Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.. właśnie ja ostatnio pisałem o problemach z CuCore tu Pomoc w wymianie chłodzenia... - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

To w końcu jakie chłodzenie kupić do ok. 150 zł?

Czy lepiej odsprzedać komuś tą kartę i kupić referenta 5770 (lub coś z serii 6xxx?) ?

 

wielkie dzięki za linka, a wymiana nie wchodzi w gre bo to pociągnie jeszcze za sobą zasilacz. A możecie polecić już kompletny zestam do mojego radka za około 200 zł? Edytowane przez kolo166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będę musiał kupować radiatorów np. pod sekcje zasilania itp.?? I czemu na stronie producenta nie pisze że podchodzi pod 5770? I jak się do tego wiatraki montuje??

 

Radiatorki na pamięci i sekcje zasilania są w komplecie, Ciężko pomyśleć jak można zamontować wentylator? Jak chcesz to możesz go przykleić na super glue... ale ja polecam opaski samozaciskowe.

 

Co do cen, i tak poszły sporo w duł, przed premierą 460ki, 5750/5770 1GB to koszt powyżej 500zł. Teraz 5750 1gb ~400zł a 5770 ~450zł. A i tak najbardziej opłacalny jest 4850 za 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, czy radiatorki na pamięci mogą odpaść przy dużym OC? (wysoka temperatura, słaby klej) Przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego radiatora na GPU i radiatorki na ram, tylko coś troche nie wierze temu klejowi na radiatorkach na ram... I jeszcze jedno, jak podnieść Vgpu i Vmem na 5770 przy użyciu programu MSI??? Mam Connect 3D HD5770 i suwak w tym programie nie działa... Są może jakieś patche czy cóś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to referent. Dlatego się dziwie. Może powiedz mi który to scalak to zobacze czy mam.

 

 

Edit.

Mój błąd, przepraszam, wyjąłem dzisiaj karte i okazało się ze to nie referencyjna:/

Edytowane przez pok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu wiatraczek na moim Sapphire 5770 oszalał i wprawia cała kartę, a przez to i obudowe w takie wibracje, ze nie może to być zdrowe dla kompa - o hałasie nie wspominając. Spowolnienie/zatrzymanie go na chwile wystarcza, żeby sie uspokoił, ale w zależności od ustawionych obrotów wystarczy od paru sekund do paru minut, żeby znów sie rozbrykał. Niby na minimalnych obrotach(20%) nie jest tak źle, ale to przecież żadne rozwiązanie. I tu pojawia sie pytanie czy próbował ktoś zmieniać chłodzenie na wersji Sapphire 5770 1GB z tym 'jajowatym' coolerem właśnie? Nie doszukałem sie informacji, żeby to była jakaś niereferencyjna konstrukcja, ale niełatwo znaleźć coś bardzo konkretnego na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z radeonem 5750. po kręceniu nie ma artefaktów w 3d, ale przy normalnym użytkowaniu systemu, tudzież ładowaniu gier (jakiś obrazek z progressbarem) potrafi się kaszanić dolna część ekranu (migotanie, ew. wymieszanie elementów etc - ale wszystko jako zjawiska chwilowe). Dzieje się tak przy nawet najmniejszej modyfikacji taktowania rdzenia (nawet o 5 MHz). Czy to może być jakiś błąd sterowników, czy też znaczy że karta totalnie się nie nadaje do podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił tę oto kartę: PowerColor HD 5750 1024MB DDR5 (700/4000Mhz) DX11 (1341362532) - Aukcje internetowe Allegro

To, co mnie zastanawia, to czemu ta karta ma tak potężne wymagania jeśli chodzi o zasilacz? Sprawdziliśmy ją na 3 kompach:

1) mój zestaw z siga. Po podłączeniu system się bootuje, ale totalny brak obrazu na obydwu DVI.

2) zestaw kolegi kolegi, niestety nie znam nic poza zasilaczem (tagan 480W). Piszczenie głośniczka po włączeniu kompa i brak obrazu oraz bootowania

3) zestaw kolegi: quad 6600; mobo gigabyte P45; corsair HX520. Po wielu udziwnieniach, próbach w biosie z napięciami i innymi wariactwami udało się uzyskać pseudostabilny system. Windows działa, ale granie = reset po ok. 10 min gry.

 

Pytanie: czy to zasilacze są za słabe, czy karta uwalona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Zbieram się powoli do zmiany karty na 5770 do głównego kompa w podpisie. Pomysł mam taki, żeby kupić teraz używkę i za czas jakiś dokupić drugiego 5770, też używkę. Fajnie byłoby, żeby karty były identyczne (bo nie lubię ciach!lnika), więc już teraz chciałbym kupić coś, czego na rynek poszło w miarę dużo, żeby łatwo za jakiś czas trafić drugą taką samą.

 

Warunek jest taki, że ma mieć to w miarę przyzwoite chłodzenie (obok slotów PCIE mam 120mm wyciągowy)  gwarantujące jakieśtam OC.

 

Myślę nad tym: http://allegro.pl/his-5770-1gb-ram-malo-uzywana-i1356772154.html

 

 

Ewentualnie: http://allegro.pl/gigabyte-hd-5770-ponad-2-lata-gwarancji-i1347953968.html

 

albo vapor-x - czy ona jest na referencyjnym pcb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigashit powinien mieć ale ręki sobie uciąć nie dam.

U mnie w MSI Afertburner zakładka do zmiany napięcia jest 'szara' wiec chyba nie ma takiej możliwości.

Taka ciekawostka: Result

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo podobają mi się te karty. Ponieważ moja stara 8800gt się spaliła szukam teraz cichego radeona.

Która wersja karty HD5750 jest najcichsza? 8800 gt wył strasznie i mnie to o nerwice przyprawiało. Podoba mi się HIS Radeon HD 5750 IceQ+. Czy ona jest najcichsza?

Bardzo proszę o pomoc, dzisiaj chciałbym już zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...