Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma SLI to nie aż taka stara :) Mogę poradzić tylko jedno - karta Nvidii :) Nie powinno być żadnych problemów z działaniem i stabilnością. Radzę też omijać wersje GTS 250, bo to tylko lekko podkręcone 9800GT.

faktycznie wystarczyło wgrać nowego biosa i po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wystarczyło wgrać nowego biosa i po sprawie :)

 

BeCkS - czyli potwierdzasz, że można spokojnie kupić hd5770 na płytę asus P5N-e SLI?

 

Mam taką samą płytę i sporo się naczytałem, że chipset nv 650i oraz PCI-Ex 1.1 - powodują bardzo wolny boot i generalnie błędy/problemy z hd5xxx, mocno zastanawiam się nad tą kartą.

 

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

to moj pierwszy post na forum, wiec witam wszsytkich.

Niechcialem zakladac nowego tematu to podepne sie pod istniejacy,

 

na przedniej stronie kolega Art385 pytal sie o asusa 5770 z 512 mb pamieci, asus 5770 512mb za 469 zl

takze jestem nim zainteresowany ale zastanawiam sie czy 512 mb to nie za malo, czy ktos ma ta karcie?

Chociaz w sumie do tej pory mam 3850 z 256mb i niejest najgorzej.

gram w rozdzielczosci 1680-1050 , monitor 20 calowy i raczej w najblizszym czasie na nic wiekszego niebede wymieniac.

 

Takze bede wdzieczny za podpowiedzi i opinie posiadaczy tej karty, poniewaz do wersji 1 gb musial bym dolozyc 115 zl 5770 1 gb

 

Bardzo prosze o pomoc ,

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 90% przypadków wystarcza. Ale są momenty kiedy brakuje. Czasem AA zamiast x8 trzeba dać na 4. j.w. nie jest to konieczność chyba że te 115zł to nie problem. No ale wtedy byś nie pytał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

to moj pierwszy post na forum, wiec witam wszsytkich.

Niechcialem zakladac nowego tematu to podepne sie pod istniejacy,

 

na przedniej stronie kolega Art385 pytal sie o asusa 5770 z 512 mb pamieci, asus 5770 512mb za 469 zl

takze jestem nim zainteresowany ale zastanawiam sie czy 512 mb to nie za malo, czy ktos ma ta karcie?

Chociaz w sumie do tej pory mam 3850 z 256mb i niejest najgorzej.

gram w rozdzielczosci 1680-1050 , monitor 20 calowy i raczej w najblizszym czasie na nic wiekszego niebede wymieniac.

 

Takze bede wdzieczny za podpowiedzi i opinie posiadaczy tej karty, poniewaz do wersji 1 gb musial bym dolozyc 115 zl 5770 1 gb

 

Bardzo prosze o pomoc ,

dzieki i pozdrawiam

 

Jeżeli ten PowerColor ma elektroniczne zarzadzanie napieciem, bierz go.

Normalne dla uszu chłodzenie, 1gB pamięci GDDR5 - myślę że 115zł więcej za ciszę dla uszu to korzystny interes ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dzieki za szybka odpowiedz.

wlasnie niewiem czy jest sens dokladac te 115 zl do wersji z 1 gb pamieci. Nie jest to roznica 30-40 zl, ale troche wiecej, wiec chyba wolalbym przykladowo wlasnie AA zmniejszyc z x8 na x4 albo i 2

Mam nadzieje ze niebede zalowal tego wyboru w przyszlosci, ale chyba postawie na wersje z mniejsza iloscia pamieci.

dzieki za odpowiedzi.

Chetnie takze przeczytal bym opinie wlascicieli tej karty.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeCkS - czyli potwierdzasz, że można spokojnie kupić hd5770 na płytę asus P5N-e SLI?

 

Mam taką samą płytę i sporo się naczytałem, że chipset nv 650i oraz PCI-Ex 1.1 - powodują bardzo wolny boot i generalnie błędy/problemy z hd5xxx, mocno zastanawiam się nad tą kartą.

 

Pozdrawiam,

Marek

 

U mnie jedynym problemem jest często pomniejszony ekran ( wyświetla tylko środek ekranu ) , ale po zmianie rozdzielczości problem znika :)

czasami wywala mi błąd sterownika karty ale nie wiem czy to wina sterowników czy płyty , jeśli chodzi o dłuższe bootowanie itp to sprawa z nowym biosem załatwiła wszystko

 

P.S OS Windows7/ ver sterownika 10.3 ( słyszałem że na nim ogólnie są problemy ze sterami ATI )

 

Pozdrawiam Becks

Edytowane przez BeCkS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dzieki za szybka odpowiedz.

wlasnie niewiem czy jest sens dokladac te 115 zl do wersji z 1 gb pamieci. Nie jest to roznica 30-40 zl, ale troche wiecej, wiec chyba wolalbym przykladowo wlasnie AA zmniejszyc z x8 na x4 albo i 2

Mam nadzieje ze niebede zalowal tego wyboru w przyszlosci, ale chyba postawie na wersje z mniejsza iloscia pamieci.

dzieki za odpowiedzi.

Chetnie takze przeczytal bym opinie wlascicieli tej karty.

pozdrawiam

 

Jak dla mnie te 115zł to nie tylko powiększona ilość pamięci - ale przede wszystkim chłodzenie.

Popatrz na ASUS'a. Ta karta nie może być cicha. Ta karta nie może się dobrze kręcić (a seria 5xxx ma niesamowite możliwości podkręcania).

Do tego, z tego co wyczytałem, wynika że referent 5770 ma mieć właśnie 1gB pamięci - przecież to odpowiednik Rad 4890!

Jak dla mnie wybór jest prosty - szrotowaty, obcięty ASUS, vs. referent PCB z niereferencyjnym chłodzeniem. Oczywiście że PowerColor - jedyne czego nie jestem pewien to fakt czy ten PowerColor ma elektryczne zarządzanie napięciem, innymi słowy czy można go mocno podkręcać - ale te 115zł za ciszę naprawdę opłaca się dołożyć...

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten Asus nie może być cichy ?

Jakoś glaciatory czy Hisy 48x0 były ciche z podobnymi konstrukcjami.

 

Ja bym brał tanśzego szkoda dokładać 20% za ram którego i tak w większości przypadków niewykorzystasz ze względu na niską rozdziałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArreatPL

 

masz te karty czy teoretyzujesz ??

niepodalem linka dokarty marki powercolor, tylko asus, wiec niewiem zupelnie o jakim modelu mowisz.

 

Obie karty maja dobrze sie kreca, mam doswiadczenie z kartami asusa, i ich oprogramowaniem do nich.( smart doctor)- dodatkowo opcja zmiany napiec.

raczej wiekszosc kart z rodziny 5770 dobrze sie kreci...

przecież to odpowiednik Rad 4890!

w ktorym miejscu to odpowiednik tej karty ?? :blink: 4890 to inna liga, sporo szybsza od 5770, no i drozsza

5770 conajwyzej mozna porownac do 4870 i raczej tylko do tej bo wydajnosc zblizona , z przewaga nieznaczna 4870...

a co chlodzenia , z kilku opini w znalezionych od uzytkownikow, raczej nie jest zle.

Moze nie wyglada swietnie, i niema kilograma plastiku okrywajacego zblizone radiatory i wentylatory.

w asusie - 164 g miedzi, a to naprawde sporo daje w kwesti chlodzenia i odprowadzania ciepla.

 

czy jakis uzytkownik potwierdzi moje zdanie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten Asus nie może być cichy ?

Jakoś glaciatory czy Hisy 48x0 były ciche z podobnymi konstrukcjami.

 

Ja bym brał tanśzego szkoda dokładać 20% za ram którego i tak w większości przypadków niewykorzystasz ze względu na niską rozdziałkę.

 

Dopiero uważnie przejrzałem zdjęcia i widzę że PowerColor też ma jakiegoś małego radiatorka.

A no cichy nie może być, z praw fizycznych ;] Może dziś to by jakoś schładzał, ale nie w wakacje >30C ...

Ja bym kupił 512mB z referencyjnym chłodzeniem, ew. Vapor-X'em.

 

@Up: tłumaczę. Kliknąłem w aukcję i od razu zjechałem na sam dół aby zobaczyć zdjęcia - a tam była ich propozycja zakupu 4890 PowerColora, więc przyjąłem że dałeś PowerColora.

 

@I tak, 5770 to odpowiednik 4890 tylko że z 128-bitową szyną.

www.gph.benchmark.pl

 

Ja bym wziął taką http://www.allegro.pl/item981520330_karta_graficzna_xfx_radeon_hd5770_1gb_nowa_5770.html

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grafa z 512 i ten radiator to jest rozwiązanie najprostsze z najprostszych. Osobiście mam LINKi jestem w 100% zadowolony. Chłodzenie w 2d i 3d bezgłośne, wystarczające. Tego Asusa 1gb miałem przez dwa dni. i wymieniłem właśnie na tego shaphire. Asus miał dużo gorsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie pisałem o tym Asusie z 512MB pamięci. Wg mnie nie ma sensu płacić tyle kasy za dodatkową pamięć chyba, że ktoś gra w wysokich rozdzielczościach ale to lepiej dołożyć do mocniejszej karty niż do samej pamięci. Trzeba wiedzieć, że jeśli nie braknie w danej grze ramu to czy będzie 512MB na karcie czy 4GB to nie będzie różnicy w prędkości. Jak można mieć ta kartę za 469zł to jest sens płacić ponad 600zł za kartę z innym chłodzeniem i 1GB pamięci bo będzie się kręciła o 2% lepiej? Chyba, że ktoś nie ma co robić z kasą. Ta karta demonem prędkości nie jest i już lepiej kupić coś mocniejszego ale to tylko moja opinia. Ja z tej karty jestem bardzo zadowolony a chłodzenie w 2D idealnie ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@I tak, 5770 to odpowiednik 4890 tylko że z 128-bitową szyną.

www.gph.benchmark.pl

 

Teraz to już nadużycie z Twojej strony. Czerwonego malucha i czerwone BMW nie mozna zaliczyć do jednej klasy tylko dla tego że sa tego samego koloru.

5770 jest sporo wolniejsza i na pewno należy do klasy niżej.

 

Rok temu jak kupowałem grafe 512MB było w 99% wystarczające. Ale dziś już bym mniejszej niż 1GB nie kupił. Ale to do 1680x1060. Do mniejszej da rade.

Na sterowanie napięciem też nie ma co zwracać uwage jak ktoś nie jest bardziej zapalonym OCerem. Te 900-950 powinno sie dać zrobić "z palca" więc nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzieki panowie za zainteresowanie "moja" sprawa.

mam nadzieje ze ogolnie mowiac pomoglismy paru osobom, ktore mogly miec problem w wyborze pomiedzy 512 a 1 gb pamieci na karcie.

u mnie raczej zdecydowaly wzgledy finansowe. Kupilem tansza wersje, proline katowice - asus 5770 z 512 mb vram

na szybko odpalilem assasin creada 2, oraz bad company 2, wszystko ustawione na max - spisuje sie calkiem ladnie.

I mam nadzieje ze podjalem dobra decyzje jesli chodzi o rozmiar pamieci, ale kto wie, moze bede zalowal w przyszlosci, ale bedzie trzeba zmniejszyc poziom detali etc..

Jedna sprawa mnie martwi, otoz niemam magiczniej zakladki Vcore w smart doctorze.

Ogolnie karta chodzi poprawnie, odinstalowalem sterowniki od starej, zainstalowalem od nowej, i bez problemow.

to samo zrobilem ze Smart doctorem, ale niemam takiej opcji jak Vcore, czyli zmiany napiec ( najnowsza ze strony producenta)

 

Druga kwestia - pozmiom ciszy albo i halasu.

Cenie sobie cisze, ale tutaj troche sie zmartwilem.

Moze moglem sie Was posluchac i kupic karte z lepszym chlodzeniem, no ale coz.

Obecna najcichsza nie jest :(

ok 30 % pracy wentylatora czyli do ok 1470 obr jest akceptowalnie temp w idle ok 44-47 C

w stresie jest ok 1500 -1700 obr, dla mnie jest juz to pozmiom slyszalny ,(i wiecej)im dalej tym gorzej

temp podczas grania ok 60 C, ale to na szybko sprawdzone, wiec dokladniejsze dane podam pozniej.

 

Mam pytanie czy ktos zmienial juz chlodzenie z 5770 ?? dostepne jest jakies accelero ?

Bo obecnie zastanawiam sie nad zmiana obecnego wentylatora na cos wiekszego i wolnoobrotowego silentiumpc zephyr, albo fander selecta, tylko drobny problem z montazem by byl.

 

I ostatnie pytanie, jakie temperatury sa optymalne dla tej karty ? jaka jest tempw ktorej juz niepowinna pracowac?

 

sorry za przydlugi post, chcialem zadac 2 pytania, a wyszlo co wyszlo.

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium D945 2x3.40ghz

Płyta Główna: MIcrostar P35 Neo2 Fr Bios 1.C

Ram: OCZ ReaperX HPC 4gb 800mhz

Zasilacz: X-Power 450W jakaś cienka marka

Karta Graficzna XFX Radeon HD5770 1gb

 

Powyżej Moje Parametry Sprzętu

 

Problem w że Od Kiedy włożyłem Tego Radeona i zainstalowałem Viste 64 Bit Home Premium To Karta Grafiki I procesor mi się grzeją.

 

Temperatura procesora wynosi około 60 stopni a karta jescze cieplejsza nie wiem ile może mieć

 

w czym Tkwi magiczna zagadka grzania mi sie podzespołów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty 5770 z 512mb to w idle 0,95 [V] 147/497 po obniżeniu obrotów do 29% mam 56°C (obciążam go grafiką 3d z atitraytoolsa). Przy takim ustawieniu jest po prostu cisza. Najgłośniej pracuje wentylatorek z obudowy colermastera :D ale to jest taki poziom szumu, że motyl więcej hałasu robi ;)

Poza tym zaletą powercolora jest miedziany blok i heatpipe z miedzi (mosiądzu?). Ładnie to się prezentuje i wydajnie chłodzi.

 

Nad tym wszystkim przylutowane żeberka z aluminium dość masywne i na tym po prostu leży duży wentyl o wąskich łopatkach. Jedynie brak mi możliwości założenia drugiego takiego wentylka i było by już idealnie.

 

W 3d karta zaczyna wydawać taki dość intensywny szum w niskich tonach. Słyszę to dość dobrze ale nie jest to dźwięk denerwujący a po założeniu słuchawek odcinam się od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila, po godzinnej 1,5 godzinnej sesji w bad company 2 temperatura w stresie ok 61°C przy wentylatorze ustawionym na 25 % ~1430 obr i w sumie jest cicho. Ale nadal mysle nad wymiana wentylatora z karty, tylko moze byc problem z jego montazem.

karta asus 5770 z 512 mb, zdjecie

ktos moze wymienial wentylator ?

 

I ponawiam pytanie, czy posiadacze tej karty maja mozliwosc Tweak voltage w smart doctorze ?? czy rzeczywisie jest jak mowi Trymek - opcja tylko w 1 gb

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś MSI Afterburner?

MSI Afterburner

 

Skoro wentylator jest cichy, a temp przyzwoite to po co chcesz go wymieniać?

 

//BTW na stronie producenta wszystkie HD 5770 mają VoltageTweak'a oprócz tej co ty masz :f Jak ci się karta kręci, że ci vCore brakuje?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu karty wyraznie jest wyraznie zaznaczone Voltage Tweak, oraz 512 mb vram,

Czyzby producent wprowadzil mnie w blad ?

 

Albo mi się coś pokręciło, albo coś zmienili, bo wcześniej jak przeglądałem stronę producenta(byłem zainteresowany) to nie zauważyłem napisu Voltage Tweak na pudełku, ale teraz już tam jest. Może musisz coś aktywować w opcjach smart doctora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero uważnie przejrzałem zdjęcia i widzę że PowerColor też ma jakiegoś małego radiatorka.

A no cichy nie może być, z praw fizycznych ;] Może dziś to by jakoś schładzał, ale nie w wakacje >30C ...

Ja bym kupił 512mB z referencyjnym chłodzeniem, ew. Vapor-X'em.

 

(...)

 

Ja bym wziął taką Karta graficzna XFX radeon hd5770 1GB Nowa 5770 (981520330) - Aukcje internetowe Allegro

 

Chlodzenie asusa nie moze byc wydajne, a referent jest? Hmmm...

Chlopie, widze ze mocno teoretyzujesz. Sprawdzales chociaz co polecasz?

Radze zajzec tutaj Na dole masz zdjecie tego twojego super chlodzenia po zdjeciu plastikowej obudowy :

Dołączona grafika

Zdziwko co? Radiatorek tam uzyty jest naprawde NEDZNY, a w polaczeniu z promieniowym wentylatorem [a jak wiadomo wydajnosc takiego rozwiazania jest ZNACZNIE nizsza od wentylatora wiejacego na radiator od gory] po prostu nie moze zapewnic dobrej wydajnosci chlodzenia. I jak zobaczysz w daleszej czesci tego artykulu - nie zapewnia KLICK. Mysle ze temperaturki dostatecznie obrazuja wydajnosc tego "cuda".

 

Zeby nie byc goloslownym dodam jeszcze, ze portal anandtech porownywal oba referencyjne coolery hd5770 i wyszlo jednoznacznie ze wydajniejszym jest ten drugi - wygladajacy "gorzej". http://www.anandtech.com/show/3596

 

Coz, mimo iz plastikowa obudowa pierwszej wersji referenta jest bardziej trendy i bardziej a'la hd5850/70 to niestety skrywa bardzo slabiutki cooler, cooler ktory moze i daje sobie rade z niezwykle energooszczednym hd5770, ale bez watpienia jest to jeden z najslabszych schladzaczy dla tych kart. Wlasciwie to chyba najlabszy na rynku... :blink:

 

Moja rada: nie wiesz? - nie pisz, nie siej zamętu.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...