Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem fajny test: poziomy hałasu kart oraz opinię na pewnym forum, że karta powercolor najcichsza nie jest. Czy ktoś ma tą kartę i może to potwierdzić? Poza tym pierwszy raz mam kontakt z tą firmą i czuję się trochę niepewnie :/ Wyczytałem że te HIS mają całkiem fajne chłodzenie ICEQ i według tego testu są cichsze. Najcichszy jest HAWK, ale jest on poza moim zasięgiem cenowym :/ Podkreślam, że moim priorytetem jest cisza.

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PowerColor Radeon HD5770 1GB, chłodzenie to samo, co w modelu Vertex 3D. Jest bezgłośne, wystarczy w ATI Tray Tools, czy po prostu w sterownikach ATI zmniejszyć trochę obroty, a będzie tak cicho, jak na Accelero S1 ze Scythe Slip Stream 1200RPM.

 

5750 nie ma sensu w Twojej sytuacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. Dzięki. Już się przymierzałem do MSI HD5770 hawk albo do tego ICEQ5 od HIS. Czemu różnica w cenie jest tak znaczna między tymi kartami? Inne chłodzenie i już ponad 100 zł różnicy?

 

P.S. Tak dla pewności - mówimy o tej karcie - VERTEX Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E?

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zamontowałem kartę i niestety chodzi głośno jak suszarka. Jest to małe pudełko z rudowłosą kobietą i logiem VTX 3d. Karta jak sugerowałeś. Nawet po ustawieniu w CCC minimalnej wartości 20% kartę słychać bardzo wyraźnie (szum i lekkie buczenie). Czy da się jakoś jeszcze bardziej zmniejszyć prędkość wentylatora, czy muszę go wywalić i zamontować jakiś cichy 120? Nie wiem czy jest automatyczna regulacja obrotów, bo bez ustawiania prędkości zasuwa cały czas na 50% i hałas jest jeszcze większy.

 

Ustawiłem w MSI Afterburner prędkość na 0% ale i tak jest głośno oO

Temperatura w IDLE 41* stale.

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach doszedłem do wniosku, że kontroler obrotów działa. Najpierw wyjąłem wentylator i podłączyłem go do Zalmana Fanmate 2. Dało się wytrzymać dopiero po skręceniu do minimum. Potem podłączyłem do karty chłodzenie Artic cooling nv siliencer 5 i regulacja działała poprawnie. Na 20% było cicho. Ogólnie karta działa dobrze. Jedyna rzecz jaką zauważyłem to wydawanie dziwnego dźwięku podczas testowania OCCT. Podczas gry w Crysisa Warhead jest ok. 35fps 1680x1050 na gamer i nie ma dziwnych dźwięków. Teraz myślę, że najlepiej będzie kupić Accelero L2 PRO (45zł na allegro) i mieć spokój niż się męczyć ze zwrotami a potem zamawiać inną... Z resztą jak bym zwrócił teraz kartę to bym był całe święta bez tego kompa :/ Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło właśnie Accelero L2 PRO. Jest cichuteńkie, kontroler obrotów na karcie jest w pełni sprawny.

Mogę napisać mini-recenzję tego chłodzenia, w porównaniu do tego co jest (vertex 3x/powercolor). Chętny ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... już wcześniej pisałem i to pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi, która teoretycznie była zbędą bo problem sam znikł.... do czasu.

 

Wcześniej miałem problem z Arcania: Gothic 4. Gram, gram a tu nagle czarny ekran i po 30 sekundach komp się nagle restartuje (tak było ze 2-3 no może 4 razy). Udało mi się ukończyć Arcanie i miesiąc miałem normalny, bez problemów. Przedwczoraj zainstalowałem Fife 11, było ok, potem instaluje gameranger żeby sobie z kolegą na necie pograć to znowu czarny ekran i potem restart (czasami się sam zrestartuje, a czasami nie, jak nie to ja klikam restart - czasem się właczy... czasem nie). Udało mi się w końcu zainstalować wszystko, pograłem i było ok. Wyłączyłem komputer. Następnego dnia rano chce go włączyć i czarny ekran... restart pomógł i działa. Cały dzień nie było z nim problemów. Kolejny dzień (dzisiaj), rano, a właściwie teraz dopiero go włączam i znowu czarny ekran i po 2 restarcie dopiero wstał. Dodam jeszcze, że jak był czarny ekran to chłodzenie było o wiele głośniejsze.

 

Czym to może być spowodowane? Kartę mam: PCS+ PowerColor Radeon hd5770 1gb, kupiłem ją na allegro w wersji OEM z gwarancją na 3 miechy (został jeszcze ponad miesiąc). I teraz nie wiem, czy problem jest z kartą graficzną i trzeba ją wymienić (wczesniej na radku hd4850 nie miałem tego problemu) czy może da się to naprawić?

 

Zasilacz: Fortron 400W zapomniałem dodać

Edytowane przez sniapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron FSP400-60APN 400W - 130zł : Esc.pl

 

Dokładnie ten zasilacz, pozostało mi gwarancji 1 miesiąc, jak moge sprawdzić, że to na pewno wina zasilacza? No chyba, że jesteś pewien, ale to nie wiem, musze zobaczyć jak to się na gwarancje tam daje bo nigdy nic nie dawalem ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może ktoś z was mi pomoże. Od paru dni pojawił mi się problem z migającymi w grze Battlefield 2 BC plamkami (takie jakby większe piksele). Zainstalowałem grę jakiś miesiąc temu i na początku wszystko było OK. Teraz sprawdziłem także inne gry i te plamki występują także np. w Sims3, oraz w mało wymagających grach dla dzieci.

 

Sprawdziłem temperaturę karty w GPU-Z i w spoczynku jest 43 stC, a podczas gry sieciowej w Battlefield 83 stC.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki od karty ze strony ASUS'a i nic nie pomogło.

 

Mój komp:

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit

Płyta: PG ASUS P7P55D-E Intel P55 LGA 1156

Ram: 4GB DDR3 Patriot 1600 MHz

Procesor : Intel Core i5 650 @ 3.20GHz (4 CPUs)

Karta graficzna: ASUS ATI Radeon HD5770 1024MB DDR5

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-650-14cs 650W

 

Obraz w grze wygląda tak:

 

ImageShack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem tego Sapphira i po przesiadce z hd4650 ddr2 to spory skok w wydajności ale jestem nieco rozczarowany. Karta jest cholernie głośna. Już w trybie 2d słychać buczenie (suwak w CCC defaultowo ustawiony na 40%), w trakcie testu w Furmark, z coraz wyższą temepraturą wentylator chodził coraz głośniej. Jak pobawiłem się suwakiem w CCC i ustawiłem 100% miałem wrażenie że załączyła się chłodnica w samochodzie :shock:

 

Czy to normalne w tych kartach? Zastanawiam się czy nie oddać albo wymienić na coś innego.

Edytowane przez northwood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale te modele chyba tak mają. Mam 5770 Asus CuCore i też jest strasznie głośny, w stresie temp. może dobić do 85 C. A gdy chciałem się pobawić zegarami to od razu wysypuje mi stery. Muszę chyba dozbierać do 6950 albo wymienić sobie chłodzenie np. na Coolink GFXChilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne master4life, czyli rozumiem ze zdecydowanie polecasz Vertex???

 

Czy polecam, w tej cenie karta jest bezkonkurencyjna, jeżeli będzie coś nie tak, zawsze masz gwarancje.

 

Kupiłem tego Sapphira i po przesiadce z hd4650 ddr2 to spory skok w wydajności ale jestem nieco rozczarowany. Karta jest cholernie głośna. Już w trybie 2d słychać buczenie (suwak w CCC defaultowo ustawiony na 40%), w trakcie testu w Furmark, z coraz wyższą temepraturą wentylator chodził coraz głośniej. Jak pobawiłem się suwakiem w CCC i ustawiłem 100% miałem wrażenie że załączyła się chłodnica w samochodzie :shock:

 

Czy to normalne w tych kartach? Zastanawiam się czy nie oddać albo wymienić na coś innego.

Mój sapek 5770 ma chyba identyczny wentylatorek, też chodzi standardowo na 40% ale wtedy jest nie słyszalny, dopiero przy ponad 60% nastawiając ucho go słychać. Możliwe że trafiłeś na wadę fabryczną łożyska i stąd to buczenie, reklamuj, lub ewentualnie zdejmij ten śmieszny plastik i zamontuj inny wentylator, np boxa od intela czy coś takiego. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem ze swoja HD5770 Vapor-X. Mianowicie w sterownikach wykrywa mi ustawienia mem. na poziomie 1200MHz, zegar w normie. Pod TYM adresem załączam wynik z 3dsmarka11 wraz z danymi - w celu przedstawienia ustawień i reszty konfingu. Zasilacz to Corsair HX520W i od razu powiem ze po podkręceniu zegara karty do 950 i odpaleniu smarka - reset:(.

 

Niestety nie mam czasu na szukanie w internecie odpowiedzi na własną rękę. Zależy mi jedynie na opinii czy wynik jest w miarę adekwatny do sprzętu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zegary pamięci to 1200MHz, obecnie mnoży się tą wartość razy 4 ?(producent podaje 4800MHz)? Czy to może wina softwaru ? Jeśli wszystko jest tak jak ma być, w najnowsze tytuły da się zagrać (Mafia 2, F1 itp.)?

 

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam i dobranoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...