Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

testy by b3d

g widac za przeproszeniem na tych screenach. albo gosc dostal gotowce, albo kompletnie nie wie jak sie robi screeny, aby pokazac roznice o ktorych pisze :/ pomijam juz tutaj benchmarki i swietnie wypadajacego gts250

 

inny test

http://www.pcgameshardware.de/aid,699976/C...imulation/Test/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty uważasz, że 7900gs ciągnie więcej prądu niż 5750? Na jakiej podstawie?

 

7900gs ma pobór mocy na poziomie 19W w 2D i maksymalnie 45W w 3D Link

5750 wg. AMD ma odpowiednio 16/86W

 

Zatem biorąc pod uwagę jakąś niepewność pomiarową twojego miernika i procedury pomiaru wszystko się zgadza :]

 

Pzdr.

To 7900gs posiada tryb poboru mocy w 2D?

Dużo szukałem i niczego nie znalazłem jak chciałem uaktywnić tryb 2D w moim 7900.

Taktowane jest cały czas takie same dla 2D i 3D , to jak taka karta ma mniej pobierać prądu?

Taki pobór podaje mi panel Zalmana.

Jeszcze na W XP jak działało EPU (mam płytę Asus ) to procesor w idle pobierał 10-15W (c2d e6400)

co ma pobierać teraz prąd? dysk? mam ssd i jeden napęd dvd.

Piszesz że 7900 pobiera min. 19W a Ati 16 , tak?

to dlaczego komp pobiera więcej?

przy Ati nie schodzę poniżej 105W , przy NV było 99W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aby zauważyć różnice, nie trzeba się zbyt długo przyglądać. O ile między DX9, a DX10 różnica jest w sumie niezauważalna, o tyle DX11 wprowadza o wiele ładniejsze efekty świetlne (HDR), a także gęstsze efekty cząsteczkowe (Particles), na tekstury narzucony jest głębszy Bump Maping, co powoduje, że są one jeszcze ładniejsze, bardziej realistyczne.

A jak wpływa to na wydajność?

 

ATI Radeon 5850

DX 9 74 fps

DX 10 69 fps

DX 11 63 fps

 

Testy przeprowadziłem w najwyższych ustawieniach z czterokrotnym wygładzaniem krawędzi (4xMSAA) w rozdzielczości 1920x1200."

 

Link

Tylko przeglądnąłem ten mizerny teścik i jakoś nie widzę tego co tu napisałeś. Jedynie napisane jest tyle - "Karty ATI oferują intensywniejszy HDR i wyraźniejsze efekty świetlne, natomiast NVIDIA generuje ładniejsze shadery". Mniejsza z tym , że to zdanie nie ma sensu :wink:. Poza tym jak zwykle zalatuje od ciebie fanbojem ati :wink: , a może raczej jesteś podatny na marketingowe głupoty. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ktorego bedzie za slaba tak jak i obecne pod real dx10. Dx11 wprowadza mniedzy innymi teselacje, poczekajmy az zobaczymy wniki 5770 w Dircie 2 i wtedy pogadamy bo tam bedziesz miec teselacje bodajze publiczonosci jak i wody czy flag. Jak to da przyzwoity framerate (40 FPS) w 1680x1050 to zwroce honor, w co w ogole nie wierze.

 

Polecam także poczytać test DIRT'a 2 na benchmarku;) Skoro w 1920x1200 z AAx4 GF9600GT osiąga 34fps, czy HD4770, który w 1920x1200 z AAx4 osiąga 41fps, nie wspominając zwłaszcza o HD4870 osiągającym 57fps, tak więc karty dają radę, to chyba czas zrealizować cytowana powyżej obietnicę?;), chyba że wykażesz wyższość Hd4770 nad Hd5770;)

p.s.

Na przyszłość wróżbiarstwo zostaw wróżkom i wróżbitom;) mającym większą wiedzę w tym fachu, skoro nawet 9600GT w 1680x1050 z AAx4 ma 39fps;)

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 7900gs posiada tryb poboru mocy w 2D?

Dużo szukałem i niczego nie znalazłem jak chciałem uaktywnić tryb 2D w moim 7900.

Taktowane jest cały czas takie same dla 2D i 3D , to jak taka karta ma mniej pobierać prądu?

Taki pobór podaje mi panel Zalmana.

Jeszcze na W XP jak działało EPU (mam płytę Asus ) to procesor w idle pobierał 10-15W (c2d e6400)

co ma pobierać teraz prąd? dysk? mam ssd i jeden napęd dvd.

Piszesz że 7900 pobiera min. 19W a Ati 16 , tak?

to dlaczego komp pobiera więcej?

przy Ati nie schodzę poniżej 105W , przy NV było 99W

Ale zdajesz sobie sprawe że płyta główna i pamięci ram też pobierają prąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam także poczytać test DIRT'a 2 na benchmarku;)

- brak 5770 w testach

- brak informacji o ustawieniu aniso

- brak bezposredniego porowania framerate dx9 vs dx11

- brak informacji odnosnie tesselacji, bo to ona zabija framerate w dx11

- brak informacji odnosnie metody testu

tak wiec ten test nie wnosi nic, a juz na pewno nie w kwestii dx11 i 5770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że drugi taki sam post w innym temacie ale u mnie wygląda to tak

 

przetestowałem demko dirt2 na gratach z sygnatury wszystkie ustawienia do oporu (co sie dało to na ultra) msaaX4 1920x1200 średni fps 57.4, minimalny 52.1, nie wiem czy to demo obsługuje dx11 bo w menu żadnego wyboru nie ma ale generalnie jakiś super hiper efektów nie widzę, grafika mocno przeciętna nawet powiem monotonna, prawdę mówiąc do grand turismo 5 to się nie umywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie o wydajności kart słabszych od 5770, to skoro one dają rade, to chyba wątpliwe, by ona miała nie dać. Poza tym jest test 5850, która w 1920x1200 ma 63fps, a ktoś tu zarzekał się, że 5770 nie przekroczy 40fps i to w 1680x1050, więc na siłę niech nikt nie próbuje teraz do końca bronić tej bajkowej teorii, mówiącej o padalcowatej wydajności 5770, skoro na oczy takowej karty nie widział (poza zdjęciami).

 

P.s.

Sulaco, chyba czas udać się do VE po okulary;) ( w odniesieniu do braku porównania dx9 vs. dx11)

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/D...trona/7431.html

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to avg jest 39fps, skoro podajesz min, można podać i max, chyba średnia jest bardziej miarodajna. Poza tym, na benchmarku, pisali jakie efekty co dają i jaki powoduje to spadek wartości. Poza tym, poczekamy na oficjalną wersję gry i nowe stery to zobaczymy, a jak pisałem wróżenie może lepiej, by tak zostawić wróżkom;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od cudów jest raczej religia i nV, niż Ati;) Nikt nie twierdzi, że to mega super karta, ale nie jest aż taka zła, jak to by niektórzy chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawe że płyta główna i pamięci ram też pobierają prąd?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego faktu , ale skoro z całego zestawu wymieniłem grafikę , dysk (na ssd ) i zasilacz , to coś ktoś ściemnia.

Acha system też wymieniłem na W7 HP

Przecież wcześniej też działały :lol2:

Co? miałem kompa bez mobo i ramu? :lol:

Edytowane przez zawijas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to avg jest 39fps, skoro podajesz min, można podać i max, chyba średnia jest bardziej miarodajna. Poza tym, na benchmarku, pisali jakie efekty co dają i jaki powoduje to spadek wartości. Poza tym, poczekamy na oficjalną wersję gry i nowe stery to zobaczymy, a jak pisałem wróżenie może lepiej, by tak zostawić wróżkom;)

Test był przeprowadzony na pełnej wersji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od cudów jest raczej religia i nV, niż Ati;) Nikt nie twierdzi, że to mega super karta, ale nie jest aż taka zła, jak to by niektórzy chcieli.

odpusc sobie tak. masz dwa testy potwierdzajace (pgh, gol), ze w przypadku dirt 2 , dx11+tesselacja, hd5770 slabo sobie radzi. swoja droga 5770 jest ogolnie za slaby, aby ciagnac dx11 z teselacja, tym bardziej, ze jest slabszy od 4890 w dx9/10. cudow nie ma.

btw: odnosnie testu na benchu - Jak wynika z testów, gra nie wspiera procesorów czterordzeniowych, maksymalna liczba rdzeni wynosi dwa. demo obciaza 4 rdzenie, nie wiem na czym i jak bylo testowane, ale watpie aby w pelnej wersji mialo sie to zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko oni edytowali ten artykuł bo na końcu tego zdania było coś mniej więcej brzmiącego tak: "...ale widać po obciążeniu że gra wykorzystuje HT" :D

Chyba się zorientowali że to się kupy nie trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko najtańszy dostępny 4890 kosztuje 759zł, a 5770 619zł (ceny z komputronika). Minimalnie różnica w cenie wynosi 110zł patrząc na inne sklepy.

 

W ESC które na tym forum jest jak widzę preferowane (mi też pasuje bo z Gdańska jestem i często tam zakupy robię) Gigabyte 4890 OC stoi 699, Sapphire jest za 690 a PowerColor nawet za 669 - więc nie 759 tylko 90 zeta mniej. A najtańszy 5770 z kolei (ponownie PowerColor) to 599. Czyli raptem 70 złotych różnicy a nie 110. Komputronik niestety ceny ma nieco z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko najtańszy dostępny 4890 kosztuje 759zł, a 5770 619zł (ceny z komputronika). Minimalnie różnica w cenie wynosi 110zł patrząc na inne sklepy.

Pomijajac dyskusje o cenach 4890 to na szczescie jeszcze mozna kupic GTX260 w okolicach 600-620 zeta jak sie poszuka.

 

Ta tylko najtańszy dostępny 4890 kosztuje 759zł, a 5770 619zł (ceny z komputronika). Minimalnie różnica w cenie wynosi 110zł patrząc na inne sklepy.

Pomijajac dyskusje o cenach 4890 to na szczescie jeszcze mozna kupic GTX260 w okolicach 600-620 zeta jak sie poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie zastanawiam się nad zakupem własnie hd5770 tylko poki co jest jak dla mnie za drogo wiem ze taniej moge miec hd4870 ale obawiam się za zasiłka powoli by zaczynała sie dusic czego chce uniknąc

mysle ze poczekam az cena hd5770 wyrowna się z ceną hd 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam także poczytać test DIRT'a 2 na benchmarku;)

Test Dirt2 na Benchmarku śmierdzi. Ta gra obsługuje tylko DX9 i DX11. Nie ma w ogóle obsługi trybu DX10 a oni jakimś cudem ten tryb testowali i nawet mają zrzuty ekranów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Tyle, że to cena 5750. W weekend przetestuję na moim konfigu Dirt'a 2(z kuponu dołączonego do grafy), to zobaczymy jak na prawdę wypadnie 5770;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...