Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem HD5770 Hisa, dokładnie taki:

Dołączona grafika

 

Teraz mam parę pytań.

 

1. Dlaczego w gpu-z i msi afterburner mi temperatura skacze z 39 na 50? myślałem ze po 39 jest 40 :blink: . Efektem tego jest 10*C wyższa temp. w tych programach niż pokazuje Furmark. Furmark 60*C a reszta 70*C. Myślę że poprawna jest ta niższa bo wentylator chodzi w tym czasie na 40%, a w biosie 40% wentylatora jest na przecięciu się z 55*C. Więc i tak dziwne, jak to możliwe?

 

2. Zaraz będę kręcił, ale słyszałem, że DDR5 nie pokazują artefaktów tylko zmniejszają wydajność gdy się przesadzi. Czym testować, żeby wyczaić te najwydajniejsze takty? na 5400mhz jeszcze nie zauważyłem spadku fps we furmarku,

 

3. Do ilu jest bezpiecznie podnieść Vcore? Standard to rzekomo 1,2v w 3D.

Z biosu wynika, że w 2D jest 1,1v. Więc jak można zmniejszyć to? W HD4850 było do wyboru i takie 0,89v działało idealnie, a tu nie ma innych opcji poza standardem. Jest na to rada?

 

thx, pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie his nie sprawia problemów, jedynie jest trochę głośniejszy od sapphira, furmarkiem nie testuj, nie nadaje się do tego, znacznie szybciej błędy wychwyci 3dmark06/vantage. Bios'em się jeszcze nie bawiłem ale wpisanie odpowiedniej wartości powinno być ok(zakres gdzieś powinien być podany w RBE). V podnosisz zależnie od chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie biosem się nie bawiłeś, więc odpal RBE a zobaczysz, że nie można wybierać napięcia. Ręczne wpisanie napięcia powodzeniem się nie zakończy, wiadomo, że w tabeli musi być wpisane napięcie. Nawet coś takiego jest napisane w pomocy RBE. Może next wersja będzie potrafiła odczytać tablicę napięć i będziemy mogli sobie wybierać, ale HD 5xxx już nie są nowością i parę wersji juz wyszło po ich premierze. Ręczna edycja tabeli napięć to już zabawa nie dla mnie. Widziałem, że referent ma chyba 0,95v w 2D, a mój ma 1,1v i to mnie nurtuje.

 

A z tymi temperaturami jak jest? Jest więcej czujników i każdy program pokazuje odczyt z innego czujnika. Ten HiS ma dobre chłodzenie i w miarę ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie patrzę na gpu-z tylko na wartości w biosie. U mnie gpu-z pokazuje też 1.0v tyle, że cały czas, nieważne czy 2D czy 3D (swoją drogą ciekawe dlaczego), dlatego olałem go i sprawdzam w RBE, wartości zapisane w biosie nie kłamią ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie dzięki, nie mam zamiaru próbować, bo gdyby to było takie proste to by nie pisali w pomocy RBE, że zmiana napięcia w hd5xxx to zaawansowana sprawa.

A z sapkiem nie rozumiem, próbowałeś edytować bios? 1,125v to stock dla referenta, dodatkowo niektóre karty są pozbawione sprzętowego regulatora napięcia przez co zmiana nie jest możliwa nawet w AB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie Panowie, ale nie czytalem calego watku. Czy na 5770 da rade zamontowac Auras Fridge JES988? Oficjalnie nie jest kompatybilny, ale moze ktos juz probowal i zainstalowal to chlodzenie. Jeszcze jedno. Ktorzy producenci zakladaja plomby na chlodzenie? Obecnie mam Gigabyte'a i nie ma plomb. Mam tez chrapke na 5830 od Sapphire'a. Jak jest ze zdejmowaniem chlodzenia u tego producenta?

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie Panowie, ale nie czytalem calego watku. Czy na 5770 da rade zamontowac Auras Fridge JES988? Oficjalnie nie jest kompatybilny, ale moze ktos juz probowal i zainstalowal to chlodzenie. Jeszcze jedno. Ktorzy producenci zakladaja plomby na chlodzenie? Obecnie mam Gigabyte'a i nie ma plomb. Mam tez chrapke na 5830 od Sapphire'a. Jak jest ze zdejmowaniem chlodzenia u tego producenta?

 

gainward,palit

ale nie masz się czego obawiać bo to stajnia nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 5770 Vapor-X

 

Mam chec na tego 5770 i wrzucic na niego Aurasa. Co o tym myslicie? Slyszalem, ze jednak ten Vapor-X nie jest taki genialny. Moze i dobrze chlodzi, ale poziom glosnosci podobno nie nalezy do niskich.

 

Moze jakies inne propozycje z kregu 5770?

 

Zastanawialem sie tez nad gtx460. Cena niewiele wieksza, ale pobor energii wiekszy. I tak gram na 1440x900, takze wielkiego wysilku nie ma dla karty.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy ten Vapor-X jest taki fajny? Nie wygląda potężnie ani niczym sie nie wyróżnia. I rzekomo nie ma na tej karcie układu odpowiadającego za sterowanie napięciem czyli suwaczek w AB od Voltage będzie niedostępny ;] A cena przeważnie wyższa więc nie rozumiem tu czegoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś jeszcze zmierzyć rozstaw otworków, jeżeli będą pasować to powinno wejść bez problemów... tylko zauważ, że ta karta ma gpu prawie na samym początku, więc fridge będzie znacznie wystawał i karta z nim może mieć z 30+ cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś jeszcze zmierzyć rozstaw otworków, jeżeli będą pasować to powinno wejść bez problemów... tylko zauważ, że ta karta ma gpu prawie na samym początku, więc fridge będzie znacznie wystawał i karta z nim może mieć z 30+ cm długości.

 

Sprawdzilem sobie taka sytuacje na 4850. Przesunelem o 5 cm w prawo Aurasa (wydaje mi sie, ze az o tyle nie jest przesuniete GPU w 5770). Dlugosc takiego zestawu wyniosla maksymalnie 28 cm. W obudowie moge zmiescic natomiast karty maks. 29,5 cm (link kliknij tutaj)

 

A propos otworow montazowych, moze moglbys ktos zmierzyc ich rozstaw w swoim 5770? I jeszcze przy okazji poprosze o odleglosc od sledzia do pierwszych otworow (lewego gornego i dolnego). Z gory dziekuje:)

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujęp rzesiadkę na HD5770 dlatego mam pytanko, która z kart HD5770 jest najlepsza do OC? Wydajność chłodzenia mnie nie interesuje bo i tak pójdzie na karte blok wodny.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wśród was posiadacze CF z 5770? Karty nie są takie drogie na allegro i się zastanawiam czy nie dokupić drugiej do mojego zestawu.

Ja mam taki model

Dołączona grafika

 

Pytanie jak się sprawuje np. ta wersja:

Dołączona grafika

 

Można na niej programowo zmieniać napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma cyfrowego kontrolera i również nie ma do niej dedykowanych vmodów(seria vapor-x, również), kup taniego his'a.

Co do crossfire, zależy w co grasz, licz się z tym, że np w GTA4 jest gorzej niż na pojedynczej grafie :P i będziesz miał problemy z oc, nie wiem why ale u mnie na cf zmiany ostawień w afterburnerze powodowały zacięcie kompa(na jednej grafie jest ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przypuszczalnie sprzedasz grafę, dodasz do tego, co masz w ręku na zakup drugiego 5770 i wyjdzie Ci, że stać cię na grafę o zbliżonych osiągach do 2x5770, co jest rozwiązaniem mniej problemowym i niej tracącym na wartości - za rok łatwiej będzie sprzedać jedną grafę wyższego segmentu, niż dwie średniego.

 

Też chciałem robić sli na 5770 ale po przeanalizowaniu zagadnienia stwierdziłem, że nie warto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLi to na geforcach kolego :wink:

Miałem przez krótki czas CF na 5770 i wszystko zależy w co się gra, w 3dmarku vantage miałem 18k punktów gpu, w 3dmarku 11 natomiast 4,8k punktów performance... tylko w grach było już inaczej. Podczas świątecznych promocji steam nabyłem complete pack GTA4 a tu lipa... Jedynie AvP i Stalker'y dostały kopa, cod black ops jak chodził tak działa nadal. Jako iż w danej chwili nie gram w nic co by specjalnie wymagało mocniejszej grafy niż 5770(oprócz GTA...), sprzedaje radki i mam zamiar kupić 560GTX jak ceny spadną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował wgrywać bios do karty innego producenta? Albo się orientuje czy tak można?

Chodzi o to, że u mnie w HiS'ie w idle jest 1,1v ustawione, a chyba znalazłem bios od MSI Hawk, w którym jest w idle 0,95v. A wiadmo, że w 5770 nie da rady tego ręcznie zmieniać. Wypali to to? Czy nie za bardzo, bo trochę sie cykam :D

 

PS. Albo też HiS'a, czyli producent ten sam ale wersja karty inna (np. od IceQ) bo też taki mam z 0,95v w idle.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest problemix, bo zrobiłem i nie działa, spitoliło sie. Wsadziłem grafę na PCI ale RBE nie wykrywa graf "Ati", Winflash bezpośrednio wykrywa wszystko, tylko że nie można nim dać force flasha więc zostaje atiflash spod dosa, i tu też problemy same, bo z boota win98 nie wykrywa mi dvd na sata, a z hiren's boot cd jak wpisuje komende do flasha to wywala "access danied" i nie chce flaszować. Nie wiem jak to ugryźć :/ Spod XP Mode w win7 też w cmd jakieś <span style='color: red;'>[ciach!]</span>a wyskakują.

 

Edit:

Olałem cd i podłączyłem stary dysk z fat i poszło gładko. Same przeciwności mnie spotykały gdy chciałem wgrać oryginalny bios <_< A co jest z dosem w hiren's boot cd to nie wiem, że nie chciał atiflash pod nim ruszyć.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...