Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że to cena 5750. W weekend przetestuję na moim konfigu Dirt'a 2(z kuponu dołączonego do grafy), to zobaczymy jak na prawdę wypadnie 5770;)

Bardzo mnie interesuje wynik w rozdzielczości 1680*1050. Jak możesz to zrób kilka testów z podaniem włączonych detali. Zastanawiam się czy czekać dłużej na 5770 czy szybciej brać 5750, a dirt2 jest z tego co widziałem na moim marnym sprzęcie (pokaz slajdów) świetny. Dlatego już raczej karty z DX10 nie kupię. Ewentualnie jeżeli wyjdą tańsze odmiany gt300 to się zastanowię jeszcze. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=75&STR=3

 

i tak będzie [gluteus maximus] nie granie ;)

 

Chyba że pod dx9 ale z tym cepem i tak będzie kipsko :( (rozumiem że ten brisbane z podpisu to Twoja zabawka, no i pytanie czy to def czy po OC)

Zmieniam proca na heńka 2 x4 rev. c3 razem z grafą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to o ile nie wyjdą jakieś babole typu dirt2 nie lubi amd to wówczas można pewnie liczyć na 39/35 fps jak na obrazku:

http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=75&STR=2

 

gdy pod dx9 masz praktycznie 60 i to jest już komfortowe granie ;)

 

Edyta:

no trochę mniej bo spojrzałem na AAx0 i AFx0 ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. W drugim przypadku podaje na i5, wprawdzie nie kręcony ale już widać że z odpowiednio mocną grafą i5 nie stanowi problemu nawet na defie.

 

W pierwszym przypadku celowo podałem z e5300 (bo patrzyłem na to co masz w podpisie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. W drugim przypadku podaje na i5, wprawdzie nie kręcony ale już widać że z odpowiednio mocną grafą i5 nie stanowi problemu nawet na defie.

 

W pierwszym przypadku celowo podałem z e5300 (bo patrzyłem na to co masz w podpisie ;) )

Ok, na i5 wyszło dobrze i podobnie będzie na heńku2. Tylko to jest 1280*1024 a ja chce zobaczyć 1680*1050 :D liczę na średni FPS 30. To mi wystarcza bo i tak mam monitor LCD i 5ns opóźnienia. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad wykresami masz rozdziałkę do wyboru ;)

 

jest 1024x768, 1280x1024, 1680x1050 i fullHD ;)

Dzięki ;) Przemęczony jestem przez football managera :P

Skoro i5 nie blokuje nawet 5850 to phenom 2 nie zablokuje na pewno tych kart. Tak więc 5750 na styk 29,6 FPS a 5770 niewiele lepsza 31,1 przy włączonych max detalach AA i AF.

Ale dla mnie mogą być. Tylko czekam na lepsze ceny :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Witam. Wczoraj odbyłem mały rekonesans z Dirtem 2;) Otóż grać się spokojnie da i w 1920x1080, jedynie na replay'ach są chwilami małe spowolnienia, ale grać spokojnie można, tak więc myślę, ze w 1680x1050, nie będzie już żadnych choćby minimalnych przycięć, czy spowolnień, nawet na replay'ach. Dzisiaj postaram się coś więcej powiedzieć.

 

P.s.

@toms83

W idle standardowo u mnie na 5770 His'a wentyl kręci się z prędkością 1165obr./min. po małej sesji w Dirta 2 wentyl kręcił się ok 2x szybciej (temperatura GPU ok 72*C jeśli dobrze zapamiętałem) i dopiero wtedy kartę było deko słychać, w idle jest absolutna cisza. Należy jednak pamiętać o pozostałych elementach kompa jak zasilacz i pozostałe wentylatory w kompie. Temperatura GPU w idle to 41*C, obroty wentyla na grafie to 35%, takty 157MHz GPU, 300MHz pamięci.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje sobie 5770 od PowerColor na referencyjnym chłodzeniu. O ile w idle można powiedzieć że karta jest bardzo cicha to pod obciążeniem rzężenie łożyska wentylatora nie jest zbyt przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się właśnie takim asusem, chłodzenie wydaje się lepsze od referata bo w idlu jest niesłyszalne a pod obciążenie generalnie też. Na wejściu ustawiłem mu zegary 900/1300 i wszystko narazie jest ok, później powalczę o więcej. Po przesiadce z 3850 ta grafa wydaje się całkiem niezła tylko ta cena.

post-813-1261529054_thumb.jpg

Edytowane przez Sz@kal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj zakupiłem swojego HD5770 firmy Asus model V2 czyli ten który przykleił kolega wyżej. Powiem tak narazie podkreciłem ją do 960Mhz na rdzeniu i 1350 Mhz dla pamięci. Jestem super zadowolony z chlodzenia ponieważ katuje grą Dirt 2 i 3dmarkiem Vantage i 06 temperatury jakie miałem max to 60-61C. Chlodzenie przy 60% obrotów dla mnie nie słyszalne może dlatego że mam w budzie 5 innych wentyli, ale referent 4870 przy 46% był dla mnie za głośny i go wyraźnie słyszałem. Ogólnie na starcie mialem 200 pkt wiecej niz na 4870 w marku 06, a przy nie do końca wykreconej karcie teraz mam już 500 pkt więcej. W dircie 2 też widze bosta choć dałem wszystko na ultra przy 1650 rozdz mam powyżej 57 fps. Dochodzi dx11 fajna teselacja w Unengine Heaven pod dx 11 :) Mogę z czystym sumieniem tą kartę polecić. Ktoś ma jakieś pytania służę pomocą. Aha oczywiście dokupuję drugą do pary juz na początku stycznia obie podkręcone chłodne i ciche dają w dumpsko drogiemu 5870. Ide testować karcioszke dalej. :) Wesołych

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

widze bosta choć dałem wszystko na ultra przy 1650 rozdz mam powyżej 57 fps.

Odpal to samo pod DX9. Rozumiem, ze AA byl jakos x8?

 

Dochodzi dx11 fajna teselacja w Unengine Heaven pod dx 11 :)

Na Twojej karcie Teselacja to labedzi spiew - napis na pudelku.

Mogę z czystym sumieniem tą kartę polecić. Ktoś ma jakieś pytania służę pomocą. Aha oczywiście dokupuję drugą do pary juz na początku stycznia obie podkręcone chłodne i ciche dają w dumpsko drogiemu 5870. Ide testować karcioszke dalej. :) Wesołych

Loi mowisz? Ciekawe, Gosu mial 5870, pozniej zmienil na 5770 w CF i spowrotem to sprzedal...poczytaj co on o tym sadzi, a przed czym go ostrzegano. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal to samo pod DX9. Rozumiem, ze AA byl jakos x8?

 

 

 

Na Twojej karcie Teselacja to labedzi spiew - napis na pudelku.

 

Loi mowisz? Ciekawe, Gosu mial 5870, pozniej zmienil na 5770 w CF i spowrotem to sprzedal...poczytaj co on o tym sadzi, a przed czym go ostrzegano.

 

Bylo wsystko na maks AA 8 i wszystko ultra. Czytałem twoje posty z ostatnich miesiecy wiem ze sie udzielasz na roznych forach ale kazdemu probojesz sprzedawac ta sama bajke o gosu ktora de facto moze byc prawda nie wnikam. Ja mam w domu HD4850 HD4870 i teraz HD5770. Porównałem karty w Far Cry 2 benchmarku wszystko max i 4870 podkrecona do 800\1100 dostala w dupe w srednim fps o chyba 4 fps z HD5770 980\1400.Sterwoniki 9.11... Temp max jaki zanotowałem przy napięciu 1.3V to 61 C. Dla mnie karta ma same + porownojac do 4870. Od miesiaca czytam fora zagraniczne oraz filmy youtube i inne. Nie wiem co ten caly gosu nawyczynial ze zmienil ale wiem ze na sterach 9.10 byly problemy i pewnie dlatego. Teraz sie to zmienilo a wy ciagle jedno o gosu i jego sprzedaniu CF-a. Co do waskiego gardla jesli chodzi o szyne 128 bit bzdury i tyle. W zadnym momencie mi jeszcze sprzet nie kaszlnoł. DX 11 łabędzi śpiew ? rozwiń proszę temat bo ja widze zmiany np w unengine heaven miedzy dx 10 a dx 11 tak samo dema typu ladybug albo mecha cos pieknego i niby twierdzisz ze mi to jak niby dziala na dx 9 ? ja to widze tak ze piszesz zeby cos poprostu napisac.Kup przetestuj potem sie wypowiadaj. Dla mnie bajka ale co ja moge wiedziec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Porównałem karty w Far Cry 2 benchmarku wszystko max i 4870 podkrecona do 800\1100 dostala w dupe w srednim fps o chyba 4 fps z HD5770 980\1400.Sterwoniki 9.11...

Czy ja pisalem cos o 4870 w przypadku Dirta 2? Nie. Interesowal mnie wynik z DX9 bo wiem ile ma moja 260. Jednoczesnie testowanie w benkach to faktycznie dobry sposob by sprawdzic roznice w wydajnosci.

 

Teraz sie to zmienilo a wy ciagle jedno o gosu i jego sprzedaniu CF-a.

-sterowniki ati

-wsparcie CF

-updejty CF w kontekscie gier, to samo jak z SLI

 

 

Co do waskiego gardla jesli chodzi o szyne 128 bit bzdury i tyle. W zadnym momencie mi jeszcze sprzet nie kaszlnoł.

Prosze Cie, chcesz mi powiedziec, ze lepiej kupic dwa totalne low endy laczac je w CF niz 1 pelna, hi-endowa grafike wydajac podobna kase i martwiac sie o to czy mi w grach CF bedzie codzic? Jednoczesnie juz w ogole pomijam kwestie gier bo moze Ty jak i ja gramy w inne, stad nie musimy koniecznie widziec "konca" naszego sprzetu.

DX 11 łabędzi śpiew ? rozwiń proszę temat bo ja widze zmiany np w unengine heaven miedzy dx 10 a dx 11 tak samo dema typu ladybug albo mecha cos pieknego i niby twierdzisz ze mi to jak niby dziala na dx 9 ? ja to widze tak ze piszesz zeby cos poprostu napisac.Kup przetestuj potem sie wypowiadaj. Dla mnie bajka ale co ja moge wiedziec...

Ale o czym Ty mi w ogole piszesz - gry na PC to porty z konsol, porty !. Jesli dostaniesz 3 gry z DX11 oraz teselacja tak pewnie na tym w ogole skonczy sie pisanie gier pod to. Taki sam zarcik zrobiono przy okazji DX10. Ile masz gier natywnych na niego? Ile w ogole gier natywnych wyszlo pod DX10.1? Rynek PC w 2006 byl wart okolo 1mld$, gdy w tym samym roku rynek konslowy - mowie o branzy growej, czyli tym w co Ty i ja bawimy sie - wart byl juz 6 mld$. Rynek PC, a dokladniej branaza growa to smiech na sali. Wymien mi dobrego FPP po Crysise, ktory wyszedl specjalnie z mysla o PC oraz pokazywal - albo raczej wyciskal max detale z naszych kompow czy API.

 

Dx11 to taka sama bujda jak DX10. W przypadku Dx11 masz obiecanki od MS i AMD, w przypadku DX10 bylo to od MS jak i od nV, ktora bodajze miala pierwsza to API.

 

 

Co z tego, ze TY widzisz zmiany w benku, ktory nie ma odniesienia do realnej gry jak i mocy kart oraz mozliwosci stosowania tego efektu w normalnych grach, ktore sa w wiekszosci i tak portami. Grasz w gry czy moze benczmarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Prosze Cie, chcesz mi powiedziec, ze lepiej kupic dwa totalne low endy laczac je w CF niz 1 pelna, hi-endowa grafike wydajac podobna kase i martwiac sie o to czy mi w grach CF bedzie codzic? Jednoczesnie juz w ogole pomijam kwestie gier bo moze Ty jak i ja gramy w inne, stad nie musimy koniecznie widziec "konca" naszego sprzetu.

 

 

Wymien mi dobrego FPP po Crysise, ktory wyszedl specjalnie z mysla o PC oraz pokazywal - albo raczej wyciskal max detale z naszych kompow czy API.

Po pierwsze, chyba czas się deko douczyć, bo low end'em w serii HD5xxx nie jest niestety 57xx. Po drugie, od kiedy to szmira w postaci źle zoptymalizowanego, krótkiego i nudnawego Crysisa, jest świetna grą?;) KamraK85 idealnie ujął to, jak na siłę próbujesz wciskać swoja fun boy'owską ideę, niczym nV po raz kolejny wciskajaca bajki o bezsensowności nowych DX, po czym sama z wielkim opóźnieniiem je wprowadzając;)

 

Już proroctwa, które rozgłaszałeś na temat wydajności 5770 w Dirt'cie 2 nie maja wiele wspólnego z prawdą, to dalej ślepo brniesz w swoje fantazyjne teorie. Jak już dostałeś poradę w poprzednich postach, zdobądź kartę, potestuj, potem pisz. Wróżyć tez trzeba umieć;)

 

P.s.

Grałeś w Ditra 2, czy tylko wróżysz na podstawie screen'ów z netu?;)

 

p.s.2

Moze jeszcze powiesz, że sens AA w wyższych rozdzielczościach zaczynając od 1680x1050 jest taki sam, jak w niższych, by kurczowo trzymac sie tego argumentu i bronić nim swoich teorii nt. wydajnosci danej karty? Wspominałes o konsolach, to może powiesz cos o kwesti antyaliasingu na nich, ktory tak szumnie przytaczasz?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po pierwsze, chyba czas się deko douczyć, bo low end'em w serii HD5xxx nie jest niestety 57xx. Po drugie, od kiedy to szmira w postaci źle zoptymalizowanego, krótkiego i nudnawego Crysisa, jest świetna grą?;) KamraK85 idealnie ujął to, jak na siłę próbujesz wciskać swoja fun boy'owską ideę, niczym nV po raz kolejny wciskajaca bajki o bezsensowności nowych DX, po czym sama z wielkim opóźnieniiem je wprowadzając;)

Po pierwsze - low endem nie jest? 5870 kosztuje do 1700. 5850 kosztuje okolo 1200. 5770 kosztuje jakos do 650. To jest low end 58xx(zwlaszcza jak sie wezmie pod uwage ceny 4870/4890).

 

Po drugie : Zacznij wiecej czytac bo gdybym chcial bawic sie w gre pod tytulem "kocham nV" to nie kupilbym konsoli... NA PC nie ma juz w co grac.

 

Crysis jest kwestia gustu, wisi mi to czy sie komus podoba, czy nie bo ja mowie o kwestii technicznej - DX9 na maxa wycisniety jak tylko mozna. Czy wyszlo cos po nim co wyciska wszystko z DX9 jak i komputerow? Nie, od 2 lat to samo. Gry przewaznie na ue3.0 i tyle.

 

Już proroctwa, które rozgłaszałeś na temat wydajności 5770 w Dirt'cie 2 nie maja wiele wspólnego z prawdą, to dalej ślepo brniesz w swoje fantazyjne teorie. Jak już dostałeś poradę w poprzednich postach, zdobądź kartę, potestuj, potem pisz. Wróżyć tez trzeba umieć;)

Pozwolisz, ze nie wydam 2x650 aby sie przekonac o tym, ze lepiej wydac 1x1500....

 

Proroctwo to masz wyzej. AAx8, max detale, teselacje...jasne.

-

 

P.s.

Grałeś w Ditra 2, czy tylko wróżysz na podstawie screen'ów z netu?;)

Gralem i ten tekst jest idiotyczny, mnie nie interesuja SMARKI o czym wielokrotnie pisalem na tym forum. Ja sprawdzam STEROWNIKI, karty jak i gry w...GRACH.

 

p.s.2

Moze jeszcze powiesz, że sens AA w wyższych rozdzielczościach zaczynając od 1680x1050 jest taki sam, jak w niższych, by kurczowo trzymac sie tego argumentu i bronić nim swoich teorii nt. wydajnosci danej karty? Wspominałes o konsolach, to może powiesz cos o kwesti antyaliasingu na nich, ktory tak szumnie przytaczasz?;)

Co masz na mysli mowiac o AA? Ten jest zalezny miedzy innymi od ilosci pamieci na karcie, oraz jej wydajnosci. Chcesz mi udowodnic, ze ta karta ciagnie teselacje i maxymalny AA w tej grze w rozdzialce typu FHD z frameratem osiagajacym prawie stale 60 FPS? Tutaj masz maly tescik :

16x10

http://www.driverheaven.net/reviews.php?re...02&pageid=3

42 FPs srednio przy AAx2. to juz widze AAx8.

19x12

http://www.driverheaven.net/reviews.php?re...02&pageid=4

24 FPS srednio.

 

tutaj podobnie :

http://www.pcgameshardware.com/aid,700050/...sults/Practice/

 

Co w temacie konsol? Tak, mam Ps3, cos jeszcze?

 

 

 

 

 

 

Ps - juz za 4850 udowadniano, ze lepiej kupic to niz 4870. Mialem obie, tak samo jesli mialbym wydac kase na 2x do CF nie czytalbym farmazonow, a kupil 1x 5870.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze powiesz, że sens AA w wyższych rozdzielczościach zaczynając od 1680x1050 jest taki sam, jak w niższych, by kurczowo trzymac sie tego argumentu i bronić nim swoich teorii nt. wydajnosci danej karty?...

Zapędziłeś się i to daleko! AA jest bardzo ważny przy każdej rozdzielczości!

 

Odnośnie dx11 Firekage dobrze mówi, nie ma gier innych niż dx9 + kilka efektów. 5770 jest słaba żeby udźwignąć teselacje skoro 5870 niexle dostaje po tyłku.

O ile w świecie dx9 można o 5770 mówić jako o karcie średniej półki o tyle w świecie prawdziwego dx11 będzie cienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij wiecej czytac bo gdybym chcial bawic sie w gre pod tytulem "kocham nV" to nie kupilbym konsoli... NA PC nie ma juz w co grac.

 

Co masz na mysli mowiac o AA? Ten jest zalezny miedzy innymi od ilosci pamieci na karcie, oraz jej wydajnosci. Chcesz mi udowodnic, ze ta karta ciagnie teselacje i maxymalny AA w tej grze w rozdzialce typu FHD z frameratem osiagajacym prawie stale 60 FPS? Tutaj masz maly tescik :

Po pierwsze to pisz -JA nie mam w co grać na Pc , po drugie nie pisz , że każda prawie gra na pc to teraz port z konsoli , bo to nie prawda.

 

Co do wydajności AA to istotne są ropy , a te zostały zoptymalizowane w serii 5xxx względem 4xxx. Niestety ati musiało ściąć szynę w 57xx , bo inaczej 4870/4890 nie miałyby prawda bytu lub musiały potanieć niesamowicie. Niestety ten ruch spowodował , że gpu marnuje się na tej karcie. Pewnie za jakiś czas ati zrobi kartę 57xx , tylko z szyną 256bit pod inną nazwą , kiedy 4870/90 znikną z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...