Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Super są te sterowniki 10.3 beta (podlinkowane w temacie o 5850/70).

GPU Score w Vantage podskoczył o ~350pkt.

 

10.2 WHQL

http://www.flickr.com/photos/31270454@N05/4372029899/

 

10.3 beta

http://www.flickr.com/photos/31270454@N05/...in/photostream/

 

Zobaczę jak w Dirt2 i innych gierach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem związany z Radkiem 5750 na płycie Asus M2N-SLI Deluxe.

Postanowiłem zmienić swoją starą grafę Asus Radeon 1950Pro na Radeona 5750, konkretnie HIS 5750 IceQ+. Odinstalowałem stare Catalysty i CCC, wyłączyłem kompa, włożyłem nową kartę do slotu i podpiąłem kabelek zasilający. Odpalam kompa i słyszę, że coś nie halo - normalnie po wciśnięciu przycisku Power uruchamiały się wentyle procka i obudowy, krótki pisk głośniczka z płyty i start systemu. Tym razem było inaczej - wentyle 5 razy startowały i hamowały, dopiero póżniej pisk i start systemu. Zainstalowałem najnowsze Catalysty 10.2 i reboot. Znów kilka razy wentyle startują i hamują, po czym mam na ekranie komunikat z biosu, że system został zbootowany nieprawidłowo lub nie przeszedł POST'a, przy czym mogę albo mimo to odpalić system po wciśnięciu F1 albo wejść do biosu i zmienić jego ustawienia. Po wciśnięciu F1 system startuje OK i działa OK, zmiana parametrów biosu na default nie powoduje poprawy przy starcie - dalej kilka razy wentyle włączają się i wyłączają, po czym system startuje OK. Gdy wyłączę Windę i kompa (opcja "zamknij"), po czym włączę go z powrotem przyciskiem Power system odpala w ten sam sposób co powyżej, ale odpala, natomiast gdy z poziomu Windy dam opcję "uruchom ponownie" mam znów na starcie kompa komunikat o błędzie bootowania lub POST'a. Karta działa w Windowsie bez żadnych problemów, testowałem kilka gierek - wszystko OK, wentylator na karcie kręci się. Zauważyłem jednak jedną rzecz - żaden program testujący nie podaje mi prędkości wentyla karty - ani Everest ani GPU-Z. CCC i GPU-Z podają tylko, że wentyl pracuje na 36% prędkości i temperaturę rdzenia, natomiast Everest ani temperatury ani prędkości wentyla. Mój system to Win7 32bit, płyta Asus M2N-SLI Deluxe, Athlon X2 5000+, zasilacz Corsair HX520. Na starej karcie Asusa nie miałem żadnych problemów, ponadto Everest wykrywał i temperaturę karty i prędkość wentyla bez mrugnięcia. Gdzie może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o podobnych problemach na forum AMD. Wydaje się, że może to mieć związek z wersją standardu PCI-e jaką obsługuje twoja płyta.

 

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

 

Spróbuj napisać do supportu Asusa (tylko tego globalnego) i opisać problem.

 

Co do prędkości wiatraka to u mnie też podaje % i to jest normalne. Everest i GPU-z poprawnie zczytują temp.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem związany z Radkiem 5750 na płycie Asus M2N-SLI Deluxe.

Zauważyłem jednak jedną rzecz - żaden program testujący nie podaje mi prędkości wentyla karty - ani Everest ani GPU-Z. CCC i GPU-Z podają tylko, że wentyl pracuje na 36% prędkości i temperaturę rdzenia, natomiast Everest ani temperatury ani prędkości wentyla. Mój system to Win7 32bit, płyta Asus M2N-SLI Deluxe, Athlon X2 5000+, zasilacz Corsair HX520. Na starej karcie Asusa nie miałem żadnych problemów, ponadto Everest wykrywał i temperaturę karty i prędkość wentyla bez mrugnięcia. Gdzie może tkwić problem?

miałem "przejścia" z HD 5670 [win7 i Xp] możne nie aż takie drastyczne ..ale jednak ....nawet usb wszystkie urządzeni się odinstalowały po podaniu sterowników ati

 

i co gorsza nie szło zainstalować ich [sterowników ati]

 

co do obrotów wentylatora to stara kart miałeś na 3 kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o podobnych problemach na forum AMD. Wydaje się, że może to mieć związek z wersją standardu PCI-e jaką obsługuje twoja płyta.

 

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

 

Spróbuj napisać do supportu Asusa (tylko tego globalnego) i opisać problem.

 

Co do prędkości wiatraka to u mnie też podaje % i to jest normalne. Everest i GPU-z poprawnie zczytują temp.

Dzięki za podane linki. Przekopałem się przez mnóstwo stron w sieci i na globalnym forum Asusa też czytałem o tym problemie. Okazuje się, że karty ATI serii 5... mają problemy z prawidłową pracą na starszych płytach głównych w standardzie PCI 1.0. Problem jest o tyle istotny, że dotyczy dużej liczby użytkowników, którzy posiadając całkiem sprawny sprzęt starszej generacji nie chcą wymieniać całego komputera, a tylko kartę graficzną. AMD/ATI chowa głowę w piasek i udaje, że nie widzi problemu. Z lektury postów na podanych choćby przez Ciebie stronach wynika, że ja i tak nie mam jeszcze najgorzej, bo niektórzy ludzie mają problem z uruchomieniem kompa w ogóle - zwis następuje w trakcie POST'a. Chcąc obejść ten problem wyłączyłem w biosie płyty powiadamianie o błędach POST i jedynym widocznym znakiem, że nie wszystko jest OK jest konieczność dłuższego oczekiwania na przejście tej procedury, co objawia się 7-krotnym przyspieszaniem i zwalnianiem wiatraków do czasu odpalenia systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podpiętą hd5770 pod telewizor przez hdmi, u mnie strasznie dźwięk przerywa (na hd4850 było ok).

System na świeżo postawiony xp, na w7 to samo. Ma kto jakiś pomysł, bo już żałuje, tego zakupu.Sterowniki najnowsze 10.2

Edytowane przez block

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrajcie sobie nowe biosy do HD5770 u mnie to rozwiązało problem z botowaniem oraz zwiechę przy wyjściu ze stanu wstrzymania. AMD wypuściła niedoprocowane karty.

 

w zależności od chłodzenia

 

referent

http://techpowerup.com/vgabios/67870/Sapph...024.100120.html

zmienione chłodzenie

http://techpowerup.com/vgabios/68251/Sapph...4.100120_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pozostałe, ale HIS 5750 IceQ+ jest naprawdę cichy - u mnie głośniejsze są wentylatory obudowy AC, mimo, że są w wersji PWM. Ponadto przemawia za nim fakt, że jest to blower, czyli gorące powietrze jest wyrzucane poza obudowę, a nie do środka kompa, co zmniejsza temperaturę systemu. No i dodatkowo dobrze się podkręca, przekraczajac poziom stockowego 5770. W sklepach internetowych można wyrwać go już od 514 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak jest z tym pciex 1.0? Bo chciałem sobie fundnąć hd5770 ale mam pietra na 1.0. nie bede specjalnie płyty zmieniać bo to bezsens.

TA by była oki nie? :P Nawet w zestawach widze jest dokładnie taka sama... ;)

Mam płyte dosyć już wiekową z PCI-E 1.0 Asus P5B Deluxe i karciocha na niej śmiga aż miło. A różnica pomiędzy 1.0 a 2.0 jest taka jak pomiędzy Kaczyńskimi - NIEWIELKA :) Ogólnie rzecz ujmując cały ten szum wokół wprowadzenia standardu 2.0 to marketingowy bełkot jak zwykle nie mający wiele wspólnego z wyczekiwanym przez użytkowników przyśpieszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widział ktoś gdzieś w sieci (bądź miał okazję przekonać się osobiście) jak duża jest różnica pomiędzy 512Mb a 1GB w przypadku 5770 ew. 5750? Siedzę teraz na 4770, ale niezadługo mam zamiar wymieniać całą platformę i tak sie zastanawiam nad opcją docelową co do GPU. Czekałem na premierę 5830 - ale okazuje się, że jak na wydajność jaką prezentuje, to zdecydowanie za droga... Byłby mnie nawet stać na 5850, ale mam jakiś taki opór psychiczny przed wydaniem ca.1100 złotych na grafę (najdroższa jaką w swoim życiu kupiłem 700PLN kosztowała i raczej wolałbym tego pułapu nie przekraczać). 4890 - wydajnie i fajnie, ale komp dużo w idle stoi, więc wolałbym coś oszczędniejszego, nawet kosztem wydajności. 5770 1GB spokojnie się w limicie cenowym mieści, ale jeśli można taniej nie poświęcając zbyt wiele to ja jestem na taką opcję bardzo chętny. Znam różnice wydajnościowe 4770<>5750<>5770, ale w testach wszędzie tylko wersje 1GB...

 

Działać to będzie w 1920x1080, razem najprawdopodobniej z kręconym Core i3-530. Nie jestem maniakiem pod tytułem "wszystko na maks plus AAx8" - w tej chwili gram sobie w MassEffect, grałem w DragonAge czy Fallouta właśnie w FullHD na 4770@850/1050 i E5300@3,46GHz i nie narzekałem - ale stare bebechy pójdą do HTPC po odpowiednim obniżeniu napięć i zegarów, żeby można to było prawie-że-pasywnie (a przede wszystkim cicho) schłodzić, a do grania jak już napisałem będzie nowa platforma.

 

Anyone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie potrzebujesz AAx8 to 512MB wystarcza nawet w 1920x1200. Ale gdybyś pewnego dnia chciał pooglądać ładną grafike zamiast masy ząbków może wtedy tego vramu brakować. Rok temu jak kupowałem wystarczało ale kilka gier ostatnio spowodowało że te 1GB byłoby w sam raz.

To nie jest żadne maniactwo lubić ładny obraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5770 podpiętą do tv przez hdmi. Nie miałem problemów z dźwiękiem pod 10.1, 10.2 ani 10.3 (w7 x64).

Już doszedłem o co chodzi :damage_wall: , jak telewizor(podpięty hdmi) jest ustawiony jako główny to wszystko super dźwięk nic nie tnie, ale jak monitor jest jako główny a telewizor jako rozszerzony pulpit, to przeciągając okno z filmem na telewizor dźwięk się przycina. Myślę, że to jasno opisałem :rolleyes: I tu prośba do @borsuczy król, mógłbyś to sprawdzić? Na 4850 to było nie do pomyślenia. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak jest z tym pciex 1.0? Bo chciałem sobie fundnąć hd5770 ale mam pietra na 1.0. nie bede specjalnie płyty zmieniać bo to bezsens.

Będzie działać. Spójrz:

http://itpc.net.pl/karty-graficzne-tv/ati-...dia-t74-30.html

 

post bucu1984. Ma neo2 na p35 i HD5770 i działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie, bo przynajmniej w teorii karty na PCI-E 2.0/2.1 są zgodne w dół z szyną PCI-E 1.0. Możesz mieć jednak problemy, tak jak ja ze startowaniem kompa przy POST - trwa to dłużej niż przed zmianą karty i musiałem wyłączyć w biosie powiadamianie o błędach, bo wyrzucało mi komunikat o błędnym bootowaniu. Poza tym w Windowsie i grach wszystko jest OK. Zresztą parę postów wyżej możesz sobie o tym poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę mimo wszystko że to nie problem PCI-E a raczej kompatybilności bios od mobo i karty graficznej. Nie raz się czytało że dana grafa na danym mobo miała problemy a na innym działała bez problemu.

 

W każdym bądź razie bucu nie zgłaszał żadnych problemów na razie na takim tandemie jak p35 neo2 i 5770 od GA bodajże. A BIOS ma następny po 1.9 z tego co pamiętam. Także musiałby być na prawdę niezły pech by nie działało skoro u niego działa ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chcą kupić sapphire 5770 1gb, niedawno została wprowadzona nowa seria na pcb z modelu 5750, z układem uP6207.

http://www.allegro.pl/item925416569_nowa_s..._sklep_wwa.html

Problem w tym, że już trafiła do sklepów i w danej chwili jest sprzedawana zamiast V2.

 

Z doświadczenia:

-w grach bardzo cicha, max 70c;

- w furmarku burning test rozgrzała się do 85c Oo,

-testy oc w toku ;]

 

...wie ktoś coś o jakimś v modzie/softmodzie?(sapphire 5750 up6201).

...Czy każda 5750/70 ma na rewersie 3 diody? Trochę to wnerwia -.-

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte dosyć już wiekową z PCI-E 1.0 Asus P5B Deluxe i karciocha na niej śmiga aż miło. A różnica pomiędzy 1.0 a 2.0 jest taka jak pomiędzy Kaczyńskimi - NIEWIELKA :) Ogólnie rzecz ujmując cały ten szum wokół wprowadzenia standardu 2.0 to marketingowy bełkot jak zwykle nie mający wiele wspólnego z wyczekiwanym przez użytkowników przyśpieszeniem.

Że różnica między nimi niewielka to wiem, nawet wiem, że pciex 2.0 jest w stanie dostarczyć wiecej prądu przez gniazdo bez dodatkowych kabli (teoretyka :P) - ponoć jedyna różnaica, ale chodziło mi o to czy będzie działać po prostu, bo wiem że były problemy z pciex 1.0 i HD5xxx dlatego pytam. Ale wtedy lux, mimo, że zdania są podzielone bo to w sumie czysta loteria, więc mysle ze opłaca sie zaryzykować, najwyżej opchne dalej albo pod działaniem podniecenia nową grafą zmienie tą płyte :D Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy z pciex 1.0 i HD5xxx dlatego pytam. Ale wtedy lux, mimo, że zdania są podzielone bo to w sumie czysta loteria, więc mysle ze opłaca sie zaryzykować, najwyżej opchne dalej albo pod działaniem podniecenia nową grafą zmienie tą płyte :D

nie ten dokładnie model

 

ale HD5670 i Asus p5k pro [PCI-1] działa ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...