Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

@ Sławek

 

A zasilacz masz modecom feel czy może feel II, feel III ? Bo z tego co wiem to feele I - II to bardzo słabe i awaryjne zasilacze. Ile lat ma ta zasiłka ? Na Twoim miejscu, gdybym miał taką możliwość pożyczyłbym od kogoś mocniejszy/lepszej marki zasilacz i sprawdził z nim kompa. Te 500 W to może być tak naprawdę 300 W albo i mniej + mało stabilne napięcia, a nie wiem czy przy włączeniu ta karta nie pobiera troszkę więcej prądu niż przy normalnej pracy (np. na pierwszej wersji sterów jaką do niej miałem - catalyst 10.3 - przy starcie kompa wentyl chodził jak szalony i na pewno wtedy więcej W żarła :P, teraz już tak nie mam, ale może dalej coś jest na rzeczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy któryś z forumowiczów może korzysta wyjścia HDMI ?

Mam problem z rozmiarem pulpitu na TV, telewizor ma matryce 1280x720.

Obraz na TV jest zmniejszony przy 720p i 1080i (są czarne pasy po bokach około 1 cm, przekątna TV 32")różnej wielkości (zależy od odświeżania 50Hz,60Hz).

Najmniejsze pasy są przy 720p 50Hz.

Wedle specyfikacji TV obraz jest prawidłowo nadawany przez HDMI czyli 720p 50Hz lub 60Hz, 1080i 30Hz.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: Do informacji żeby był dźwięk przez HDMI trzeba dograć sterownik w moim przypadku ze strony Relatek.

Edytowane przez xtrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem co to jest overscan, mam najnowsze sterowniki w j. polskim.

Czy to jest LCD Overdrive ?

 

Pzdr

 

Edit: zmieniłem język i już wiem co to jest overscan, problem w tym że pasy nie są równe np po lewej 1cm po prawej 2 cm

post-171667-087329000 1279118710_thumb.jpg

Edytowane przez xtrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w opcje skalowania. Tylko ATI wie dlaczego tak jest domyślnie ustawione. Chyba tylko po to aby wkurzać ludzi.

Ja zakupiłem sobie 5770 od PowerColor i muszę przyznać, że jestem załamany chłodzeniem. Obroty nie potrafią zejść poniżej 50% a jak uruchomię coś bardziej wymagającego to niemiłosiernie wyje. Jak najlepiej sobie poradzić? Inna pasta? Wiatrak? Całe chłodzenie należałoby wymienić?

Edytowane przez dinsdale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy da rade uruchomić crosfire 2xhd5770 na płycie asrock m3a785gxh/128 ?, płyta obsługuje crosfire 8x/8x ale w manualu podana jest wąska lista obsługiwanych kart do cf, jest w eng dlatego nie jestem pewien o co w tym chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy da rade uruchomić crosfire 2xhd5770 na płycie asrock m3a785gxh/128 ?, płyta obsługuje crosfire 8x/8x ale w manualu podana jest wąska lista obsługiwanych kart do cf, jest w eng dlatego nie jestem pewien o co w tym chodzi.

 

Lista nie ma nic do rzeczy, ważne żeby płyta i karty miały CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do HD5770.

Mam HD5770 HIS, MSI After Burner który potrafi zwiększyć napięcie do 1.6v, problem jest taki że powyżej 1.35v suwak się wraca do 1.35v.

 

Co mam zrobić żebym mógł ustawić napięcie powyżej 1.35v?

 

Ustawienie w pliku mam takie:

EnableUnofficialOverclocking = 1

 

Zna ktoś rozwiązanie na ten problem?

Oczywiście proszę nie pisać o v-modach bo je wiem jak zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 1,35V to max dla tych kart. 1,125 to napięcie standardowe. Nie wiem po co ci więcej. Chyba nie chcesz usmażyć karty?

 

Jak się chłodzi rdzeń do ok -50*C to potrzebne jest większe napięcie niż 1.35v.

 

To co nie da rady dać więcej programem, pomimo tego ze suwak idzie do 1.6v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chłodzi rdzeń do ok -50*C to potrzebne jest większe napięcie niż 1.35v.

 

To co nie da rady dać więcej programem, pomimo tego ze suwak idzie do 1.6v?

 

Bios zmieniales ? Jak nie to zmien, afb nie bedzie dzialac dalej, to zmien sobie na bios asusa i uzywaj smart doctora. Dziwny ten HIS jakis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja z 512mb ramu - asus, będzie wystarczająca do rozdzielczości 1680x1050 ?

Może ktoś się podzielić wrażeniami z gry w bad company 2 na multi na tej karcie, jak z fps ?

 

Nie o samą rozdzielczość idzie. Bardziej AA ma wpływ. U mnie ewidentnie widać że zapycha się przy AAx8 a x4 jest ok więc tu będzie analogicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BC2 bardzo ważny jest procek. 4 jajka dają dużego kopa.

 

CPU testowałem przy najniższych ustawieniach, by nie ograniczać ich możliwości przez karty graficzne. Na początku tekstu wspominałem, że w wymaganiach gry podany jest procesor czterordzeniowy – zupełnie niepotrzebnie, bo gra nie wspiera więcej niż dwóch rdzeni.

 

Bad Company 2 - recenzja i testy wydajności. Test RAM i CPU. Benchmark.pl

 

to tak OT odnośnie bc2

 

Nie o samą rozdzielczość idzie. Bardziej AA ma wpływ. U mnie ewidentnie widać że zapycha się przy AAx8 a x4 jest ok więc tu będzie analogicznie.

 

Zwykle daje aax4, w sumie na obecnej karcie i 384mb ramu jakoś bardzo nie zauważyłem problemu doczytywania, bardziej chodzi o ilość fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmarku i większości testów testują tryb Single. A ta gra jest stworzona dla multi, a ten tryb to zupełnie inna bajka. System Destruction na pełnym serwie potrafi wygenerować sporo pracy dla procka. Wystarczy poczytać opinie użytkowników na oficjalnych forach BC2. Ja przy swoim procku testowałem 5770 i 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

 

Potrzebuje krótkiej i rzeczowej odpowiedzi na pytania:

 

Czy do uruchomienia trzech monitorów na 5770 wymagany jest Display Port?

Czy może to być dowolna karta z HDMI, DVI + DP.

Czy trzy monitory nie ruszą na konfiguracji HDMI + DVI + D-Sub?

Czy ktoś orzetestował konfiguracje z trzema monitorami na tej karcie?

Czy 5770 wspiera Eyefinity (Według ATI wspiera), a jeżeli tak, to jakie muszą być wymagania odnoście wyjść karty? ASUS EAH5770 CuCore wygląda na to, że tych wymagań nie spełnia.

 

Interesuje mnie podłączenie trzech monitorów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszukanie odpowiedzi zajęłoby ci mniej czasu niż napisanie twojego posta.

 

Google nie gryzie.

 

Google mowi, ze DP musi być, i ze DVI i HDMI idą na tym samym streamie. Probuje to potwierdzić, bo wtedy ide zaraz po karte z DP, a obecna daje na sprzedaż. Ale kupowac druga karte ktora nie ruszy trzech monitorów nie mam zamiaru, stad pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Mam karte Gigabyte HD5770, która ma:

- 2xDVI

- 1xHDMI

- 1xDP

 

Monitory 3x HP LP2475w - wszystkie zestawy złącz.

 

Podłaczone mam HDMI + DVI + DP i nie działa. Można zestawić tylko dwa monitory. Jakieś sugestie?

Tak samo jest przy 2xDVI + DP.

 

Wygląda na to, że problem stanowi... Windows XP.

Zasysam triala W7 i zobaczymy.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xDVI + DP musi działać na pewno...ale nie na xp!

 

"Microsoft® Windows® 7, Windows Vista®, or Linux® is required in order to support more than 2 displays." - napisane jasno i wyraźnie na stronie producenta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Drodzy koledzy,

 

Potrzebuje krótkiej i rzeczowej odpowiedzi na pytania:

 

Czy do uruchomienia trzech monitorów na 5770 wymagany jest Display Port?

Czy może to być dowolna karta z HDMI, DVI + DP.

Czy trzy monitory nie ruszą na konfiguracji HDMI + DVI + D-Sub?

Czy ktoś orzetestował konfiguracje z trzema monitorami na tej karcie?

Czy 5770 wspiera Eyefinity (Według ATI wspiera), a jeżeli tak, to jakie muszą być wymagania odnoście wyjść karty? ASUS EAH5770 CuCore wygląda na to, że tych wymagań nie spełnia.

 

Interesuje mnie podłączenie trzech monitorów.

 

Pozdrawiam.

 

JEDNO ZASADNICZE PYTANIE.

Czy masz aktywną przejściówkę DP -> DVI za 250zl? Nie? To nie będzie działać.

Chyba, że łąćzysz wyjście karty DP z DP monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEDNO ZASADNICZE PYTANIE.

Czy masz aktywną przejściówkę DP -> DVI za 250zl? Nie? To nie będzie działać.

Chyba, że łąćzysz wyjście karty DP z DP monitora.

 

Zasadnicza odpowiedź:

HP LP2475w ma 2xDVI, HDMI i Display Port, więc przejsciówka nie powinna być potrzebna. Łącze się bezpośrednio z kartą.

Zaraz przetestuje na W7 jeżeli stara instalka RTM jeszcze działa i dam znać. W między czasie skołowałem Sapphire HD5830 więc zobaczymy na jednej i na drugiej karcie.

 

Edit:

Na W7 HD5830 działa poprawnie. Później wrzuce 5770 i sprawdze.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...