Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Łoo, 20zł. U mnie w sklepie chyba po 8zł mają i zawsze tyle tam kosztowały. Coś tam dadzą jednak nie wiadomo ile, miałem je na memkach w 8800GT i trzeba przyznać, że były bardzo gorące, ale pożytek był chyba z nich marny bo OC się nie zwiększyło. Zdaje mi się, że są po prostu za małe na efektywne oddawanie ciepła, ale jak masz dwa komplety nudzące sie to w sumie czemu nie spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardziej mi chodziło o to czy w ogóle na te pamięci trzeba coś dokładać przy OC czy raczej nic im nie jest. FLUKEa chyba pożyczę i zmierze temp dokładnie przed i po założeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zachęcająca, tylko nie wiem jak by miała działać ta "gwarancja producenta 36 miesięcy". O chłodzeniu nic nie wiem więc nie mówię, ale ja bym brał za te pieniądze.

 

Dziś miałem chętkę na ponowne pokombinowanie biosami w celu zmniejszenia napięcia w 2D - u mnie na def w 2D jest 1,2v :blink:

Wgrałem połowę biosów od 5770 z techpowerup :lol: prawie każdego producenta po jednej, dwóch gdzie było w 3D 1,2v a 2D 0,95v lub 1v. Efekt? ŻADEN bios prócz Powercolora nie startował w ogóle. Zniechęciło mnie to, że do mojego HiSa kompletnie żaden bios z techpowerup od HiSów 5770 nie pasował! Ale jak mówiłem, dwa najnowsze biosy z bazy od powercolorów wystartowały, jednak przy starcie windowsa kolorowo mi się zrobiło na ekranie i zwis. Musiałem edytować swój, o dziwo działa ręcznie wpisane napięcie, tylko z OC coś teraz nie teges... Niestety już nie jest tak jak kiedyś, teraz nie wgrasz biosu od prawie takiej samej karty nawet tego samego producenta... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź DejwiT11, właśnie chodzi mi o gwarancję bo nie chce potem mieć problemów w razie jakiś kłopotów z kartą. Kupić ją tak z allegro czy może jednak dołożyć do niej w jakimś sklepie internetowym (esc czy inne)? Są jakieś modele 5770 które lepiej unikać, czy wszystkie można spokojnie brac? (HIS, MSI, V3RTEX). W sobote muszę coś wybrać (...).

 

Może jednak warto dołożyć 60 zł do Gigabyte 5770 1gb? Jeszcze widziałem V3RTEX na esc za 430 bodajże, ale nie znam tej firmy, ponadto gwarancja jest na 2 lata, z gigabyte na 3 lata. Mam zaufanie do esc bo tam kupiłem komputer ;P.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=25288

Edytowane przez sniapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex3D to ponoć jakiś pochodny Powercolora więc teoretycznie nie powinno być problemów. To samo dobre chłodzenie, jednak ona chyba nie posiada możliwości softowej regulacji napięć. To samo Vapor-X Sapphira. Z gorszych chłodzeń to unikaj jak ognia Asusa CuCore, ponoć chłodzenie symboliczne, głośne i na dodatek niewystarczające bo zagrzewa grafę. O gigabycie nic nie wiem, tylko tyle, że kumpel go kupił i po dwóch tygodniach sie zepsuł jednak nie skreślam jej i odbieram to za wadliwy egzemplarz czyli pech ;) Mimo to wydaje się porządna a i słyszałem że dość cicha. MSI są raczej dobre, nie słyszałem negatywnych opinii, HiSa posiadam (fotka gdzieś wcześniej jakiego) i polecam również bo cichy i dobry :) Inna wersja HiSa, mianowicie Ice-Q 5 też rzekomo bardzo dobre chłodzenie. To tyle ile wiem na temat wersji 5770 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie wygląda właśnie podobnie do cucore, nie ma heatpipe także ja bym tego nie brał. Celuj w coś takiego, kilka referentów na tym jest bazowanych, zdejmujesz ten plastikowy badziew i masz całkiem ciche chłodzenie - Nowe chłodzenie Radeonów HD 5770 jest lepsze! :: PCFoster.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, warto brać tę kartę? http://allegro.pl/ms...1474097546.html

Kupilem te karte z tej aukcji. Wg mnie warto, ale zaznaczam, ze od razu zmienilem chlodzenie na Aurasa. Dlatego szukalem najtanszej wersji z 3 letnia gwaracnja. Z reguly karty z kiepskim chlodzeniem sa tanie. Stockowego chlodzenia nie testowalem dokladnie. Moge powiedziec tylko, ze w 2D jest cicho (temp. ok. 52-55 st. w idle). W stresie nie testowalem. Sam Auras to juz klasa sama dla siebie. Idle: ok. 38 st. Stres: ok. 50 st. (bez wentyla - jedynie dobry obieg w obudowie). Zaznaczam, ze wielkiego wysilku nie miala: 1440x900 (HIGH; AAx4).

 

Jesli chodzi o gwarancje. MSI wystarczy tylko dowod zakupu karty. Gwarantem jest producent i to do niego wysylasz karte po uprzednim wypelnieniu jakiegos formularza na stronie MSI.

 

A teraz opisze moj maly problem: Karta, o ktorej wyzej mowa, nie obniza w idle taktowania do 157/300 MHz. Nie wiem czemu tak jest. Zainstalowane najnowsze stery (Catalyst 11.2). Moze ktos mi pomoze w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego masz odczyty ? Gpu-z ?

Odnośnie chłodzenia to masz na myśli Auras Fridge JES988 ? Ja szukam też czegoś na zmianę. Pochwal się gdzie zakupiłeś i za ile.

Odpal "furmark" zobaczysz ile tak na prawdę warte jest to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie. Udalo sie Radeona zmusic zeby w idle chodzil na 157/300 MHz - modyfikacja fabrycznego BIOS-u. Na marginesie - dziwna sprawa. Dlaczego fabryczny BIOS nie pozwlalal na obnizenie taktowania?

W idle mam teraz (odczyty z Everest i z GPU-Z - takie same): GPU - 32 st., pamieci - 30 st.

 

Auras kupiony dawno temu - siedzial poprzednio na Gigabyte 4850 pasywnie (bez OC) i tez wymiatal. Referencyjne chlodzenie w 4850 to porazka. Ponad 90 st. w stresie. Na Aurasie spadek o okolo 30 st. Kupilem 5770 i nowy Radek odziedziczyl to chlodzenie. Nie ukrywam, ze szukalem odpowiedniej wersji 5770 - jak najtanszej z "dziadowskim" chlodzeniem i z dobrym usytuowaniem otworom montazowych oraz z pojedynczym DVI.

 

Zaraz zapodam Furmarka i sprawdze jak Auras Fride (JES988) da sobie rade pod pelnym obciazeniem.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Asus CuCore to tez sie nim interesowalem. Otwory ma umieszczone dalej niz w MSI PMD1G. Wg mnie PMD1G ma najbardziej optymalnie odsuniete otwory sposrod 5770 - takie moje spostrzezenie. Moge przeslac schematy z pomiarami Asus CuCore i MSI PMD1G (jak ktos bedzie chcial).

 

A teraz Furmark (wer. 1.9.0): 20-minutowy test w rozdz. 1440x900; 8x MSAA; zegary 850/1200 MHz; scena: "Dynamic background"; fullscreen.

Temperatura: max 60 st. (odczyt z Furmarka). Wg mnie super wynik - ja bym sie nawet nie zastanawial nad Aurasem. Nie wiem jak w tej chwili z dostepnoscia.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność kiepska, w sklepach nie widziałem, ale na allegro za 60/70zł można wyrwać.

Tylko ja mam bardzo wąską obudowę ok. 18cm także mało które chłodzenie w ogóle tutaj wejdzie, poza tym mam na boku 2 wentyle 120mm czyli już odchodzi te 2,5cm a luzu między końcem pcb a wentylatorem nie ma nawet 1,5cm. :)

 

Z ciekawostek to wchodzi spokojnie Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

AC Accelero Twin Turbo on Asus EAH5770 CuCore Possible? [Archive] - techPowerUp! Forums

 

No i oczywiście S1 rev. 2.

 

To wrzuć te schematy i fotkę jak to wygląda u Ciebie.

 

 

 

A ja z poprzedniej grafy mam jeszcze penta xc-70 cu i chyba właśnie jego zamontuje, zawsze to lepsze niż fabryczne chłodzenie, które ma tragiczną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

To schematy z wymiarami. Zdjecie MSI z Aurasem wrzuce kiedy indziej. Nie chce mi sie teraz budy otwierac i wyjmowac karty. Ale ktoregos dnia udowodnie, ze mozna:)

 

Ciekawe jakie temp. ma na tym Asusie z tym AC Accelero Twin Turbo. Chcialbym to skonfrontowac z Aurasem na pasywie.

 

Powiedzcie mi jakie jest nominalne napiecie 5770 przy zegarkach 850/1200. Nigdzie nie moge znalezc.

 

P.S. Aurasa mozna wyrwac na Allegro za ladne pieniadze - pod warunkiem, ze ktos go wystawi. Zastanawiam sie czemu nie ma nowek w sklepie. Przeciez to swietne chlodzenie. Widzialem nawet na stronie Aurasa, ze przeszlo "lifting" - teraz nazywa sie Auras Fridge GM. Ma miedziana podstawe. Polska jak zwykle w tyle.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak standard to 1,125v jednak przeglądając biosy zauważyłem, że bardzo dużo firm stosowało 1,2v. MSi w paru modelach też miało 1,2v. Najlepiej będzie jak otworzysz plik z biosem i sprawdzisz sobie albo chociażby Afterburnera odpalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie mocno wystaje za karte - warto sprawdzic czy zmiesci sie pod wzgledem dlugosci w budzie. Ten Asus ma dalej odsuniete otwory niz MSI - uwazam, ze gorszy wybor niz MSI pod tym wzgledem. A propos chlodzenia Prolimatech - potwornie drogie w stosunku do Aurasa, a podejrzewam, ze w wydajnosci roznice sa niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaledwie 1,7cm przesunięcia w/g tego schematu co podałeś, to tragedii nie ma. :]

Auras spoko, tylko z kolei znacznie wystaje za kartę a mk-13 jest praktycznie wysokości pcb, także mi by wlazło bez problemu w przeciwieństwie do aurasa - tylko tak jak pisałeś kwestia długości.

No i ceny - 200zł. :o

 

Co do wydajności to mk-13 ma gęściej usiane finy i więcej rur, także myślę, że byłby wydajniejszy od JES988.

 

Ja mam budę matx i akurat nie ma szyny na dyski, także grafika może być maksymalnie długa. :]

 

Dołączona grafika

 

Ewentualnie jeszcze mushashi powinien wejść.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bedzie wydajniejszy, ale przy nawiewie bezposrednim. W pasywie gesciej usiane finy to nie jest zaleta. Ale to tylko teoretyczne stwierdzenie - nie widzialem bezposredniego starcia obydwu chlodzen.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetnę się :)

 

Stałem się kolejnym posiadaczem radka hd5770, wersja od Gigabyte. O wydajności napisano już wiele, napiszę więc o chłodzeniu :razz:: w 2d na tle wentylatora 120mm w zasilaczu i 92mm na boxie amd, jest niesłyszalne- słychać jedynie chroboczący, leciwy już dysk :lol2:. W 3d z kolei- co tu dużo mówić, jest głośna.

O ile głośność jestem w stanie przeżyć (na razie :P) to martwi mnie jedna rzecz- pisk wydobywający się z karty pod obciążeniem. Karta nowa, po półgodzinnej sesji w Crysisa nic się nie dzieje, tempy w normie (jak na razie udało mi się osiągnąć 77st). Dawać na gwarę czy to normalne?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego natężenia jest ten pisk, ale myśle, że gwarą nic nie wskórasz skoro karta działa prawidłowo. Jeszcze zależy gdzie kupiłeś karte, bo jeśli byś musiał ją wysyłać (sklep internetowy) to ja bym nie ryzykował bo jeszcze Cie obciążą ekspertyzą bo stwierdzą, że karta działa ok. Chyba że lokalnie gdzieś kupiłeś to można iść ponegocjować :)

 

Btw, że głośna pod obciążeniem to nie dziwota, wentylator musi nadrobić prędkością stosunkowo prosty radiatorek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiles w necie to masz 10 dni na zwrot bez powodu - oczywiscie pelen komplet. Najlepiej zeby nie poznali sie, ze siedziala juz w kompie. Ja juz sie przyzwyczailem, ze oryginalne chlodzenia od grafy sa glosne w 3D. Dlatego mam inne. Jak kupilem MSI to nawet nie sprawdzalem jak sprawuje sie pod obciazeniem. Od razu polecialo do pudelka na wczesniejsza emeryture:) U mnie inna bajka, bo wyciszalem calego kompa, wiec nie zdzierzylbym odglosu 80 mm wentylka z grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę dodać że różne warianty jednej grafy i różnych zasilaczy dają różne wyniki piszczenia. <_<

Mi ostatnio wszystkie radki popiskują ostatnim który na tym tle był bezgłośny to 4770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...