Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

AMD Radeon HD 5770 i HD 5750 wykonane są w nowym procesie technologicznym 40nm, zapewniając niższy pobór energii oraz mniejsze wydzielanie ciepła niż poprzedni proces 55nm. Nowa seria kart graficznych obsługuje zestaw instrukcji Direct Compute 11, sprzętową tesselację, wielowątkowe przetwarzanie, obsługę technologii ATI Stream oraz umożliwia podłączenie do trzech monitorów jednocześnie do jednej karty graficznej dzięki Eyefinity.

 

HD 5770 posiada 800 procesorów strumieniowych (tyle samo co topowe karty graficzne poprzedniej generacji) i 1 GB pamięci GDDR5 podłączonej do 128-bitowej magistrali. GPU pracuje z prędkością 850 MHz a pamięci 1200 MHz (4,8 GHz efektywnie).

 

HD 5750 posiada 720 procesorów strumieniowych pracujących z prędkością 700 MHz oraz 1 GB pamięci GDDR5 taktowanej 1150 MHz (efektywnie - 4,6 GHz). HD 5750 posiada bardzo niskie zapotrzebowanie na prąd, zużywając jedynie 16W w trybie 2D oraz maksymalnie 86W podczas obciążenia.

 

Oba urządzenia posiadają po dwa złącza CrossFire umożliwiając połączenie nawet do czterech kart graficznych na kompatybilnych płytach głównych (rozwiązanie CrossFireX). Każda z kart została wyposażona w dwa złącza DVI, jedno HDMI i jedno Display Port.

 

Dołączona grafika

 

Wstęp do tematu @anderw777

HD5750

  • Jednostki cieniujące: 720
  • Moc obliczeniowa: 1.008 TFLOP
  • Proces technologiczny: 40nm
  • Zegar rdzenia: 700MHz
  • 512MB/1GB pamięci GDDR5 1.15GHz (4.6 GHz rzeczywista) 128-bit
  • Przepustowość pamięci do 73.6GB / s
  • Pobór mocy "idle": 16W
  • Pobór mocy "stress": 86W
  • Obsługiwane technologie: DirectX11, Shader Model 5.0, ATI Stream, DirectCompute 11, OpenCL 1.0, OpenGL 3.2, ATI Eyefinity, ATI CrossFireX, ATI Avivo HD (UVD 2, DXVA 2.0).
Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

HD5770

  • Jednostki cieniujące: 800
  • Moc obliczeniowa: 1.36 TFLOP
  • Proces technologiczny: 40nm
  • Zegar rdzenia: 850MHz
  • 1GB pamięci GDDR5 1.2GHz (4.8 GHz rzeczywista) 128-bit
  • Przepustowość pamięci 76.8GB / s
  • Pobór mocy "idle": 18W
  • Pobór mocy "stress": 108W
  • Obsługiwane technologie: DirectX11, Shader Model 5.0, ATI Stream, DirectCompute 11, OpenCL 1.0, OpenGL 3.2, ATI Eyefinity, ATI CrossFireX, ATI Avivo HD (UVD 2, DXVA 2.0).
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Recenzje, testy na różnych portalach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą przydałby się test tych graf na jakimś C2D . Wszystkie testy robione na i7. Wiem ,że nowsza i wydajniejsza platforma ale gro ludków będzie chciało tą kartę do jakiegoś C2D vel C2Q czy coś z AMD.

Wolę wiedzieć ile można wyciągnąć z grafy, a nie ile brakuje procesora. Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile myslalem o podmianie mojego 4850 na 5750 (fajnie sie kreci, 1 GB ramu, bardzo przyjemne zuzycie pradu) , ale popatrzylem na testy gdzie 5750 byla ledwo szybsza potem na cene 480 zeta vs 350 i stwierdzilem , ze dziekuje postoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą przydałby się test tych graf na jakimś C2D . Wszystkie testy robione na i7. Wiem ,że nowsza i wydajniejsza platforma ale gro ludków będzie chciało tą kartę do jakiegoś C2D vel C2Q czy coś z AMD.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/P...trona/6879.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, 5770 za bagatela 650zł + 40zł przesyłka :D pixmania. Do tego reputacja sklepu poniżej 50% ;(

A mi się ta karta podoba ale nadal uważam, że powinna kosztować od 500 do 550zł w droższych sklepach.

Zobaczymy na wiosnę, liczę na premierę nVidii że namiesza trochę w cenach bo koszt produkcji 5770 jest niższy niż 4850 więc na prawdę mają z czego obniżać ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie polowania na graficzkę, żeby zmienić mojego wysłużonego 88gt.

Polowanie zacząłem na ATI 4870/4890 ale z tego co widzę 5750/5770 chyba zastąpi te karty.

Teraz sam już nie wiem czy pchać się w te starsze modele bez bajerków z nowej serii.

Wiecie może o co chodzi z tym Windows 7 ? Bez nowych graf niby jakieś tam funkcje wizualne mają nie działać?

 

Jeśli chodzi o ceny nowych 5750 :

Najprostsza - 510-530 zł

OC Ultra Hiper Podkręcona :) - 590-690 zł

 

Jej grubszy brat 5770 wygląda dużo ciekawiej w środku ale również cenowo :

Najprostsza - 610 zł

OC Ultra Hiper Podkręcona :) - 720-730 zł

 

Nie wiem czy nie skusić się na tą najprostsza 5770 niż czaić się na licytacjach z allegro.

Po testach z linka kolegi widzę że 5770 radzi sobie na poziomie 4870 :/ Czyli bez rewelacji.

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam jakichś informacji o wersji posiadającej trzy jednakowe wyjścia. no chyba że przejściówka z DP na dvi nie powoduje strat, i czy w ogóle istnieje w normalnej cenie...

 

i jeszcze jedno. o co chodzi z tym pci-e 2.1?

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, wyjątek mogą stanowić osoby które mają stosunkowo słaby zasilacz i nie chcące go zmieniać/nie mające na to kasy wtedy max pobór prądu może tez zadecydować o wyborze.

 

Co do "efektów specjalnych" w W7 z dx11 przekonamy się już całkiem niedługo.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceną 5770 przesadzili. Przecież na papierze on jest słabszy od 4890, a za te nowe bajery to nie warto tyle dopłacać. Jak by dali 256 bitową szyne to by może taka karta była opłacalna. Koszt produkcji tej karty na 100% jest mniejszy niż koszt produkcji takiego 4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceną 5770 przesadzili. Przecież na papierze on jest słabszy od 4890, a za te nowe bajery to nie warto tyle dopłacać. Jak by dali 256 bitową szyne to by może taka karta była opłacalna. Koszt produkcji tej karty na 100% jest mniejszy niż koszt produkcji takiego 4890.

Połowa szyny pamięci (dwa bloki 64bit zamiast czterech) procesor o 1/3 mniejszy, prostsze w wykonaniu chłodzenie, tańszy układ zasilania. Nie chodzi o to, że jest tańszy na 100%. On jest dużo tańszy w produkcji z całą pewnością. Ale 5770 ma też pewne zalety, nowsze API, niższy pobór prądu, niższe temperatury, lepsze chłodzenie (ciche w idle) itd, trochę do nich dopłacić warto, ale ile?

 

Obecna cena to efekt niedoborów na rynku. ATI też sporo sobie życzy, ale już teraz cena 5770 wyniosła by 550zł wg mnie więc jak się dostępność unormuje to tyle się spodziewam. No i nastawiam się na 5750 z tego powodu, że prawdopodobnie wystarczy ma zasilacza do tej karty z nowym energooszczędnym pehnomem 2 x4.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 550zł bym kupił, ale nie za 700zł. Nie warto dopłacać aż tylu pieniędzy dla kilku nowinek. Te zalety wcale nie nadrabiają ceny karty, budując CF z tych kart mamy już jednego 5870 tymczasem 2x4890 są w cenie podobnej do 5850, a wydajność jest sporo większa (oczywiście w grach, które lubią CF). Jakaś konkurencja od NV przydała by się w tym sektorze, wtedy ATI by troche zeszło z cen. Osobiście wolałbym dopłacić do 5850 niż bulić za to cudo 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz te 550 to :

-kup sobie 4870 i jestes 100 do przodu przy wersji 1GB

-kup sobie 4890 dokladajac okolo 100

Zależy kto co woli. Różnica między HD5770 a HD4870 nie jest aż tak wielka (kilka %)więc część osób dla których priorytetem jest niski pobór mocy, cisza, itd pewnie wolałoby HD5770 - za 550zł jeszcze ta karta miałaby jakiś sens. Chociaż i tak nic specjalnego. :/ AMD źle wstrzeliło się z tą ceną.

Brakuje też, jakiejś karty między wydajnością HD5850 a 5770 która byłaby własnie w cenie tej pierwszej.

Patrząc na samą cena/wydajność ofc i tak lepszy byłby HD4870.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...