Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Coś sobie schrzaniłem z CCC.

Podkręcałem za pomocą CCC ale niezbyt ostrożnie i po dojściu do 955 na rdzeniu i 1320 na pamięciach dostał nagłej zwiechy. Niestety beztrosko zaakceptowałem te ustawienia bo tempy przy wentylu na 100% były względnie niskie 60C.

Restart nic nie dawał, bo zawsze kiedy włączało się CCC ponownie zaliczał zwiechę. Włączyłem tryb awaryjny i ręcznie usunąłem mu wszystko co miało cokolwiek wspólnego z ATI i wywaliłem z urządzeń kartę graficzną.

Po ponownym uruchomieniu nie miał sterowników i wyglądało, że będzie ok. Zainstalowałem Display driver 10.2 i później CCC 10.2 pl. No i zadziałało, gry chodzą, GPUZ pokazuje def 850/1200. Tylko w żaden sposób nie mogę odpalić CCC. Wtedy nie udało mi się usunąć dwóch małych pliczków bo cały czas były używane.

"C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\

atiacm64.dll

atiamplk.dll"

Czy to one blokują ponowną instalacje CCC? Usunąć CCC z panelu sterownia nie mogłem ani wcześniej bo był tryb awaryjny, ani teraz. O ups, sprawdzam, i nawet się da usunąć. Zaraz zobaczę co dalej?

 

Skutecznie usunął te dwa pliczki. Wywalił w ogóle sterownik. Zakończ. OK :) Dobra zaraz napiszę, co dalej się działo ;)

 

No i uwaga!

 

Po ponownym zainstalowaniu sterów wszystko OK. Dograłem więc CCC i znowu ta sama zwiecha i wentyl tak jak go podkręciłem wcześniej włączył się na 100%.'

Wie ktoś gdzie się zapisują ustawienia CCC (win7 64 bit)? Bo w katalogu na pewno nie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz Nazwa użytkownika/AppData/Local/ATI tam powinien być plik z profilami tylko nie wiem czy jego usunięcie bądź modyfikacja dadzą jakiś efekt

 

Dzięki, pomogło.

Ok, 3dm 06:

rdzeń: 915 pamięci: 5140

Dołączona grafika

Sam rdzeń szedł nawet 945, ale po podbiciu pamięci już tylko 915 stabilnie. Z jakiego to może być powodu?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dla tych co bawili się RBE, z przycisku overcloking wpisałem ręczenie v 1.15, zmieniłem maxymlane zegary na 1000/1500. Wgrałem i mam wałka. Nie mogę zmienić gpu i mem, overdrive po kliknąwszy na apply wraca na 850/1200 :F

Afterburner tak samo, riva niby coś zmienia i potwierdza to GPU-Z jednak:

techPowerUp GPU-Z Validation dn6rh

...więc jednak nie halo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych użytkowników posiada może kartę od XFX'a ? Dokładniej XFX HD-577A-ZNFC, interesowały by mnie spostrzeżenia na temat tej karty, ponieważ cena 530zł jest bardziej niż kusząca. I czy ktoś może próbował montować na 5770 accelero s2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dirt2 (na def) podczas filmików zdarzają się takie kolorowe rozmycia. Są w 100% powtarzalne i nie zależą od taktowania. Czy to zamierzony efekt gry, czy artefact?

 

uuuuu.... widzę że ruch w tym temacie jest niesamowity ! Wręcz przekrzykujecie się w postach ! Nie wszyscy na raz ! Po kolei ! 6 dni bez żadnego wpisu ! A więc tak: kolorowe rozmycia to norma i jest to zamierzony efekt programistów na 100% ! To taki bajer mający na celu zamaskować przejście z nieruchomego menu do w pełni ruchomej sceny jak mi się wydaje :)

A teraz z innej beczki: czy któryś z szanownych forumowiczów zaobserwował przycinanie się grafiki w Pro Evolution Soccer 2010 ? Ściślej mówiąc chodzi o to, że czasem widać spadek klatek niezależnie od tego czy Vertical Sync jest na ON czy na OFF. Mam wersje sterów 10.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja pionowa nie ma zadania stabilizowania ilości klatek tylko ogranicza do 60fps!

 

dobrze wiem do czego służy VSync, ale napisałem o tym tylko dlatego, żeby nikt mniej lotny od "rafa" nie upatrywał w tym przyczyny :P A tak nawiasem mówiąc to synchronizacja pionowa ogranicza ilość klatek do możliwości odświeżania monitora i wcale nie musi to być 60 fps Edytowane przez LordKszyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam problem, który ktoś opisał wcześniej. Otóż Moja karciocha HIS 5770 wolno mi startuje na płycie M2N4-SLI. Czy wgranie biosu stąd: techPowerUp! :: VGA Bios Collection: Sapphire HD 5770 1024 MB nie zaszkodzi? Wszystko jest właściwie tak samo, oprócz oczywiście wersji biosu, ale czy można bez obawy go wgrać, skoro jest inny producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam problem, który ktoś opisał wcześniej. Otóż Moja karciocha HIS 5770 wolno mi startuje na płycie M2N4-SLI. Czy wgranie biosu stąd: techPowerUp! :: VGA Bios Collection: Sapphire HD 5770 1024 MB nie zaszkodzi? Wszystko jest właściwie tak samo, oprócz oczywiście wersji biosu, ale czy można bez obawy go wgrać, skoro jest inny producent?

 

co rozumiesz przez "wolno mi startuje" ? Edytowane przez LordKszyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję forumowicza nuradin: "Mam problem związany z Radkiem 5750 na płycie Asus M2N-SLI Deluxe.

Postanowiłem zmienić swoją starą grafę Asus Radeon 1950Pro na Radeona 5750, konkretnie HIS 5750 IceQ+. Odinstalowałem stare Catalysty i CCC, wyłączyłem kompa, włożyłem nową kartę do slotu i podpiąłem kabelek zasilający. Odpalam kompa i słyszę, że coś nie halo - normalnie po wciśnięciu przycisku Power uruchamiały się wentyle procka i obudowy, krótki pisk głośniczka z płyty i start systemu. Tym razem było inaczej - wentyle 5 razy startowały i hamowały, dopiero póżniej pisk i start systemu." Mam te same objawy. Ktoś radził wgrać biosa o którym wspomniałem wcześniej, ale tam widnieje Sapphire, a ja mam HIS. Zamieszcze screeny... Bios nowszej wersji,ale Sapphire, drugi zrzut to mój bios. Czy mogę sobie wgrać ten od Sapphire bez ryzyka?

post-181107-1269508586,53_thumb.gif

post-181107-1269508640,18_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. BIOS do płyty głównej najnowszy? Spytaj supportu MSI. Może coś uradzą.

 

Ja na swoim szafirku (wersja rev.2) mam takowy fabryczny BIOS:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios do płyty mam najnowszy (chociaż mogliby dać jakiś update od tych kilku lat <_< ). Pytanie jest czy opłaca mi się ryzykować, bo mogę zchrzanić kartę, albo ją oddać i wziąć inną, może nawet Nvidi. Może dlatego te karty były w promocji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nic nie wskórasz, gdyż prawdopodobnie wina leży po stronie płyty głównej a ściślej mówiąc jej niekompatybilności z nowszymi kartami ze stajni ATI. Problem pt. Nforce vs ATI ogólnie występujący na polskich i zagranicznych forach i jakoś nikt nie znalazł złotego środka :(

Edytowane przez LordKszyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Zdecydowałem, że zwrócę kartę do sklepu i wybiorę jakąś spod szyldu Nvidia. Chciałem dać szansę ATI, ale niestety zawiodłem się :?

 

Tylko nie jest pewne, czy zawiodłeś się na ATI czy na nVidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Zdecydowałem, że zwrócę kartę do sklepu i wybiorę jakąś spod szyldu Nvidia. Chciałem dać szansę ATI, ale niestety zawiodłem się :?

Opcjonalnie masz możliwość zmiany płyty głównej procka i pamięci, ale to też sporo by kosztowało dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek w sklepie oddać kartę. Po dłuższej konsultacji zdecydowałem dopłacić 200 zł i wziąć GTX 260 Gigabyte :) Odbieram ją jutro. Myślę że się opłaca, głównie ze względu na przepustowość (ma znacznie większą). Z tego co gość ze sklepu mówił można wywnioskować że to raczej Nvidia kładzie kłody pod nogi klientów :angry: W skrócie mówiąc, gdybym wiedział że chipsety Nvidii gryzą się z kartami ATI od razu wziąłbym GeForca. Takie mamy czasy, zanim cokolwiek kupisz powinieneś przeszukać pół internetu żeby wiedzieć w co się pakujesz :wink:

 

Reasumując; zawiodłem się właściwie na Nvidii, ale trzeba przyznać także że ich karty są droższe od konkurencji

 

Mam ten sam problem co kolega , posiadam płyte ASUS P5N-E SLI ( wiem stara jak świat ) :/

 

Jeśli ma SLI to nie aż taka stara :) Mogę poradzić tylko jedno - karta Nvidii :) Nie powinno być żadnych problemów z działaniem i stabilnością. Radzę też omijać wersje GTS 250, bo to tylko lekko podkręcone 9800GT. Edytowane przez Navarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując; zawiodłem się właściwie na Nvidii, ale trzeba przyznać także że ich karty są droższe od konkurencji

 

Oj żebyś znowu się nie zawiódł jak przyjdzie rachunek za prąd którego gtx 260 potrzebuje więcej i do tego jest przestarzały technologicznie względem ATI 5xxx. I jeszcze za to dopłacać :blink: Ale pewno i tak będziesz zadowolony czego Ci z całego serca życzę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj żebyś znowu się nie zawiódł jak przyjdzie rachunek za prąd którego gtx 260 potrzebuje więcej i do tego jest przestarzały technologicznie względem ATI 5xxx. I jeszcze za to dopłacać :blink: Ale pewno i tak będziesz zadowolony czego Ci z całego serca życzę :rolleyes:

 

To prawda że GTX żre więcej prądu, ale parę zł. więcej na rachunku mnie nie zabije :wink: Przestarzały to może i jest, choćby to że nie ma DX 11, które 5770 ma, ale odpalając "Battlefield Bad Company 2" na mojej GF 9800GT z DX10 i na HD 5770 z DX11 nie widzę żadnej różnicy. Myślę że nie ma wielkich różnic między tymi DX-ami. Zanim gry to porządnie wykorzystają, upłynie sporo wody w Wiśle.

Raczej będę zadowolony. Dzięki :)

 

Jak nie będzie grał po 10-12h na dzień, to różnicy w rachunku nie zauważy między 57xx a 260.

 

Tyle to ja nie gram. kilka godzin... tygodniowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś zadziwiającego. Zainstalowałem nowe catalysty 10,3 i zadowolony patrzę co się dzieje. A tu skacze obraz co jakiś czas. Później jakaś aktywność w typu firefox i reset kompa.

Nie wiedziałem czym to jest spowodowane bo chwilę przed tym wymieniłem zasilacz i pomyślałem, że to przez niego. Cały łikend się z tym biłem. Przeinstalowałem K10stat, w końcu doszedłem. Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem tylko drivery, a do tego atitraytools 1.6.1472. Tu ustawiłem OC i nie ma resetów ani zwiech. Miał ktoś z was takie problemy z catalystami? Co ciekawe 10.2 tez mi tak zaczęły robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie i całkiem dobre jak komuś nie przeszkadza "tylko" 512MB pamięci. Dopłata 60-70zł do 1GB to trochę za dużo dla mnie więc wybrałem ten model karty. Wracając do tematu.

Chłodzenie bardzo przyjemne bo ciche, w 2D praktycznie bezgłośne (ok 1500obr - 40%) w 3D trochę słychać ale to zależy jak się karta wygrzeje (50-60%). Oczywiście posiada ręczną regulację wentylatora od 20% (ok 1400obr), gdzie jest idealnie cichy do 100% gdzie wyje jak małe tornado (3000obr). Temperatura w idle ok 35-37 stopni, wygrzewanie furmarkiem to ok 65 stopni a po podkręceniu rdzenia na 960MHz max jaki widziałem to 69 stopni czyli luzik (wentylator chodził na 60% czyli ok 2000-2100 obr a w zapasie jeszcze były obroty o połowę większe więc do tej karty chłodzenie w zupełności wystarcza. Jak ktoś chce tanie 5770 to polecam, na rdzeniu podkręcił się do 960MHZ (bo dalej mi się skala na suwaku skończyła więc nie wiem ile idzie na max) a pamięć na 1375MHz czyli efektywne 5500MHz (też więcej nie sprawdzałem - taki test na szybko zrobiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...