Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu na dniach chcę sobie kupić 5770 i zastanawiam się na referentami ver.2 lub Sapphire Vappor-x (ech tego zabrakło w recenzji na in4). Zależy mi na ciszy, ale zmiana napięcia jak np. w Asusie też jest mile widziana. No chyba, że MSI Afterburn dogada się z każdą kartą?

Zmiana napięcia była możliwa dla wszystkich poza PowerColor. Ciekawe jakie jeszcze modele nie mają VTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do posiadaczy 5770 ( tylko z referencyjnym chlodzeniem ) jak to wypada pod wzgledem oc, oraz w serii 3D od 2k1 do 2k6 ? Cos ciezko znalezc info na ten temat, jak juz cos jest to tylko Vantage.

 

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do posiadaczy 5770 ( tylko z referencyjnym chlodzeniem ) jak to wypada pod wzgledem oc, oraz w serii 3D od 2k1 do 2k6 ? Cos ciezko znalezc info na ten temat, jak juz cos jest to tylko Vantage.

 

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.

Na taktach 960/1300 zaliczyłem bluescreena w benchmarku RE5. Napięcia stockowe.

Jutro zrobie smarki bez i może z lekkim OC.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość zmiany napiecia to daj 1.27 powinno z zapasem wystarczyć na 1000 ghz na rdzeniu, jeśli chodzi o pamięć nie jest już tak różowo mój asus v2 posiada kości samsunga i górna ich granica to 1310 mhz co innego z hynixami ale z tego co czytalem powyżej 1350 nikt nie uświadczył jakiegokolwiek wzrostu wydajności. A co do zwisów jest to spowodowane za dużym podkręceniem procka lub ramów w moim przypadku musiałem zjechać z 3.5 ghz do 3.4 i zwisy i różne inne dziwne rzeczy ustały choć na 4870 wszystko działało stabilnie. Nie wiem czym to jest spowodowane ale łopatologicznie karta jest bardzo czuła na jakiekolwiek niestabilności sprzętowe hmm. Może następne stery to poprawią. Jeśli chodzi o wydajność po podkręceniu sprawdzałem różne fora testy i rzeczywiście niekiedy przegania 4890 o 10 fps ale wiekszość przegrywa czasem 1 czasem 5. Ważne że jest lepsza w crossfire od 5850 bo to jest jej półka cenowa a wykręcone obydwie walczą w większości wygywając z 5870 który jest droższy 400 zł. Pytałem osobiście na zagranicznych forach ludzi którzy maja cf i mikroprzycięć nie uświadczyli. 128 bitowa szyna nie jest jej żadnym minusem choć napewno jakby miała 256 bit było by dużo wydajniej ale ma tyle i też jest dobrze. dx 11 lepiej mieć niż o nim czytać takie moje zdanie. Pytanie które do mnie ciągle wraca jak bumerang to czy warto inwestować w coś lepszego jak i tak jest naprawde zajebisćie grać w najnowsze tytuły na max ustawieniach... czym więcej czytam tym bardziej chory jestem więc lekarstwem będzie odcięcie się od testów i tabelek bo jak ktoś już napisał czy to będzie 80 czy 140 fps jaka to różnica ?

 

Wynik w 3Dmarku06 po podkręceniu 17300 pkt kolega wyżej pyta to odpowiadam. Na podkręconym HD4870 do 830/1120 miałem 17032 pkt więcej nie dało rady ale to przy procku na 3.5 teraz mam 3.4 więc coś by tam jeszcze doszło gdyby było stabilnie.

 

PS tez miałem zwisy właśnie w benchu re5 ale wgrałem stery 9.12 hotfix uprzednio usuwając stare stery i driver sweeperem poprawiając, następnie wgrałem biblioteki najnowsze dx sdk coś ponad 500mb mają i potem nagrałem ATI Stream SDK 2 dla posiadaczy kart ati oraz procka AMD. Wszystko hula nic się nie wiesza.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na taktach 960/1300 zaliczyłem bluescreena w benchmarku RE5. Napięcia stockowe." - poniewaz braklo ci voltage ;) nie wszystkie 5770 bez podniesienia napiecia robia powyzej 940/950

A tak na marginesie od kilku dni juz posiadam 5770 i z dnia na dzien ta karta mnie zadziwia. Po o/c naprawde moc 4890 nie podkreconej.

po o/c na 1ghz temperatura na wentylu auto 60 stopni w grach ;) normalnie po 4850 referencyjnej az nie moge uwierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie v2 cichutka zupełnie jej nie słysze nawet przy 50% w idle nawet 29 C :D jak gram już więcej 64 najmniej 72 w dirt 2 79 w call of juarez 2 ?? :P ale co to dla tej karty

A co tak duzo? no ja w sumie mam bardzo dobrze wentylowana obudowe i 72 mialem na tescie furmark ale tam zawsze jest cieplo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz napięcie przy tym 1 Ghz może za dużo jej dałem i dlatego :) ja z przodu budy mam 2 x 12 cm z boku wieje następny 12 cm i z góry wysysa 14 cm i z tyłu 12cm też wysysa. Buda Anteca Three H.

Fiu no to widze ze tez powinno wiac chlodem. Ja mam 1.28 napiecie musze sprobowac moze by 1.27 starczylo zawsze to mniej ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie wiem jak ty masz te 60 ja teraz po tescie w re5 na napięciu 1.2 i rdzeniu 960 i wiatraku 50% mialem 66 C. cos mnie tu klamiesz albo takie turbulencje mam w budzie :)

 

Furmark 83 C po paru minutach na Xtreme burn :)

 

Dobra już połapałem ostatnio zmniejszałem prędkosci wiatraków i źle wysysały mi powietrze z budy teraz mam 58 max na stocku zaraz sprawdze na 1 ghz przy 1.27

 

No i 54 po residencie. W tym momencie widać jak ważna jest wentylacja budy...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jednego z kolegów pisałem, że jutro zrobię marki. Niestety wątpię, że będę miał czas.

Gdybys mogl bede wdzieczny, wyniki daja mi jakis poglad co i jak. Zastanawiam sie czy zmienic GTS'a na 5770, czy pozostac przy tym co mam. Opcja dolozenia hmm 200zl po sprzedazy GTS'a wchodzi w gre, ale chcialbym wiedziec jak to smiga i czy ma to sens, poniewaz gram w sumie malo. Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja dolozenia hmm 200zl po sprzedazy GTS'a wchodzi w gre, ale chcialbym wiedziec jak to smiga i czy ma to sens, poniewaz gram w sumie malo.

Jak mało grasz to nie widzę sensu, chyba, że chcesz przyoszczędzić cokolwiek na prądzie to 5770 zje go mniej niż gts a z pewnością będzie wydajniejszy. GTS to odgrzewany 9800GTX+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mało grasz to nie widzę sensu, chyba, że chcesz przyoszczędzić cokolwiek na prądzie to 5770 zje go mniej niż gts a z pewnością będzie wydajniejszy. GTS to odgrzewany 9800GTX+

Gram tyle co nic, a jak juz to w 1360 x 768 + wsio na maxa. Na pradzie zadalo by sie oszczedzic troche ;) Radoslaw tez nadal by sie do benchow, zawsze to cos nowego i mozna sie nacieszyc pare .... dni :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki z 3DMarków:

 

3DMark 2000:

3DMark Result: 33195 3D marks

CPU Speed: 1170 CPU 3D marks

 

3DMark 2001:

3DMark Score 39445

 

3DMark 2003:

3DMark Score 46471 3DMarks

CPU Score 2347 CPUMarks

 

3DMark 2005:

3DMark Score 20252 3DMarks

CPU Score 20641 CPUMarks

 

3DMark 2006:

3DMark Score 15099 3DMarks

CPU Score 4195

 

3DMark Vantage:

Performance: P9458

GPU Score: 9211

CPU Score: 10284

 

Testy przeprowadzane na:

HIS Radeon 5770 referencyny, AMD Phenom II 940 3GHz, 4GB RAM 800 MHz, Gigabyte GA-MA790GP-DS4H

Sterowniki Catalyst 9.12+hotfix

Windows 7 x64

Sprzęt bez jakiegokolwiek podkręcania.

 

W załączniku szczegółowe wyniki.

3D_Marki.zip

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo DX10 daje naprawdę niewiele więcej od DX9?

Pytanie do adminów - czemu kiedy wchodzę na jakiś temat i odpisuje na ostatnią wiadomość, to okazuje się, że to wcale nie była ostatnia, a jakaś z 2 stron wcześniej?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie sie kręcą te karty 1 ghz :D jak pięknie brzmi tylko zastanawiam się ile karta jest w stanie na stock zrobic stabilnie

i jak podajecie juz oc fajnie byloby gdybyscie dodawali na jakim napięciu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stock napiięciu idzie mi do 900-910 chyba dokładnie nie sprawdzałem dzisiaj może sprawdze ale wiem że przy 960 wystarcza jej 1.2 może mniej a na 1 ghz mam 1.264 i wszystko śmiga. Slawex podciągnij procka do 3.4 -3.5 i karta odżyje od razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki z 3DMarków:

 

3DMark 2000:

3DMark Result: 33195 3D marks

CPU Speed: 1170 CPU 3D marks

 

3DMark 2001:

3DMark Score 39445

 

3DMark 2003:

3DMark Score 46471 3DMarks

CPU Score 2347 CPUMarks

 

3DMark 2005:

3DMark Score 20252 3DMarks

CPU Score 20641 CPUMarks

 

3DMark 2006:

3DMark Score 15099 3DMarks

CPU Score 4195

 

3DMark Vantage:

Performance: P9458

GPU Score: 9211

CPU Score: 10284

 

Testy przeprowadzane na:

HIS Radeon 5770 referencyny, AMD Phenom II 940 3GHz, 4GB RAM 800 MHz, Gigabyte GA-MA790GP-DS4H

Sterowniki Catalyst 9.12+hotfix

Windows 7 x64

Sprzęt bez jakiegokolwiek podkręcania.

 

W załączniku szczegółowe wyniki.

 

Dzieki wielkie ;)

 

Proc Ci strasznie ta karte ogranicza, nie wiem jak w normalnym uzytkowaniu, ale w testach takich jak wyzej tracisz i to duzo. Nawet 3D 2000 zrobiles :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie sie kręcą te karty 1 ghz :D jak pięknie brzmi tylko zastanawiam się ile karta jest w stanie na stock zrobic stabilnie

i jak podajecie juz oc fajnie byloby gdybyscie dodawali na jakim napięciu :E

Ta którą ja miałem w ręku bez zmiany napięć 960/1300. Właściwie pamięci nie próbowałem więcej nawet więc do końca nie wiem ile max pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki chłopaki :)

interesowalo mnie czy zrobi 900/1300 na stock (nie lubie się bawić napięciami) :P

:D tyle i dla proca i dla mnie będzie wystarczająco :)

poczekam tylko jeszcze troche az ceny opadną :)

 

p.s. wiem ze to zalezy od "sztuki" ale orientacyjnie chcialem wiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ;)

 

Proc Ci strasznie ta karte ogranicza, nie wiem jak w normalnym uzytkowaniu, ale w testach takich jak wyzej tracisz i to duzo. Nawet 3D 2000 zrobiles :D

W normalnym graniu phenom 2 w zupełności wystarcza do tej karty a ograniczają ją dopiero proce takie jak athlon 2 czy E5xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby pojawily sie juz 5770 z 512MB?? Bo widze Powercolora na allegro po 540zl,a to juz fajniejsza opcja,pewnie zaraz wyjdzie 5750 i w koncu ceny beda normalniejsze.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...