Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

A czym sprawdzasz te zmiany fps? Moja rada spróbuj test GPU w OCCT. Tam na bieżąco oglądasz wyświetlaną ilość fps, z każdym MHz (powiedzmy jakimś małym krokiem 5-10) da się zauważyć różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sprawdzasz te zmiany fps? Moja rada spróbuj test GPU w OCCT. Tam na bieżąco oglądasz wyświetlaną ilość fps, z każdym MHz (powiedzmy jakimś małym krokiem 5-10) da się zauważyć różnice.

sprawdzam w 3dmark06, ale zrobię tak jak radzisz. thx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z moim ATI Radeon Saphire 5750 vaporx i wiem że nie jestem

odosobnionym przypadkiem z zagranicznych forów. Otóż mam dobry zasilacz Tagan core i5

płyte asus dobre pamięci wcześniej miałem też saphire 4770, otóż podczas pracy na pulpicie

windows 7 64bit co jakiś czas nie często czasem przez cały dzień a czasem w odstępie

paru minut ekran mi się zaśmieca czarnieje wyłącza i pokazuje się po sekundzie znowu

i wyskakuje odpowiedź że sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność.

Mam wszystkie najnowsze stery bios do płyty próbowałem ze starymi i nowymi

sterownikami i nie pomogło.

Czy ktoś spotkał się? jest w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu, to sprawdziłem podkręcanie na standartowych ustawieniach CPU przy wykorzystaniu OCCT. Efekt ? Ten sam :( z karty za nic nie mogę wycisnąć nic więcej. Próby podkręcania kończą się spadkiem wydajności. Amen :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może być pierwszy w historii egzemplarz już fabrycznie ustawiony na max. Możesz mieć pecha :(

Nikt nie ma podobnej karty na podobnej płycie głównej i z podobnym prockiem ? To by rozwiało wszelkie wątpliwości. Może za słaby proc ? Może port PCI-E w wersji 1.0. ? Może za słaby RAM ? Za dużo tego "może" dlatego przydałaby się wypowiedź kogoś z podobnym konfigiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma podobnej karty na podobnej płycie głównej i z podobnym prockiem ? To by rozwiało wszelkie wątpliwości. Może za słaby proc ? Może port PCI-E w wersji 1.0. ? Może za słaby RAM ? Za dużo tego "może" dlatego przydałaby się wypowiedź kogoś z podobnym konfigiem.

A może ty masz znajomego gdzie mógł byś przetestować w innym konfigu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma podobnej karty na podobnej płycie głównej i z podobnym prockiem ? To by rozwiało wszelkie wątpliwości. Może za słaby proc ? Może port PCI-E w wersji 1.0. ? Może za słaby RAM ? Za dużo tego "może" dlatego przydałaby się wypowiedź kogoś z podobnym konfigiem.

Eee to nie ma związku z możliwościami OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma podobnej karty na podobnej płycie głównej i z podobnym prockiem ? To by rozwiało wszelkie wątpliwości. Może za słaby proc ? Może port PCI-E w wersji 1.0. ? Może za słaby RAM ? Za dużo tego "może" dlatego przydałaby się wypowiedź kogoś z podobnym konfigiem.

IMO Proc Cię ogranicza podnieś jego takty i sprawdź czy wynik jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Proc Cię ogranicza podnieś jego takty i sprawdź czy wynik jest lepszy.

Co ty za baje opowiadasz???

Procek może być na default a OC karty i tak będzie zwiększało wydajność 3D! Zapotrzebowanie na moc procesora w grach to zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś takty procka? A to dobre :lol2: !!! Patrz co mam w sygnaturze... Więcej sie nie da :(

Mój do testów latał 3,6Ghz więc pomęcz go trochę

Może przeżyje jednego smarka

 

Co ty za baje opowiadasz???

Procek może być na default a OC karty i tak będzie zwiększało wydajność 3D! Zapotrzebowanie na moc procesora w grach to zupełnie co innego.

Mchu i paproci.

Z tego co wywnioskowałem z tesktu to testował tylko samarkeim 06(który jednak woli chyba lepsze proce) pozatym aby mieć te 13600 to rdzeń ma ok 900(hwbot).

I chyba kolega napisał że wyniki szły w górę a potem stop...

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mchu i paproci.

Z tego co wywnioskowałem z tesktu to testował tylko samarkeim 06(który jednak woli chyba lepsze proce) pozatym aby mieć te 13600 to rdzeń ma ok 900(hwbot).

I chyba kolega napisał że wyniki szły w górę a potem stop...

Ja wnioskuje bardziej że chodzi mu o wzrost fps a nie liczby pkt w smarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z notorycznym wieszaniem się karty 5750 pod win 7 x64 udało mi się rozwiązać,

podniosłem nie co taktowanie rdzenia, pamięci oraz zasilanie rdzenia, ale teraz mam inny

problem, czy ktoś wie jak zmusić karte/sterowniki żeby monitor nie tylko udawał

że jest w trybie standby (ekran czernieje) co z tego skoro matryca jest dalej podświetlana,

przypuszczam że to wina sterowników ale może ktoś już rozwiązał ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32C

 

BTW dziś zabawiłem się Auto-Tune w Overdrive i bardzo optymistycznie zegary pamięci zostały ustawione na 1435MHz. Oczywiście nijak to się ma do stabilności. Drugi gametest z marka06 już się nie włączył xD. Generalnie drażni mnie ta korekcja błędów w GDDR5 bo ciężko trafić w faktyczne maximum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

na takiej karcie w idle mam 42*C ,to norma ?

 

I co moga znaczyć takie niebieskie kropki migające ,taki jakby szum pojawiający się raz na godzinę.

 

Dołączona grafika

Dokładnie się przyjrzeć trzeba .

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5770 od club3d i nie powiem ale wicher od AC troche wyje. jak siedze w windzie zmniejszam w ccc prędkość do 20% i wtedy mam 42 stopnie.

kręcić jeszcze nie kręciłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 5750 IceQ+ i po przesiadce ze zwodowanego GTX 260 same pozytywy: ciszej (dwa wentylatory w budzie zamiast czterech, no i pompka nie buczy), grafa jest mniejsza, chłodniejsza, a słabszej wydajności (?) nie odczuwam, choć ostatnio mało czasu na granie. Chłodzenie wybrałem raczej z ciekawości i miało iść do wymiany, ale jest zaskakująco dobre i zostanie. Dołożę tylko radiatorki na pamięci na grzbiecie, te od spodu mają thermopady.

 

OC za pierwszym podejściem 850/1375 (cała noc 3DM06), dziś po pracy powalczę o więcej. Temperatury na pulpicie 39°C, w WoW 61°C, wentyl 35%.

 

Polecam dla wyciszających i mniej grających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radiator pod spodem to mi się kojarzy jakoś dziwnie z boxem intela ;P

radiator to można przeżyć,ale błędów sterownika już nie

A to ciekawostka :o

AA4x Anizo 4x w reszcie ustawień jest OK,AA powoduje błąd w DX11.

Dołączona grafika

to nie jedyny tytuł który sprawia problem z DX11,choć w tym teście losowa za którym razem jak zmieniasz rozdzielczość bez wyłączania programu.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator to można przeżyć,ale błędów sterownika już nie

A to ciekawostka :o

AA4x Anizo 4x w reszcie ustawień jest OK,AA powoduje błąd w DX11.

to nie jedyny tytuł który sprawia problem z DX11,choć w tym teście losowa za którym razem jak zmieniasz rozdzielczość bez wyłączania programu.

Niestety zawsze ATI miało problem ze sterami i widać dalej idealnie nie jest. Ale konkurencja w DX11 raczej nie jest lepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...