Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie że działa bo musi ;)

 

Ok. Wszystko śmiga aż miło.

 

HD5770:

- podłączona DVI-DVI-DP

- Eyefinity działa, potrzebny Windows 7 lub Windows Vista (lub Linux). Na XP nie działa.

 

HD5830 działa tak samo. Ciekawostka: HD5830 pobiera 20W do 25W więcej.

 

Wrażenia:

- rFactor -> niesamowite, szkoda że już mi się tak grać nie chce.

- Flight Simulator -> no teraz można polatać.

- filmy -> trzeba przekręcić monitory o 90 stopni, bo normalnie za bardzo obcina z góry i z dołu.

- ogólnie, różnica między 1dnym monitorem a trzema to... temperatura! Masakrycznie monitory grzeją, a jasność jest na 0. Bez nawiewu na twarz ciężko siedzieć.

- pobór prądu, E8500 + E2180 + 3xLP2475w 420W-425W (co daje jakieś 161zł/mc przy 24h).

 

Jakby ktoś był zainteresowany HD5770 na sprzedaż, pojawi się niedługo w odpowiednim dziale.

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ma ktoś ASUS 5750 Formula? Jest jakiś trik na zwolnienie obrotów wentyla? Domyślnie jest pośmiewisko, w idle 45 stopni, w stres max 65. No bez jaj, co to za temperatury, a wyje jak nienormalny, nie ma nawet pomiaru obrotów. Domyślnie jest 36%, niby można zwolnić do 20%, ale nie daje to praktycznie nic, minimalnie ciszej.

 

Patrząc na hałas przy max obrotach to podpięcie do mobo z regulatorami pewnie nic nie da, zapewne skończy się demontażem wentyla i założeniem 120-tki, choć nie przepadam już za tym.

 

Najśmieszniejsze jest to że jakiś idiota był w stanie w recenzji napisać że karta jest cicha. Szkoda że recenzje niestety trzeba robić samemu, nie można na nikim polegać, bo na forach to też same cuda ludzie wypisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ASUS 5750 Formula? Jest jakiś trik na zwolnienie obrotów wentyla? Domyślnie jest pośmiewisko, w idle 45 stopni, w stres max 65. No bez jaj, co to za temperatury, a wyje jak nienormalny, nie ma nawet pomiaru obrotów. Domyślnie jest 36%, niby można zwolnić do 20%, ale nie daje to praktycznie nic, minimalnie ciszej.

 

Patrząc na hałas przy max obrotach to podpięcie do mobo z regulatorami pewnie nic nie da, zapewne skończy się demontażem wentyla i założeniem 120-tki, choć nie przepadam już za tym.

 

Najśmieszniejsze jest to że jakiś idiota był w stanie w recenzji napisać że karta jest cicha. Szkoda że recenzje niestety trzeba robić samemu, nie można na nikim polegać, bo na forach to też same cuda ludzie wypisują.

 

Czesc,

 

Ja testowalem

- Asus CuCore

- Gigabyte HD5770

Obie karty mialy regulacje wentylatorow z poziomu ATI Override w zakresie od 20 do 100 i wszystko elegancko dzialalo. Obie karty powyzej 50% sa glosne, z czego Gigabyte jest cichszy niz Asus. Do tego mam jeszcze HD5830 od Sapphire i jest jeszcze ciszej niz HD5770, ale regulacja dziala tak samo i na max obrotach jest porownywalnie. Ogolnie HD5770 sa w miare cieple i glosne. HD5830 mi sie tak nie grzeje np. a chodza sluchy ze jest niby na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nie poprawili "formulek", nadal są głośne i nie da się kontrolować obrotów(próbowałeś smart doctorem?).

Harry jeżeli masz możliwość to najlepiej byłoby wymienić grafe na wyższy model(zapewne za dopłatą).

Sam posiadam nie ref. sapphire 5770 1gb na pcb 5750ki, chłodzenie jest nie słyszalne nawet w mocnym stresie(po oc) jednak ciągnie to za sobą wyższe temperatury, ponad 70c w furmarku.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O co może chodzić?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Takie coś wyskakuje podczas ładowania testów SM 3.0, i tylko tych. Dla Canyon Flight nie ma nawet ekranu ładowania (jest chwile czarny ekran), dla Deep Freeze jest ładowanie, ale potem ten drugi błąd.

 

Zrobiłem takie banały jak odkręcenie sprzętu czy odpalenie smarka z innego dysku.

 

 

Nie zdziwie się jeśli odpowiedź na to pytanie to "Radeon" albo "Catalysty", ale przyznam że licze na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą też robiłem test w 3dmarku 2006 i wyskoczył mi za pierwszym razem ten sam błąd (ten z lewej) ale za drugim razem poszło wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja recenzja ASUS'a HD5770 512MB - najtańszego modelu HD5770.

Zapraszam do komentowania/oceniania.

 

Przeczytałem twoją recenzję, i widzę że po znacznym OC ta karta niewiele przyspiesza. Ja w 3dmarku06 przy OC 900/5000 uzyskałem 14565 pkt. Ty przy dużo wyższych taktowaniach uzyskujesz prawie że ten sam wynik. Także ta karta widać niewiele daje od siebie po OC. Bez OC miałem od ciebie wynik wyższy, 14339pkt. Stery 10.7 bez CCC, windows 7 x64.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że karta uzyskuje taki wynik przez nisko taktowanego proca/pamięci (667@cl5). Jaki masz wynik CPU Score?

Zresztą - to jest tylko 3dsmark - w grach widać różnicę po OC, np. w Dirt2, czy l4d.

edit: komputer też Ci się dłużej włącza z tą kartą? Czy wszystko ok?

 

EDIT: Poprawiony wynik w 3dmakr06 - 15242 ;)

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że karta uzyskuje taki wynik przez nisko taktowanego proca/pamięci (667@cl5). Jaki masz wynik CPU Score?

Zresztą - to jest tylko 3dsmark - w grach widać różnicę po OC, np. w Dirt2, czy l4d.

edit: komputer też Ci się dłużej włącza z tą kartą? Czy wszystko ok?

 

EDIT: Poprawiony wynik w 3dmakr06 - 15242 ;)

 

Komputer włącza mi się w miarę szybko, szybciej niż na wcześniejszej karcie 9600GSO gdzie pokazywało informacje o biosie tej karty. Nie zauważyłem żadnych problemów. Tylko gta4 chodzi mi dużo gorzej bo ciągle rwie, niezależnie od ustawień, czy max czy low i tak rwie.

 

Muszę pochwalić chłodzenie tej karty, jest rewelacyjne, w idle temperatura nie przekracza 41C, często jest 39C, w stresie po godzinie grania w demo mafii 2 czy w grida ma ponad 50C a wentylator ledwo przyśpieszył, co i tak nie przeszkadzało bo był ledwo słyszalny, dopiero po sesji w 3dmarku wydobywa się jakiś też niezbyt głośny szum. Rewelacja jak dla mnie. :wink:

 

Jeszcze wezmę się za OC tej karty, ale z umiarem, 930/5200 w zupełności mnie zadowoli

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie z ciekawosci 3dmark06

Z procka juz nic nie wyciagne. Chyba troche niskie te wyniki ?

 

proc 3,33 gpu std 3DMark Score 13485

proc 3,33 gpu 1000 3DMark Score 13854

proc 3,43 gpu std 3DMark Score 13912

proc 3,43 gpu 1000 3DMark Score 14161

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z karta gigabyte 5770 a dokładniej z jej wydajnością.

W grze NFS shift wyciagam max 51 fps a min 15 :/ na rozdzielczości 1028x1024

 

Reszta sprzętu:

Procesor: Amd Athlon x2 240 2.8 Ghz (OC 3.35)

Ram:2x2 gb 800 Mhz

Płyta: Asrock N68-S

Zasilacz: OCZ 600W

 

Co może być przyczyna tak słabej wydajności ??

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj gry a nie g.ówniane benchmarki. X4@4.0GHz nie jest w żadnej grze wąskim gardłem!

 

Jeszcze siedzi c2d 2mb cache@3.3 W drodze jest x2 555BE

 

Witam,

mam problem z karta gigabyte 5770 a dokładniej z jej wydajnością.

W grze NFS shift wyciagam max 51 fps a min 15 :/ na rozdzielczości 1028x1024

 

Reszta sprzętu:

Procesor: Amd Athlon x2 240 2.8 Ghz (OC 3.35)

Ram:2x2 gb 800 Mhz

Płyta: Asrock N68-S

Zasilacz: OCZ 600W

 

Co może być przyczyna tak słabej wydajności ??

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Cos nie tak. U mnie na starym c2d@3,3 nie spada ponizej 30 w 1920x1080 AAx2. Paczyk 1.02 sporego kopa dal radkowi. Przed paczem na 8800GT nawet lepiej sie gralo.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

ATi to robi pośmiewisko a nie sterowniki. Dlaczego w każdych kolejnych jak naprawią jedną rzecz to zepsują inną? W 10.8 przy każdej zmianie rozdziałki/odświeżania resetuje się overscan do domyślnej wartości, mimo iż w CCC suwak jest ustawiony tak samo. Fail, tyle można o sterownikach ATI powiedzieć.

 

 

A z innej bajki to po formacie działają testy SM 3.0 w 3DMark06. Lepszego sposobu na rozwiązywanie problemów nie ma.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No jak sie zmienia często sprzęt to się niestety robi syf. I tak chyba rekordowo długo używałem system, ponad 5 miesięcy.

 

 

Dziś za to inne jaja. Edytowałem sobie BIOS żeby pozmieniać takty, przy okazji chciałem wrócić do 10.7. Oczywiście nie da sie, żadne stery łącznie z domyślnymi Windowsowymi nie działają, "device cannot start" itp. Zainstalowałem spowrotem 10.8 i jest ok. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy, ale musiało to nastąpić dosc nie dawno (5-10 dni), powercolor wprowadził do sprzedaży HD5770 EYEFINITY 5, niestety cena zabija (210$ za E5, gdy zwykły kosztuje 135$)

 

co u nas przełoży sie pewnie na okolo 250-300zł

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pewien problem z hd5770. Otóż fabryczne ustawienia hd5770 to 850MHz/1200MHz, (GPU clock/ Memory clock) ale gdy wejdę w CCC i overclock to wyświetla na samym dole że jest 157MHz/300. Jeżeli zmienię chociażby na 855MHz/1205MHz, to wtedy na samym dole wyświetla się, że karta działa na 400MHz/1205MHz. Dalsze przesuwanie GPU clocka nie ma żadnego sensu, bo i tak lockuje się na 400Mhz, ale memory clock się normalnie zwiększa. Dlaczego więc nie mogę overclockować GPU clocka na więcej niż 400MHz?

ASUS HD5770 CuCore 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...