Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Na gry które w 100% jadą na DX11 niestety będziemy musieli poczekać do wydania kolejnej generacji konsol . I dopiero wtedy się zobaczy prawdziwą wydajność k.graficznych. I niestety czy się to komuś podoba czy nie teraz wszystko kręci się wokół konsol bo z tego producenci maja cash (poza kilkoma wyjątkami ,które potwierdzają regule np. Blizzard). Sad but true.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Po pierwsze - low endem nie jest? 5870 kosztuje do 1700. 5850 kosztuje okolo 1200. 5770 kosztuje jakos do 650. To jest low end 58xx(zwlaszcza jak sie wezmie pod uwage ceny 4870/4890).

 

Po drugie : Zacznij wiecej czytac bo gdybym chcial bawic sie w gre pod tytulem "kocham nV" to nie kupilbym konsoli... NA PC nie ma juz w co grac.

 

 

Pozwolisz, ze nie wydam 2x650 aby sie przekonac o tym, ze lepiej wydac 1x1500....

 

Proroctwo to masz wyzej. AAx8, max detale, teselacje...jasne.

-

 

 

 

Gralem i ten tekst jest idiotyczny, mnie nie interesuja SMARKI o czym wielokrotnie pisalem na tym forum. Ja sprawdzam STEROWNIKI, karty jak i gry w...GRACH.

 

 

 

Co masz na mysli mowiac o AA? Ten jest zalezny miedzy innymi od ilosci pamieci na karcie, oraz jej wydajnosci. Chcesz mi udowodnic, ze ta karta ciagnie teselacje i maxymalny AA w tej grze w rozdzialce typu FHD z frameratem osiagajacym prawie stale 60 FPS? Tutaj masz maly tescik :

16x10

http://www.driverheaven.net/reviews.php?re...02&pageid=3

42 FPs srednio przy AAx2. to juz widze AAx8.

 

Co w temacie konsol? Tak, mam Ps3, cos jeszcze?

 

 

Ps - juz za 4850 udowadniano, ze lepiej kupic to niz 4870. Mialem obie, tak samo jesli mialbym wydac kase na 2x do CF nie czytalbym farmazonow, a kupil 1x 5870.

1. Coś słabo śledzisz PPC http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi..._5350_i_hd_5570 <- to, ultra low end? Najwidoczniej tworzysz nowe segmenty;)

 

2. Od kiedy jest powiedziane, ze bedąc zwolennikiem nV, jest zakaz kupowania konsol?;)

 

Skoro wspomnaiłeś o PS3, to jakie ma ona GPU?;) Czy nie przypadkiem nV i jaka ma ten układ szynę danych do pamięci?

 

"Zaprojektowany wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jego możliwości można porównać do układu graficznego – 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

jądro zbudowane z 300 mln. tranzystorów

taktowanie rdzenia 500 MHz

taktowanie jednostek pixel shader 550 MHz

128-bitowa szyna danych pamięci GDDR3" - to z wiki i kikoo, bys nie musiał sprawdzać;)

 

Tak więc, gdybys był funboyem nV nie kupiłbys konsoli z jej gpu? - Bo coś zdaje się wspominałeś w temacie konsol i nV. Czyżbyś nie wiedział, co kupujesz?

 

3. Na razie nie wydałes ani 1x1500zł, ani 2x650zł, więc ten argument jaki ma sens? Poza tym obecnie juz radki 5770, są tańsze.

 

4. Czy pisałem cokolwiek o 3d smarkach?;>

 

5. Sam podajesz linka ze średnim fps'em 42, a niedawno zarzekałeś się, że ta karta nie przeskoczy 40, mówiąc, że jeśli tyle osiagnie "zwrócisz honor" - jak sam to ująłeś;) Teraz nagle wymagasz 60fps, a za miesiąc może będzie to 90?

 

6. Pytałem o posiadanie PS3, czy kwestie AA na konsolach?

 

7. Jest jedno ale, nie kazdy ma i chce wydać na grafę, tyle ile kosztuje 5870. Jeszcze chciałbys dodać, coś w temacie?

 

 

@Rafa

 

Nadal uważam, że sens AA np.: w 1024x768 jest większy, niż w 1920x1080 czy wyżej i nigdzie nie widze w tym stwierdzeniu zapedzenia. AA jest nadal przydatne w Full HD, ale mniej istotne jak w niskich rozdzielczościach.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

1. Coś słabo śledzisz PPC http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi..._5350_i_hd_5570 <- to, ultra low end? Najwidoczniej tworzysz nowe segmenty;)

Cos slabo rozumujesz. Dla mnie to jest low end, o niskiej wydajnosci, zwlaszcza ze to nowosc wspierajaca Dx11 + Teselacje, a jest drozsza od dokladnie tak samo wydajnej karty do gier jak 4870/4890. TO jest low end do grania, nie mowie o wynalazkach jeszcze slabszych.

 

2. Od kiedy jest powiedziane, ze bedąc zwolennikiem nV, jest zakaz kupowania konsol?;)

Ta, bo ma konsole z RSX to antyfan ati...

 

Skoro wspomnaiłeś o PS3, to jakie ma ona GPU?;) Czy nie przypadkiem nV i jaka ma ten układ szynę danych do pamięci?

 

"Zaprojektowany wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jego możliwości można porównać do układu graficznego – 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

jądro zbudowane z 300 mln. tranzystorów

taktowanie rdzenia 500 MHz

taktowanie jednostek pixel shader 550 MHz

128-bitowa szyna danych pamięci GDDR3" - to z wiki i kikoo, bys nie musiał sprawdzać;)

 

Tak więc, gdybys był funboyem nV nie kupiłbys konsoli z jej gpu? - Bo coś zdaje się wspominałeś w temacie konsol i nV. Czyżbyś nie wiedział, co kupujesz?

Jak mi zrobisz MGS4 na X360 to pogadamy. Jak mi zrobisz dobrego PADA, na ktorym bede mogl grac w Tekkena to zwroce honor. Dokladnie wiem co bralem, rzecz w tym, ze konsola to oddzielna rzecz, a nie cos co rywalizuje na polu gpu do pc...

 

3. Na razie nie wydałes ani 1x1500zł, ani 2x650zł, więc ten argument jaki ma sens? Poza tym obecnie juz radki 5770, są tańsze.

Nie wydam bo doskonale znam wydajnosc low endu do grania. Nie wydam bo doskonale wiem z czym wiaze sie CF, a i nawet niedawno chyba PCLAB pokazywal filmiki z jakiegos fpp, gdzie pkazali miedzy innymi CF. Nie wydam wreszcie bo mam szybsza. Nie wydam bo i tak gry laza mi maxem (no AA lub AA w danej grze jak np. ME), sa portami z konsol wiec DX9. Argument ma taki sens, ze ja nie musze brac by wiedziec, ze jest to slabsze od tego co mam, a i nie wytrzyma z DX11 natywnym tak samo jak 8800GTX klekal z DX10 po premierze.

 

Sa tansze na Allegro, nie przecze, nie interesuja mnie interesy zycia by pozniej meczyc sie z gwarancjami.

 

4. Czy pisałem cokolwiek o 3d smarkach?;>

Skad wiec pytanie to to czy gralem? Zwlaszcza, ze w odpowiednim temacie pisalem ile mam fpsow i co odczuwam po przejsciu tego w kontekscie framerateu.

 

5. Sam podajesz linka ze średnim fps'em 42, a niedawno zarzekałeś się, że ta karta nie przeskoczy 40, mówiąc, że jeśli tyle osiagnie "zwrócisz honor" - jak sam to ująłeś;) Teraz nagle wymagasz 60fps, a za miesiąc może będzie to 90?

Nie odwracaj kota ogonem, wypomniano mi odnoszenie sie do 4870, gdy ja pisalem w tym momencie o swoim 260 i doskonale wiem ile mam tam, dlatego wymagam. Malo tego, ta gra jest niegrywalna ponizej 65 FPsow.

 

Tak na marginesie - ciekawe ile dostaniesz na tym z TESELACJA bo sredni FPS tyczy sie jakiegos przejazu, gdzie ten EFEKT nie jest na calosci. Skoro masz LEDWO 40 FPs to zycze powodzenia z innymi grami, ktora byc moze beda natywnymi DX11 oraz beda mialy wieksze ilosci tego reklamowanego efektu. Skoro w testach taki jest sredni to mnie ciekawi ile wyniesie w konkrentym momencie z teselacja. ile bylo? : 25, 27, 29. Rewelacja.

 

6. Pytałem o posiadanie PS3, czy kwestie AA na konsolach?

co ma piernik do wiatraka. Czesc gier jak Saboteur ja ma, czesc nie. To jest temat o grafice w grze na karcie do pc, gdzie podano MAX DETALE z AAx8. Napisal, ze ma srednia do 57 FPs, gdy 2 zupelnie inne portale maja znacznie nizej niz on. Moze potestujemy stojac w miejscu, co?

 

7. Jest jedno ale, nie kazdy ma i chce wydać na grafę, tyle ile kosztuje 5870. Jeszcze chciałbys dodać, coś w temacie?

Tak jak i nie dla kazdego grywalnosc to 40 FPS...tak i wydawanie to rzecz wzgledna. Jesli jemu styka to bardzo sie ciesze, wiem jak w to sie gra majac 65 FPs, a jak 70 i o dziwo podobna opinie maja tez w temacie o nV.

 

Jeszcze cosik - wlasnie stad sie pozniej biora bajki. BIEEERZ I kREEEC bo nie mialo sie kasy na normalna, hi-endowa, wiec wciska sie, ze low-end na CF to wypas.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NuCore

Tak można, w koło, ja o jednym, a odpowiadasz o drugim. Teorie które wygłaszasz, sa deko nie na temat, w dodatku wygłaszane z uporem i celowoscia pokroju Don Kichota;) Nie pytałem o posiadanie PS3, 3d smarki, a wyjezdzasz mi opowiastkami o nich, na zupełnie inne pytania. Sam wysunąłeś argument GPU, które jest jakby nie patrzeć autorstwa tej samej firmy, której masz grafę, jako argument, na rzecz nie bycia funboy'em - brawo:) (jakby nie patrzeć RSX, to nie ATi, które tak skrupulatnie krytykujesz). Wysuwasz argument AA, jako mega istotny i nieodzowny element gry, a później piszesz, ze jedna gra na konsoli ma AA, a druga nie, i ze to żadna wada. To po co wytykasz niskie AA komus innemu, a później ten sam argument bagatelizujesz?:>

 

Jeśli zas chodzi o pytanie czy grałeś, to chyba istotne pytanie, bo jak mozna krytykować, cos czego sie na oczy nie widziało i czego sie osobiscie nie testowało? To tak jakbym twierdził, że samochód X jest bezpieczny, oceniając go tylko po wygladzie:) - na które to pytanie otrzymalem odpowidź o smarkach ( to się nazywa odpowiedź na temat);)

 

P.s.

Odpowiadaj konkretnie na dane pytanie, a nie dajesz odpowiedź mało lub wogóle związaną z tematem.

 

P.s.2

Sam po częsci kupiłem takie elementy kompa, by nie musiec ich krecić, by dalo się na kompie pracować czy grać(poza tym firmowy komp nie mógl czekac w nieskończoność, az się pojawią na hurtowni radki 5850, stąd m.in. taki, a nie inny wybór GPU). Nie jestem poza tym juz aż tak zapalonym graczem, bo prowadząc firmę, nie mam czasu ciągle grać. Poza tym wiem dokładnie ile kosztuja grafy na hurtowniach i nie miałem na myśli allegro i "super" okazji od co niektórych sprzedawców. Kolejna sprawa, jest takze zwiazana z firmą, jak się chyba orientujesz w firmie absolutnie odpada piracki soft, tak więc nie będę na darmo wydawał kasy na gry, w które nie bedę miał nawet czasu zagrać, wole nabyć mniej gier, ale w nie grać, niż mieć dziesiątki gier, a nawet ich nie uruchamiać.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage chłopie ty nawet w prolinie byłeś i oglądałeś 5770 oczywiście się tam udzielić musiałeś... co za typ z Ciebie hahaha... twoje 260 może konkurować z moją kartą i jak dobrze wyczytałeś pewnie testy w wielu dostaje w dupe od mojej wykastrowanej karcioszki, niewiele ale zawsze.Mam chłodno, cichutko podbijam sobie napięcie do 1.35 i mam 1 Ghz na rdzeniu a na pamiątkach 1400 Mhz i mogę konkurować z 4890 lub GTX275 ale tylko w niektórych grach a to już coś.Próbujesz człowiekowi obrzydzić dzień w którym kupił sobie kartę i sie cieszy, a co mamy dzisiaj święta zaczołeś wczoraj w wigilie zaraz po kolacji jakbyś nie miał co innego do roboty.Idź chłopie pooglądaj inne internetowe sklepy i opowiedz o swoich DOŚWIADCZENIACH z kartami ATi, po drodze odwiedź pare forów i udzielaj się w tematach kart ATi no bo przecież sam taką posiadasz i jest lepsza bo jak mogło by być inaczej mi powiedz. Żygać sie chce i tyle. Mogłem przemilczeć ale wysr** na żadko może do Ciebie dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage chłopie ty nawet w prolinie byłeś i oglądałeś 5770 oczywiście się tam udzielić musiałeś... co za typ z Ciebie hahaha... twoje 260 może konkurować z moją kartą i jak dobrze wyczytałeś pewnie testy w wielu dostaje w dupe od mojej wykastrowanej karcioszki, niewiele ale zawsze.Mam chłodno, cichutko podbijam sobie napięcie do 1.35 i mam 1 Ghz na rdzeniu a na pamiątkach 1400 Mhz i mogę konkurować z 4890 lub GTX275 ale tylko w niektórych grach a to już coś.Próbujesz człowiekowi obrzydzić dzień w którym kupił sobie kartę i sie cieszy, a co mamy dzisiaj święta zaczołeś wczoraj w wigilie zaraz po kolacji jakbyś nie miał co innego do roboty.Idź chłopie pooglądaj inne internetowe sklepy i opowiedz o swoich DOŚWIADCZENIACH z kartami ATi, po drodze odwiedź pare forów i udzielaj się w tematach kart ATi no bo przecież sam taką posiadasz i jest lepsza bo jak mogło by być inaczej mi powiedz. Żygać sie chce i tyle. Mogłem przemilczeć ale wysr** na żadko może do Ciebie dotrze.

Chłopie pojechałeś po bandzie , ta karta jest nawet nieco słabsza od 4870 , a co dopiero gtx260. A gpu to możesz kręcić nawet 10ghz to nic ci nie da , bo tą kartę limituje przepustowość pamięci. Tak jak pisałem potencjał karty został zabity przez szynę. Także jak ktoś nie jest zapalonym graczem to do max 500zł karta nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak można, w koło, ja o jednym, a odpowiadasz o drugim. Teorie które wygłaszasz, sa deko nie na temat, w dodatku wygłaszane z uporem i celowoscia pokroju Don Kichota;) Nie pytałem o posiadanie PS3, 3d smarki, a wyjezdzasz mi opowiastkami o nich, na zupełnie inne pytania. Sam wysunąłeś argument GPU, które jest jakby nie patrzeć autorstwa tej samej firmy, której masz grafę, jako argument, na rzecz nie bycia funboy'em - brawo:) (jakby nie patrzeć RSX, to nie ATi, które tak skrupulatnie krytykujesz).

Tylko co to ma wspolnego z rozmowa o karcie graficznej? Teraz konsole sa konkurentami dla karty graficznej, a dokladnie jego producenta? Udowadniasz mi na sile, ze jestem fanbojem nV bo mam konsole PS3, ktoea ma RSXa, a tymczasem ja pisalem czemu ja mam : Tekken 6 z NORMALNYM padem oraz MGS4, ktorego na X360 nie ma. Wierz mi, ze gdyby X360 nie sypal sie tak jak mozna o tym czytac, oraz mial normalnego pada - krzyzak do Tekkena - tak mialbym pewnie jego bo jest tanszy czesto do 500 zl w zaleznosci od konfiguracji.

 

Wysuwasz argument AA, jako mega istotny i nieodzowny element gry, a później piszesz, ze jedna gra na konsoli ma AA, a druga nie, i ze to żadna wada. To po co wytykasz niskie AA komus innemu, a później ten sam argument bagatelizujesz?:>

Znowu dziwny argument bo na konsolach to standard - to samo tyczy sie Xboxa. Odpalajac PC odpalam AA, a piszac o MAXIe mam na mysli max, a nie "prawie max" lub "max z cieciem czegos". Nie ja pisalem o tym, ze mam AAx8 i max detale, a on. O to samo pytal Foh, tylko dziwnym trafem nikt tego nie zauwaza, celow pomija.

 

Na marginesie - wiele gier na PC nie umozliwia wlaczenia AA, w wielu grach on w ogole nie dziala : Mercenaries 2 dla przykladu.

 

 

Jeśli zas chodzi o pytanie czy grałeś, to chyba istotne pytanie, bo jak mozna krytykować, cos czego sie na oczy nie widziało i czego sie osobiscie nie testowało? To tak jakbym twierdził, że samochód X jest bezpieczny, oceniając go tylko po wygladzie:) - na które to pytanie otrzymalem odpowidź o smarkach ( to się nazywa odpowiedź na temat);)

Odpowiadalem na to kilkukrotnie...widac nie widziales. ;) Ja nie bawie sie w smarki, benki - ja odpalam TYLKO gry.

 

P.s.

Odpowiadaj konkretnie na dane pytanie, a nie dajesz odpowiedź mało lub wogóle związaną z tematem.

Czytaj dokladniej, jakbym udzielal sie na temat gry, w ktora nie gralem, ktorej nie odpalalem, ktorej na oczy nie widzialem to bym chyba popadl w smiesznosc. O to samo pytal Foh - czemu jego posta olewacie odwracajac kota ogonem? Tez napisal, ze AAx8, czyli max nie jest mozliwy z takim frameratem co udowodnilem bo ledwo 40 ma sie z aax4.

P.s.2

Sam po częsci kupiłem takie elementy kompa, by nie musiec ich krecić, by dalo się na kompie pracować czy grać(poza tym firmowy komp nie mógl czekac w nieskończoność, az się pojawią na hurtowni radki 5850, stąd m.in. taki, a nie inny wybór GPU). Nie jestem poza tym juz aż tak zapalonym graczem, bo prowadząc firmę, nie mam czasu ciągle grać. Poza tym wiem dokładnie ile kosztuja grafy na hurtowniach i nie miałem na myśli allegro i "super" okazji od co niektórych sprzedawców. Kolejna sprawa, jest takze zwiazana z firmą, jak się chyba orientujesz w firmie absolutnie odpada piracki soft, tak więc nie będę na darmo wydawał kasy na gry, w które nie bedę miał nawet czasu zagrać, wole nabyć mniej gier, ale w nie grać, niż mieć dziesiątki gier, a nawet ich nie uruchamiać.

Z tego samego powodu...mam konsole miedzy innymi.

 

firekage chłopie ty nawet w prolinie byłeś i oglądałeś 5770 oczywiście się tam udzielić musiałeś... co za typ z Ciebie hahaha... twoje 260 może konkurować z moją kartą i jak dobrze wyczytałeś pewnie testy w wielu dostaje w dupe od mojej wykastrowanej karcioszki, niewiele ale zawsze.Mam chłodno, cichutko podbijam sobie napięcie do 1.35 i mam 1 Ghz na rdzeniu a na pamiątkach 1400 Mhz i mogę konkurować z 4890 lub GTX275 ale tylko w niektórych grach a to już coś.Próbujesz człowiekowi obrzydzić dzień w którym kupił sobie kartę i sie cieszy, a co mamy dzisiaj święta zaczołeś wczoraj w wigilie zaraz po kolacji jakbyś nie miał co innego do roboty.Idź chłopie pooglądaj inne internetowe sklepy i opowiedz o swoich DOŚWIADCZENIACH z kartami ATi, po drodze odwiedź pare forów i udzielaj się w tematach kart ATi no bo przecież sam taką posiadasz i jest lepsza bo jak mogło by być inaczej mi powiedz. Żygać sie chce i tyle. Mogłem przemilczeć ale wysr** na żadko może do Ciebie dotrze.

Pewne testy, jakies gry, prawie max detale. Darujmy sobie dalsza polemike. Dalem konkretnie linki do 2 portali. Foh pisal rowniez o tym, ze nie jest to mozliwe - olano jego posta. Ja udowodnilem to, ze ponizej 50, ledwo 40 ma sie z AAx4 - robi sie ze mnie fanboja nV, odwraca kota i pisze cos o obrzydzaniu. Bez jaj.

 

Obrzydzic dzien? Podnieca cie patrzenie na kawalek krzemu? Rozpoczalem temat bo mnie interesowala realna wydajnosc pod DX9 skoro widze max detale z AAx8. Jesli kogos lapie sie na tym, ze upieksza lub wymysla, a pozniej proszony o wyprostowanie tego ucieka to o czym my rozmawiamy.

 

Firekage, kolego, czy mógłbyś nie psuć tematu (o kartach które cię nie interesują) swoimi śmiesznymi postami?

Opcja ignore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia 56 fps min. 48 max. 62 wyszła mi właśnie na benchu w dirt2 ale mam opcje crowd czyli publiczność ustawioną na high nie ultra i post processing na medium mialem sory ale nie mialem wczoraj czasu i bardzo powierzchownie przeprowadziłem test którego nie można nazwać testem. Druga strona medalu jest taka że mam kierownice i zanim ja zainstalowalem to chcialem jak najszybciej zagrac stad niedopatrzenie. Z wszystkim na max ustawionym mam średną 38.3 nie wiem jakby było pod XP ale pewnie lepiej.Pozatym gram z widokiem z miejsca kierowcy więc doszło pare fps więcej niż z widoku za autem właśnie to dostrzegłem. To nie zmienia faktu że z drugą 5770 bedzię juz nieźle i wciągne nosem 5850 oraz 5870 spójrz też koszt i dostępność 5870 to 1639 minimum i nigdzie jej nie dostane nawet vobis wycofał z oferty 5870 za 1299 dzwonilem pytalem ale Pan w sklepie powiedział mam dzwonic pod koniec stycznia. Swojego ASUSA mam za 619 zł i powiem szczerze wystarczy mi teraz poczekam aż cena ciut spadnie poniżej 600 zł w styczniu i kupie drugą. Przejżałem wszystko o CF z 5770 zostaje przy tym że jak nie ma gdzie kupic 5870 to kupie bez problemu 5770 X2 ponad 400 zł taniej. Wisieńką na torcie będzie skopanie dupska jednemu 5870 oraz GTX295 czasem dość pożądnie. Też czytałeś o tym ? chyba że patrzysz tylko na to co chcesz widzieć. Problemy z cf występują w 9.10 9.11 oraz 9.12 nawet z hotfixem czy ktos ma 5850 czy 5750 wszystko jedno komp czasem sie zawiesza najlepiej nic nie podkrecac wtedy wszystko z nimi w porzadku ja czekam na nowe stery 10.1 maja byc zaraz po nowym roku 7 stycznia i mam nadzieje że poprawią pare błędów w co szczerze wierze to samo bylo z serią 4000. Dlatego nie wspominaj już o przypadku gosu który jest w gorącej wodzie kompany bo goni za cyferkami a jak coś nie wyjdzie to zmienia a i tak sie zaloze ze ma teraz dalej problem z swoim 5870 bo ma go kazdy z w/w sterownikami... co moge powiedziec o nVidii hmm mam czekac na maj i karte za 2500$ ? nie sądze wiem tylko tyle ze ja juz dawno bede smigal w gry bez problemow a fanboje nVidii będą grać na 2 letnim sprzęcie i odgrzewanych kotletach wytykając błędy konkurencji tak jakby ich nie mieli we własnym obozie i czekali na karty z dx 11 na które ich i tak nie bedzie stać... Więc nie wiem po co twoja chęć porównań kart serii 5000 do nVidii nie ma to wogole sensu. Jakbym miał komuś polecić kartę a nie stać go na 5850 a co dopiero 5870 to bez namysłu zaproponowałbym 5770 i dołożenie drugiej w przyszłości bo prawde mowiac juz jedna taka ma wystarczajaca wydajnosc do dzisiejszych gier. Ja kupilem bo chcialem miec dx 11 chlodno cicho i mniejsze rachunki za prad (pisząc ten post karta ciągnie 18 W) + teselacja i SM 5.0 i inne bo lepiej je mieć niż nie mieć. ...Nie żałuję ani jednej złotówki jaką wydałem na tę kartę i jestem super zadowolony z niej. Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że ty jesteś zadowolony. Aczkolwiek o dx11 nie rozmawiajmy. Bo to tak jakbym ja na swoim 9800GT podniecał się że mam dx10 i mogę Kryzysa odpalić pod tym API. Odpalałem i kicha. Lepiej mi grać w dx9. Także mam kartę z dx10, która i tak ciągnie dx9, bo nie warto na tym dx10 odpalać. Tak samo tutaj. Jak widzisz dołożenie wsio na Ultra + teselacja i nagle średnio 38 się zrobiło.

 

W dircie 2 to jest porażka a to nie jest jeszcze natywne dx11, a co będzie w następnych tytułach? Chyba że CF ciebie uratuje. Z drugiej strony CF to wzrost power consumption i za chwilkę będziesz miał to co na jednym HD5870 + problemy w niektórych przypadkach z CF, możliwy microstuttering oraz zawalone miejsce w budzie. Bo 1 karta to 2 sloty, 2 to już 4.

 

Owszem jest to jakieś rozwiązanie ale nie wiem skąd ta podnieta.

 

Edit:

Dodaj do tego jeszcze to że CF to mocniejsze obciążenie cepa. Jeżeli ciebie cep gdzieś limituje to na CF dostaniesz po tyłku względem single (pomijam już tutaj dywagacje odnośnie magistrali itd. chociaż i one mają tutaj znaczenie mimo wszystko -> pewnych rzeczy się nie przeskoczy)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że ty jesteś zadowolony. Aczkolwiek o dx11 nie rozmawiajmy. Bo to tak jakbym ja na swoim 9800GT podniecał się że mam dx10 i mogę Kryzysa odpalić pod tym API. Odpalałem i kicha. Lepiej mi grać w dx9. Także mam kartę z dx10, która i tak ciągnie dx9, bo nie warto na tym dx10 odpalać. Tak samo tutaj. Jak widzisz dołożenie wsio na Ultra + teselacja i nagle średnio 38 się zrobiło.

 

W dircie 2 to jest porażka a to nie jest jeszcze natywne dx11, a co będzie w następnych tytułach? Chyba że CF ciebie uratuje. Z drugiej strony CF to wzrost power consumption i za chwilkę będziesz miał to co na jednym HD5870 + problemy w niektórych przypadkach z CF, możliwy microstuttering oraz zawalone miejsce w budzie. Bo 1 karta to 2 sloty, 2 to już 4.

Ok, ale czym innym jest kwestionowanie czy wydajność tej karty wystarczy do nowego API a czym innym jest twierdzenie, że całe to nowe API na hafty się zdaje, co sugerował firekage.

Wg moich wyliczeń na dobrym procku przy maks detalach i rozdzielczości 1650x1080 wydajność DX11 dla 5770 jest powyżej granicy grywalności a 5750 jest na granicy grywalności. Oczywiście jak się zawyża granicę grywalności do 60FPS to osiągniemy ją dopiero na następnej generacji, ale mi wystarczy 30FPS i na mniejszych grałem. Dopiero FPS poniżej 18 zaczyna mi przeszkadzać. Nie chodzi mi o to, że nie widzę, po prostu mnie to nie drażni. Kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ok, ale czym innym jest kwestionowanie czy wydajność tej karty wystarczy do nowego API a czym innym jest twierdzenie, że całe to nowe API na hafty się zdaje, co sugerował firekage.

Wg moich wyliczeń na dobrym procku przy maks detalach i rozdzielczości 1650x1080 wydajność DX11 dla 5770 jest powyżej granicy grywalności a 5750 jest na granicy grywalności. Oczywiście jak się zawyża granicę grywalności do 60FPS to osiągniemy ją dopiero na następnej generacji, ale mi wystarczy 30FPS i na mniejszych grałem. Dopiero FPS poniżej 18 zaczyna mi przeszkadzać. Nie chodzi mi o to, że nie widzę, po prostu mnie to nie drażni. Kwestia indywidualna.

Odpowiedz sobie na pytanie : powyzej granicy grywalnosci jakiej gry? Dirta, ktory na sile ma doklejonego DX11 + teselacje, gdzie widac, ze na nich masz wg. testow okolo 40 fps? To teraz niech zrobia natywna gre, lub choc taka, ktore ma teselacje szerzej wykorzystana niz w Dircie - publika i bodajze woda. Niech zrobia Ci FPPka, gdzie dynamika musi zostac zachowana. To tak jakbys chcial udowadniac, ze na cietych 8600GT odpale Dx10 po oc proca...

 

Generalnie pomijajac DX11 oraz DX10 zobacz, ze wystarczyla mocniejsza gierka pod DX9 i czesc graf kleka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie : powyzej granicy grywalnosci jakiej gry? Dirta, ktory na sile ma doklejonego DX11 + teselacje, gdzie widac, ze na nich masz wg. testow okolo 40 fps? To teraz niech zrobia natywna gre, lub choc taka, ktore ma teselacje szerzej wykorzystana niz w Dircie - publika i bodajze woda. Niech zrobia Ci FPPka, gdzie dynamika musi zostac zachowana. To tak jakbys chcial udowadniac, ze na cietych 8600GT odpale Dx10 po oc proca...

Szczerze mówiąc to każdej gry 30FPS mi wystarczyło. Do niektórych nawet mniej, ale kiedyś taki próg płynności był używany, a teraz nagle wszyscy mają wrażliwość muchy i widzą 20 razy szybciej niż ludzkie oko.

 

Ale jak już wnikać w Dirt 2 to widziałem demo tylko pod DX9 i na mojej integrze miałem 1FPS albo i mniej. Tak więc wyłączyłem i postanowiłem poczekać na nową kartę graficzną i procesor. Nie będę oceniał tego czego nie widziałem, tak więc gdybyś i ty był łaskaw nie oceniać DX 11 to był bym wdzięczny, przynajmniej nie w tym temacie. Bo z tego co czytałem w arcie całkiem rzeczowym na pclab wbrew pozorom to API daje całkiem spory postęp jakości obrazu, nawet w tych ułamkach jakie nam pokazali do tej pory producenci.

 

Twoje porównywanie 5770 do 8600 jest niestosowne. Karta jako tako ciągnie te pierwsze tytuły DX11. Nie ma i nie będzie rewelacji ale 30FPS jest wg pokazywanych tu testów. 8600GTS przynajmniej ten, którego miałem po OC potrafił zrobić kilka FPS pod DX10 i to na średnich detalach. Tak więc w mojej ocenie nie było to grywalne i wtedy faktycznie wolałem DX9.

 

Przy 5770 w najgorszym wypadku obniżę detale, ale jak kartę kupię za 500-550zł to i tak będę zadowolony w porównaniu z 5870 za 1600zł, która wydaje mi się obecnie jakimś absurdem cenowym. Czy innymi konstrukcjami poprzednich generacji bez najnowszego API.

 

Lubię ciszę i niskie TDP, po prostu.

 

Generalnie pomijajac DX11 oraz DX10 zobacz, ze wystarczyla mocniejsza gierka pod DX9 i czesc graf kleka...

Jakoś te gry jak Kryziz wcale mnie nie kręcą. Dużo bardziej rajcował mnie polski Call Of Juarez 2 ze znacznie słabsza grafą ale genialną grywalnością. Na dzisiaj to wcale nie potrzebuję grafy i proca bo grywam w FM2010 pasjami po kilka godzin i czasu nie mam na nic innego. Ale za trzy, cztery miechy coś kupię. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firekage chłopie ty nawet w prolinie byłeś i oglądałeś 5770 oczywiście się tam udzielić musiałeś... co za typ z Ciebie hahaha... twoje 260 może konkurować z moją kartą i jak dobrze wyczytałeś pewnie testy w wielu dostaje w dupe od mojej wykastrowanej karcioszki, niewiele ale zawsze.Mam chłodno, cichutko podbijam sobie napięcie do 1.35 i mam 1 Ghz na rdzeniu a na pamiątkach 1400 Mhz i mogę konkurować z 4890 lub GTX275 

Szkoda tylko , ze GTX tez potrafia isc po 700+ na rdzeniu, a 4890 dobijaja do 1 Ghz. Chlodno i cichutno to i wiekszosc posiadaczy GTX 260 ma :)

 

 

Zreszta popatrzmy co ten magiczny 1 Ghz robi z 5770:

 

Farcry 2

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/10

 

no ledwo bo ledwo , ale wyprzedza niekrecone 4890 dostajac od niekreconego 260 w zadek.

 

Cod 5:

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/10

 

sukces udalo sie wyprzedzic GTX 260 z rdzeniem@def szkoda tylko, ze stockowy 4870 dalej szybszy

 

HAWX

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/12

 

Tu juz lepiej 275 wziete, choc stockowy 4890 dalej nie pobity.

 

Warhead:

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/13

 

wydajnosc jak niekrecona 260, 4890 dalej szybsze

 

Mass Effect:

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/14

 

huhu z 1 Ghz na rdzeniu tylko 7 klatek wolniej niz 4870@ stock :)

 

BiA:HH

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/15

 

jedyna gra gdzie ta karta cos pokazuje i gdzie faktycznie moze konkurowac z kreconym 275 czy 4890.

 

 

 

 

Swoja droga to widac ciekawa zaleznosc w kolejnych generacjach najlepszymi kartami w segmencie mainstreamowym zazwyczaj bywaly odpady lub spadki z wyzszych segmentow:  radeony 9500, x800gt/gto, x1800gto, 4870/90, gf 6800gs, 8800gs/gt, gtx 260/275.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie za taką cenę :wink:.

A jak ludzie montowali Accelero za 60zł z przesyłką i dwa wentyle po 25zł to była dobra cena za ciszę? Na 38xx bardzo popularny zestaw.

 

Szkoda tylko , ze GTX tez potrafia isc po 700+ na rdzeniu, a 4890 dobijaja do 1 Ghz. Chlodno i cichutno to i wiekszosc posiadaczy GTX 260 ma :)

 

 

Zreszta popatrzmy co ten magiczny 1 Ghz robi z 5770:

 

Farcry 2

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/10

 

no ledwo bo ledwo , ale wyprzedza niekrecone 4890 dostajac od niekreconego 260 w zadek.

 

Cod 5:

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/10

 

sukces udalo sie wyprzedzic GTX 260 z rdzeniem@def szkoda tylko, ze stockowy 4870 dalej szybszy

 

HAWX

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/12

 

Tu juz lepiej 275 wziete, choc stockowy 4890 dalej nie pobity.

 

Warhead:

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/13

 

wydajnosc jak niekrecona 260, 4890 dalej szybsze

 

Mass Effect:

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/14

 

huhu z 1 Ghz na rdzeniu tylko 7 klatek wolniej niz 4870@ stock :)

 

BiA:HH

 

http://www.guru3d.com/article/asus-radeon-...tweak-review/15

 

jedyna gra gdzie ta karta cos pokazuje i gdzie faktycznie moze konkurowac z kreconym 275 czy 4890.

 

 

 

 

Swoja droga to widac ciekawa zaleznosc w kolejnych generacjach najlepszymi kartami w segmencie mainstreamowym zazwyczaj bywaly odpady lub spadki z wyzszych segmentow:  radeony 9500, x800gt/gto, x1800gto, 4870/90, gf 6800gs, 8800gs/gt, gtx 260/275.

OK,

 

ale

Dirt 2 DX11 1680-1050

5770 31FPS

 

260 - 0FPS

4870 - 0FPS

4890 - 0FPS

275 - 0FPS

285 - 0FPS

295 - 0FPS

w CF i SLI też ;)

 

Tak więc troszkę słabszy od tych kart ale na pociechę daje ciszę i niskie TDP w standardzie i nowe API i niezłą grę za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Szczerze mówiąc to każdej gry 30FPS mi wystarczyło. Do niektórych nawet mniej, ale kiedyś taki próg płynności był używany, a teraz nagle wszyscy mają wrażliwość muchy i widzą 20 razy szybciej niż ludzkie oko.

Dobrze, ze dodales "mi".

 

Ale jak już wnikać w Dirt 2 to widziałem demo tylko pod DX9 i na mojej integrze miałem 1FPS albo i mniej. Tak więc wyłączyłem i postanowiłem poczekać na nową kartę graficzną i procesor. Nie będę oceniał tego czego nie widziałem, tak więc gdybyś i ty był łaskaw nie oceniać DX 11 to był bym wdzięczny, przynajmniej nie w tym temacie. Bo z tego co czytałem w arcie całkiem rzeczowym na pclab wbrew pozorom to API daje całkiem spory postęp jakości obrazu, nawet w tych ułamkach jakie nam pokazali do tej pory producenci.

Nadal nie rozumiemy sie. Mnie nie interesuje co API wnosi w sfere mozliwosci programistycznych ,a co Ty lub ja dostaniemy w grze. Nic nie dostaniemy w momencie, gdy PC ma lepsze gry jako porty z konsoli. Jak mowilem, nikt nie wymienil ile gier jest natywnych pod DX10, ani pod DX10.1 bo rzeczywistosc jest taka, ze masz gry z DX9.

 

Twoje porównywanie 5770 do 8600 jest niestosowne. Karta jako tako ciągnie te pierwsze tytuły DX11. Nie ma i nie będzie rewelacji ale 30FPS jest wg pokazywanych tu testów. 8600GTS przynajmniej ten, którego miałem po OC potrafił zrobić kilka FPS pod DX10 i to na średnich detalach. Tak więc w mojej ocenie nie było to grywalne i wtedy faktycznie wolałem DX9.

Jako tako to i 8600 pod DX10 ciagnal to wiec porownanie identyczne zwlaszcza, ze 8600GT to cieta architektura i tak smamo mozna powiedziec, ze przeciez 5770 to ciety 5870 tylko po mocnym odchudzeniu. Jakos to zawsze da sie grac, jakos to mozna zmienic rozdzielczosc, wylaczyc aa, dac nizsze teksury i faktycznie jakos to bedzie tylko szkoda, ze za taka cene bo tansze oferuja pod DX9 albo to samo, albo lepiej co Michaelius wyzej pokazal.

 

Przy 5770 w najgorszym wypadku obniżę detale, ale jak kartę kupię za 500-550zł to i tak będę zadowolony w porównaniu z 5870 za 1600zł, która wydaje mi się obecnie jakimś absurdem cenowym. Czy innymi konstrukcjami poprzednich generacji bez najnowszego API.

I wracamy do punktu wyjscia : jak dostaniesz wiecej niz 5 gier pod DX11 to bedzie swieto lasu. Nikt z developerow, gdzie develioping jest bardzo drogi nie odbierze sobie przyplywu gotowki czyli nie odetnie klientow, nie zamknie im mozliwosci grania w gre tylko z tytulu tego, ze jest DX11. Nie widzisz, ze mamy 3 generacje api wzgledem de facto konsol, ktora nic nie daje? Wszystko opiera sie na DX9. Zreszta, jesli ja mam grac na zasadzie nowego api z cietymi detalami to wole stare api, ktore wyglada identycznie ale odpalone na max detalach. Zobacz jaka wydajnosc w Dircie 2 na DX11 ma 5770 i jak gra wyglada,a a pozniej zobacz jak wyglada pod DX9 i jaka ma wydajnosc. Przeciez granie na tym pod DX11 to bezsens, roznic w obrazie praktycznie brak.

 

Lubię ciszę i niskie TDP, po prostu.

nie miales chyba GTx260. Tutaj jest real low power 2d, z czym AMD mialo duzy problem przy 4870, a do tego wiatrak jest cichy,. to nie 280 czy 285.

 

 

 

 

OK,

 

ale

Dirt 2 DX11 1680-1050

5770 31FPS

 

260 - 0FPS

4870 - 0FPS

4890 - 0FPS

275 - 0FPS

285 - 0FPS

295 - 0FPS

w CF i SLI też ;)

 

Tak więc troszkę słabszy od tych kart ale na pociechę daje ciszę i niskie TDP w standardzie i nowe API i niezłą grę za free.

Na to juz wyzej odpowiedzialem. 31 FPS juz nawet nie prog plynnosci, DX11 nie da Ci lepszego obrazu, a sprawdz to samo na DX9. Jestem pewien tego, ze majac do wyboru praktycznie takie same dwa obrazy odpalisz ten, ktory daje znacznie plynniejsza gre czyli olejesz DX11, ktory g...daje w Dircie.

 

A przyszlosc? Tak jak pisalem, bedzie to samo co z 10 i 10.1 bo mamy ere konsol. Dveloping jest za drogi by eksperymentowac dlatego gier sponsorownych masz tak malo, a reszta to multiplatforma, ktora smiga na jednym API.

 

Edit - zapomnialem o jednym.

 

Czy dla zadnego z Was to, w jakim kierunku idzie obecnie nV nie daje do myslenia? Rynek zmienia sie, do tego stopnia, ze jeden z najwiekszych producentow graf desktopowych idzie szukac zarobku w czyms zupelnie innym, nowym. Sami doskonale wiedza co dzis rynek growy moze zaoferowac - konsole i tyle w temacie. AMD postawilo na pewniaka finansowego dopieszczajac stara architekture, a nV walczy w CPUGPU, chce powalczyc z Intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ludzie montowali Accelero za 60zł z przesyłką i dwa wentyle po 25zł to była dobra cena za ciszę? Na 38xx bardzo popularny zestaw.

 

 

OK,

 

ale

Dirt 2 DX11 1680-1050

5770 31FPS

 

260 - 0FPS

4870 - 0FPS

4890 - 0FPS

275 - 0FPS

285 - 0FPS

295 - 0FPS

w CF i SLI też ;)

 

Tak więc troszkę słabszy od tych kart ale na pociechę daje ciszę i niskie TDP w standardzie i nowe API i niezłą grę za free.

Hehe no nie da sie ukryc w tym benchmarku nokaut totalny :) 

 

 

Ale ja ponizej 1920x1080 nic nie odpalam, wiec musialbym jechac w 5850 by pograc w Dirta 2 pod DX 11 a tak ustawilem sobie AAx8 1920x1200 i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich wyliczeń na dobrym procku przy maks detalach i rozdzielczości 1650x1080 wydajność DX11 dla 5770 jest powyżej granicy grywalności ...... Kwestia indywidualna.

Szczerze mówiąc to każdej gry 30FPS mi wystarczyło. Do niektórych nawet mniej, ale kiedyś taki próg płynności był używany, a teraz nagle wszyscy mają wrażliwość muchy i widzą 20 razy szybciej niż ludzkie oko.

j.w. kwestia indywidualna. I to działa w 2 strony. Tobie starczy 30 klatek, inny musi mieć w tym samym tytule powyżej 50. Ja w Dirta2 czy ME nie wyobrażam sobie grać przy średniej ~30/40 FPS. Wprawdzie w Mirrorsie zaliczam droppy poniżej 40 (sporadycznie) przy nastawach na jakich gram ale jest to dla mnie nieprzyjemne doświadczenie. Tak samo jak ostatnio odpaliłem Tomb Raidera 4. Tam frame limiter to właśnie 30FPS. Rany jak dziwnie mi się grało :P

 

Natomiast Kryzys przy 30 o dziwo całkiem spoko się gra. Aczkolwiek również 40 czy 50 w tym tytule jest od razu zauważalne. To nie jest tak że w grach powyżej 30 nie zauważy się różnicy. I nie trzeba mieć wrażliwość muchy :P

 

Z tego też względu dla mnie granie na HD5770 w DX11 w Dirta jest bez sensu. Odpalałbym to pod dx9 nawet gdybym miał tą kartę gdzie mógłbym grać w dx11, właśnie ze względu na wydajność.

 

Z drugiej strony bez teselacji widać pewne korzyści w grach które na labie pokazano. Także dx11 nie taki zły tylko pytanie czy go wykorzystają. Dlatego na razie podchodzę do niego z dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Także dx11 nie taki zły tylko pytanie czy go wykorzystają. Dlatego na razie podchodzę do niego z dystansem.

Ja mam inne pytanie : kto za niego bedzie placil, co? W momencie, gdy nV wyda Fermi to stanie sie to powiedzmy rzecza oczywista, ze nowe grafy maja DX11. Teraz AMD moze pompowac rynek, mozna lapac sie na hajp "pierwsza grafika z DX11", ale pozniej? Kto bedzie placil developerom by masowo umieszczac ten DX11 i przerabiac gre, ktora bedzie i tak portem z konsol na i Dx9? nV? ATI? Bezsens. Teraz sa gry bo to nowosc techniczna i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miales chyba GTx260. Tutaj jest real low power 2d, z czym AMD mialo duzy problem przy 4870, a do tego wiatrak jest cichy,. to nie 280 czy 285.

To jest temat o 57xx.

 

Co do płynności, to większość ludzi powyżej 20 fps nie widzi różnicy. Choć ja lubię, gdy fpsy nie spadają poniżej 30. Zresztą kwestia płynności jest bardzo indywidualna oraz zależy od gry. Np. mi w Crysisa fajnie się grało z fps 20-30, a np. w GTA4 spadki poniżej 30 przeszkadzały.

 

Ja mam inne pytanie : kto za niego bedzie placil, co? W momencie, gdy nV wyda Fermi to stanie sie to powiedzmy rzecza oczywista, ze nowe grafy maja DX11. Teraz AMD moze pompowac rynek, mozna lapac sie na hajp "pierwsza grafika z DX11", ale pozniej? Kto bedzie placil developerom by masowo umieszczac ten DX11 i przerabiac gre, ktora bedzie i tak portem z konsol na i Dx9? nV? ATI? Bezsens. Teraz sa gry bo to nowosc techniczna i tyle.

Przypomnij sobie ile czasu trzeba było czekać na gry DX9. Albo lepiej - DX10. DX11 ledwo się pokazał, a już mamy kilka gierek. Ktoś pisał o tym, że natywnie ble ble ble te gry to DX10. Jak można palnąć taką bzdurę. Natywnie to można zrobić kupę. Gry DX11, to DX11. 10 daleko od 11 nie stoi, więc programiści się nie przemęczyli lekko przerabiając silniki gier.

 

Co do HD5750-5770. Wiadomo, że to segment średni. DX11 dopiero co zawitał i jeżeli utrzyma się kilka lat, to te karty nie dadzą rady uciągnąć późniejszych gier. Nie ma co nad tym dyskutować. 5850/70 też będą za słabe. Na chwile obecną 5770 jest dobre i basta. Każdy by wolał coś mocniejszego, lecz nie każdego na to stać, więc jak drogi Jasiu i Zdzisiu kupiliście sobie mocniejsze GFy z DX10, to siedźcie cicho i liczcie fpsy, a nie najeżdżacie na posiadaczy radeonów.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie : kto za niego bedzie placil, co? W momencie, gdy nV wyda Fermi to stanie sie to powiedzmy rzecza oczywista, ze nowe grafy maja DX11. Teraz AMD moze pompowac rynek, mozna lapac sie na hajp "pierwsza grafika z DX11", ale pozniej? Kto bedzie placil developerom by masowo umieszczac ten DX11 i przerabiac gre, ktora bedzie i tak portem z konsol na i Dx9? nV? ATI? Bezsens. Teraz sa gry bo to nowosc techniczna i tyle.

Jak nV wydaFermi, o ile wogóle, to już będzie DX12 :damage_wall:

A poważnie to czekam na to bo przez ospałość zielonych radeony za drogie są. A DX 11 chcę mieć bardziej po to aby zobaczyć jak to działa niż aby grać tylko w gry DX11. Mi na tych efektach chyba najmniej tu zależy. Ot taki snobizm staruszka ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie : kto za niego bedzie placil, co? W momencie, gdy nV wyda Fermi to stanie sie to powiedzmy rzecza oczywista, ze nowe grafy maja DX11. Teraz AMD moze pompowac rynek, mozna lapac sie na hajp "pierwsza grafika z DX11", ale pozniej? Kto bedzie placil developerom by masowo umieszczac ten DX11 i przerabiac gre, ktora bedzie i tak portem z konsol na i Dx9? nV? ATI? Bezsens. Teraz sa gry bo to nowosc techniczna i tyle.

Z drugiej strony bez teselacji widać pewne korzyści w grach które na labie pokazano. Także dx11 nie taki zły tylko pytanie czy go wykorzystają. Dlatego na razie podchodzę do niego z dystansem.

To pytanie zadane złej osobie ;) Nie da się ukryć że DX11 zły nie jest. Ale jak wyżej czy zostanie w najbliższym czasie wykorzystany. Ja tego nie wiem więc na razie dx11 to dla mnie ciekawostka i tyle.

 

A fermi -> oooo jak pokażą to pogadamy. Na razie to spekulacje, spekulacje, spekulacje. A może się i okazać że fermi wyjdzie i wyjdzie kupa. Jak wyjdzie, przetestują, okaże się że radek klęka, albo chociaż się okaże że fermi jest na równi z radkiem (oficjalne testy) to wówczas pogadamy ;)

 

Edit:

A HD5770 moim zdaniem dobry by był ale gdyby mniej kosztował.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płynności, to większość ludzi powyżej 20 fps nie widzi różnicy. Choć ja lubię, gdy fpsy nie spadają poniżej 30. Zresztą kwestia płynności jest bardzo indywidualna oraz zależy od gry. Np. mi w Crysisa fajnie się grało z fps 20-30, a np. w GTA4 spadki poniżej 30 przeszkadzały.

Bez jaj! Nie widzisz powyżej 20fps :lol2: chyba że nosisz okulary wielkości denka od słoika wtedy jesteś usprawiedliwiony wadą wzroku.

Normalny człowiek spokojnie widzi różnice powyżej 30fps przy dynamicznych grach. "Fajnie sie grało przy 20-30" to fajnie...jak na dyskotece przy stroboskopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj! Nie widzisz powyżej 20fps :lol2: chyba że nosisz okulary wielkości denka od słoika wtedy jesteś usprawiedliwiony wadą wzroku.

Normalny człowiek spokojnie widzi różnice powyżej 30fps przy dynamicznych grach. "Fajnie sie grało przy 20-30" to fajnie...jak na dyskotece przy stroboskopie...

Tutaj akurat nie masz racji. Jeżeli normalny oznacza normę, to normalny gracz będzie widział do ok 20-30FPS nie więcej. Na tym forum większość zapewne widzi jeszcze do 30FPSale nie sądzę by nawet tu ponad 20% widziało powyżej 30FPS, bo to chyba już jest sporadyczna ułomność na granicy autyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz ledwo płynny obraz to 24fps , dynamiczne sceny w filmach dopiero wyglądają dobrze z 30fpsami. Jak ktoś nie widzi różnicy między 30 a 60 fpsami , to nie wiem co powiedzieć :lol2:

 

A jak ludzie montowali Accelero za 60zł z przesyłką i dwa wentyle po 25zł to była dobra cena za ciszę? Na 38xx bardzo popularny zestaw.

Czy ja coś pisałem o chłodzeniu , cena karty!!! Max 500zł to pułap dla tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ASUS, większość ma, kwestia tylko dobrania odpowiedniego oprogramowania. Przykładowo pożyczyłem Racuchowi na testy 5970 od HIS'a i VT działa na sofcie od MSI :P hehe póki co na żadnym innym <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...