam notebooka z vistą do którego nie mam nic, a naklejka jest w takim stanie, że praktycznie nie istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że możliwy jest upgrade z oem-a do box-a? Bo coś mi się to nie widzi.W każdym razie w opisach do których podałeś linki takiej informacji nie widzę.

Ja robiłem jedynie upgrade oem-owy z visty do 7.Wrzucasz nowy klucz produktu i system jest aktywowany.Jakiś dowód potwierdzający starą wersję systemu jest potrzebny.U mnie jest o tyle łatwiej ,że w lapkach Dell-a naklejka jest pod baterią :wink: i się nie niszczy.Dokleiłem obok starej z Visty drugą z 7 i gitara :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż od pewnego czasu można nabyć drogą kupna upgrade XP home lub vista home premium OEM do windows 7 home premium BOX.

 

Box jets pojęciem mylącym. Upgrade zachowuje typ licencji aktualizowanego systemu.

 

Interesuje mnie, jak przebiega po pierwsze aktywacja tego przy instalacji "od zera"

Instalacja od zera nie jest instalacją od zera. Oficjalna metoda wymusza podwójna instalacje Upgrade. Raz bez klucza a następnie aktualizacje do tej samej wersji. Nie oficjalnie da sie to zrobic w jednym podejsciu. O ile w takim przypadku nie potrzeba w ogole poprzedniego systemu do instalacji i aktywacji o tyle zeby legalnie uzywac trzeba posiadac dowód posiadania poprzedniej wersji systemu(certyfikat/fakture, nosnik, czy partycje recovery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z produktem dostajesz osobny klucz, instalacja od zera (tryb niestandardowy) nie wymaga klucza poprzedniej wersji i nigdy Microsoft drogą elektroniczną nie zapyta Cię o fakt posiadania takowej. Chyba, że zmieni się polityka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...