Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na karcie Powercolor 5770 1Gb

która wygląda w ten sposób

 

Dołączona grafika

 

zrobiłem takty 940/1400, gry chodzą ok, 3dmarki przechodzą testy. Wynik takiej karty to 10720pkt. Jest to chyba wynik na poziomie nie kręconego 4890.

 

 

I teraz pytanie. O ile można podnieś napięcie na tym rdzeniu żeby było bezpiecznie w programie od MSI.

Czy jak bym się zaopatrzył w jakieś radiatory na pmięci to dało by się coś więcej wycisnąć.

 

 

 

Już sam nie wiem 960/1350

 

i dostałem taki wynik

 

http://img64.imageshack.us/img64/44/9601350y.jpg

 

wyrażnie widać że karcie brakuje voltów bo przy 950/1400 mam zwiechę a tu trochę obniżyłem pamięci podniosłem rdzeń i wynik dużo wyższy niż 940/1400.

Edytowane przez wwf123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój GTS250 ile ma pamięci. Generalnie odmian z różnym taktowaniem jest całą masa, a różnice potrafią być znaczące. 5770 jest sporo szybszy, ale różnicę może skonsumować twój słaby procek. ja bym na twoim miejscu odkładał kasę na większy upgrade kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię 5770 referentem , niestety temp zabija oc. Podniesienie vgpu z 1.125v do 1.149v daje to 1ghz , ale później to już napięcie nic kompletnie nie daje. Pamięci nieźle lecą 1490mhz , ale tej karcie zajebiście brakuje przepustowości , a może raczej timingi za mocno obluzowane na tych pamięciach. Oc pamięci daje więcej jak oc gpu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ATI Tray Tools 1.6.

Tak więc zapisuję trzy profile. Nakazuję ustawiać profil 147/460 na start i 850/1200 na 3d a profil OC włączam ręcznie.

 

Wszystko działa nawet, ale nie działa włączanie automatyczne ręcznego sterowania prędkością wentylatorka.

Obrazek 1/ po ustawieniu ręcznym,obrazek 2/ wyjściu z 3d i po starcie systemu:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Trochę to uciążliwe :(

 

Mogę go ustawić na manual i działa do czasu włączenia aplikacji 3d i po wyjściu z niej znów mamy automatyczne dostrajanie. Tak samo po włączeniu komputera na początku mamy automat.

Jak zapisać manual w ustawieniach?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale w artykule obniżają takty gpu i mem, a gpu w 5770 przy 950-1000mhz rozwija skrzydła i wtedy brakuje jej sporo przepustowości (128bit trzeba 2x bardziej podgonić niż 256) a z tego co widać na forum 1400-1500mhz to za mało.

Na standardowych taktach gpu przepustowości jest akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem rozwiązany. ATT 1.6.9.1486 usuwa ten problem z nie zapamiętującymi się ustawieniami wentylatora, miałem starą wersję. Ale za to wprowadza nowy błąd. Polegający na tym, że podczas ustawiania zegara pamięci karty mnoży sam ustawienia przez dwa. Robi przy tym niemało zamieszania. Jeżeli chcę na przykład aby ustawienia wyniosły efektywnie 1200*4 to muszę ustawić na 600, suwak sam przeskoczy na 1200 a w widoku tray pokaże się wskazówka, że karta jest ustawiona na 2400 mimo, że taktowanie ddr5 jest 4800 :D :damage_wall:

No mniejsza z tym, obejść się da. Faktyczne taktowanie sprawdzałem na GPUZ.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tej karty na żywo, ale nie widzę powodu dla którego miałaby być złym pomysłem. MSI to dobra firma, a chłodzenie wygląda ok.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi która z tych dwóch kart jest lepsza?

GIGABYTE GV-R577D5-1GD-B (Rev. 1.0) | Karty graficzne - Specyfikacja

 

GIGABYTE GV-R577UD-1GD | Karty graficzne - Specyfikacja

 

Bo ja nie potrafię znaleźć żadnych jasnych różnic. Jak na razie mam jakieś plusy na rzecz drugiej wersji, cytat z jakiegoś testu:

"Another factor in the Ultra Durable product line is the use of higher quality components which typically consist of Solid Japanese Capacitors and Ferrite Core Metal Chokes"

Czyli, że są lepsze kondensatory i ferrytowe coś tam co jak mniemam może mieć znaczenie przy OC. W specyfikacji na stronce GB druga drafa ma obsługę PCIE 2.1 (wiem, że szału w wydajności to nie zrobi, ale zawsze coś xD)

Z drugiej strony jeśli GV-R577UD-1GDmiała by być lepsza to czemu ma tylko jedno złącze CF i jest z tego co zauważyłem tańsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z GTA 4 - Episodes from Liberty City, karta nagle zwalnia z 40-50 fps do 8-12 fps, sterowniki ti8703_WinXP32.zip.

Na jakich sterownikach gracie ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez xtrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...