Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrwałem musashi za 66zł na allegro. :]

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Musiałem gada delikatnie odgiąć, bo inaczej bym nie włożył zasilania do karty. ;]

Ewentualnie można było odciąć zaczep, żeby gładko weszło, ale nie chciałem nic niszczyć.

Wentyle na 5v, niesłyszalne.

 

Chłodzenie ciche, ale okupione to jest temp w furmarku ~82c, karta nie posiada możliwości zmiany V.

 

Co do temp. to na catalystach 11 jest bug ze źle odczytywaną temp. , sprawdzałem na fabrycznym chłodzeniu, pentagramie xc-70 i musashi i temp. w furmarku praktycznie w ciągu 2 sekund wzrasta z 40 do 80-90. st przy czym samo chłodzenie jak i karta - sprawdzane organoleptycznie, jest chłodna. Problem z gpu raczej odpada, bo na necie pełno jest o tym tematów - Extreme Temperature Spikes with 2.1.0 b7 and MSI GTX 580 - Guru3D.com Forums

Z tego co wyczytałem to na catach 10.2 jest prawidłowy odczyt.

 

A i jeszcze po odpaleniu crysis2 gpu jest na 99%, rozgrzewa tak samo jak furmark. :]

 

AMD Game Forums - ATTENTION! Catalyst 11.3 still did not fix 99% GPU

 

Może ktoś sprawdzić w programie furmark ile pokazuje podczas obciążenia ? Bo mi każdy program co innego wskazuje, w furmarku pokazuje max 64*c obciążenia, msi afterburner pokazuje ok 90* a gpu-z ok. 70* :D

 

No i są do przetestowania bety 11.4 - http://pclab.pl/news45380.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich purepc'owiczów :lol: Dopiero co zarejestrowałem się na forum, przejrzałem ten temat i widzę że macie spore pojęcie, mam nadzieję że co nieco się podszkolę. Kupiłem ostatnio za kilkadziesiąt złotych na aukcji kartę 7600GT chłodzoną pasywnie, wyzionęła ducha po 2 tygodniach ale o tym w innym temacie.

Teraz znów męczę się na lapku a nowy desktop stoi na biurku. Myślę poczekać z miesiąc, naskładam wreszcie pieniądze i kupie nową, docelową kartę zamiast jakiś tymczasowych staroci.

Po paru miesiącach przemyśleń, czytania for, testów skłaniam się ku jakiemuś Radeonowi HD 57**, jako że bardzo oszczędne w spoczynku (a tak mój komputer działa większość czasu), a do tego można będzie spokojnie przez jakiś czas odpalać nowe gierki, nie gram dużo i bez wysokich rozdzielczości i maksymalnych detali dawałem radę na HD 3450 w lapku. Karta ma być w miarę chłodna i przede wszystkim cicha, to jest chyba najważniejszy parametr i najtrudniejszy jeśli chodzi o wybór, opinie w sieci są różne.

Karta ma być cicha koniecznie w idle bo dość mam szumu którym laptop raczył mnie dwa lata, podczas grania może nieznacznie szumieć, muzyka w grze powinna to zagłuszyć :razz:

Czy wystarczyła by mi 5750? Sam już nie wiem, chyba lepiej dołożyć nieco do 5770 choć wolał bym oddać nieco wydajności za ciszę. Jeśli o 5770 chodzi i producenta to ciężka sprawa, temat przejrzałem i moich parę propozycji to albo Sapphire ("zwykła" wersja albo Vapor-X), HIS (ta tańsza wersja, nie IceQ) i pewnie Gigabyte (najtańsza chyba ta z "batmobilem"), ewentualnie PowerColor/Vertex. Priorytet - ciche chłodzenie. Podkręcał pewnie jej nie będę póki co, może kiedyś jak braknie wydajności. Jakoś przekonuje mnie Sapphire choć w tym temacie widziałem że Vapor-X nie jest jakiś strasznie rewelacyjny, zwykła wersja też, szkoda że mają tylko dwuletnią gwarancję bo pewnie wziął bym tą tańszą wersję. Fajnie jakby karta miała niebieskie czy jakieś ciemne PCB, do tego podobają mi się te z chłodzeniem typu "turbina" czy "blower" bo takie określenia spotkałem na forum.

Przepraszam że tak się spisałem, mam nadzieję że jakąś pomoc od Was uzyskam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle to każdy model będzie cichy, nawet mój badziewny asus cucore na fabrycznym chłodzeniu był ledwie słyszalny. Ale za to w stresie włączała się suszara i musiałem zmienić chłodzenie, bo nie dało się wytrzymać. :]

Ogólnie to celuj w coś z heatpipe, np. ten sapphire polecany wyżej jest jednym z tańszych i z tego co piszą w miarę cichy.

Karta niby oszczędna a potrafi się zagrzać. Jak odpalasz gry w niskich rozdzielczościach to i 5750 będzie dobry a zawsze mniej ciepła wydzieli. Tylko z kolei na 5750 może być montowane badziewniejsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wezmę HIS'a, napaliłem się bo znalazłem go dziś w dobrej cenie ale myślę że ten wybór dokonany pod wpływem emocji nie będzie zły.

Dołączona grafika

Jeśli nie uda się go kupić to i tak pewnie będę czekał na kolejną promocje, bo przekonuje mnie 3letnia gwarancja. Wieczorem jeszcze raz przeczytam temat pod kątem tej karty choć robiłem to wczoraj :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą wersję identyczną z powyższym zdjęciem, powiem, że nie znajdziesz chyba karty bezgłośnej w idle, każda w dobrze wyciszonym kompie będzie delikatnie słyszalna, ten HiS też jest delkatnie. Fakt, że można wziąć obroty na sztywno na minimum i będzie już gites ale to troche niezręczne. Naprawdę karcioszka jest godna polecenia, żeby miec bezgłośnie to trzeba zaintestować w swoje chłodzenie, jak na fabryczne to jest spoko. Po szczegóły odsyłam Cię na PW do mojej mini-recenzji tej karty, którą napisałem na innym forum ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, wyciszając kolejne elementy kolejne są słyszalne. Fakt kartę nieco słychać w idle jak wiatraki wszystkie wyłączę, ale i tak WD Blue jest u mnie najgłośniejszym elementem w PC. Wiatraki mam dość skręcone, Zefirki na 9V, wieją nawet fajnie i nie słychać ich. Teraz karta w idle ma 34stopnie, wiatrak na 30% czyli minimum na auto, w stresie (w sumie nie katuje jej zbytnio) wiatrak dalej 30stopni a karta tak do 50stopni dochodzi, ja jestem zachwycony tym jaka jest chłodna jak dotknę chłodzenia. W najbliższym czasie nie wiem na co zmienię wentylki ale pewnie na przód pójdzie coś w miarę cichego 140 do pewnie 40zeta, z tyłu zostanie ten Zefirek 120 na 9V a na górę pewnie dam Enermax'a UCTB12 120mm i przewiew się nieco polepszy na tym poziomie ciszy który mam.

Wtedy chciałbym kartę w idle zjechać tak do 20% ale nie na sztywno MSI AB jak mogę teraz ale na jakimś auto żeby w stresie szła sobie wyżej tak do 30-35%, pytanie czym? W MSI AB utworzyć jakiś tam "mój" profil ustawień? Nie chcę ruszać tych fabrycznych, jedynie co to zjechać w idle z wiatrakiem bo temp. pewnie 40stopni w idle nie będzie straszna dla karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno te radki mają problemy ze starszymi płytami np na chipsecie nf7025. Składam znajomej kompa i w planach jest 5750. Ale finansowo jest cienko i maksymalnie będzie jakaś płytka na AMD770. Czy ktoś z was musiał wymieniać płytę żeby ruszył wam radek?

 

Jaki najcichszy 5750 do 300 zł?

 

ps. Jaki zasilacz potrzeba do niego?

 

Czy ktoś ma z was zasilacz o mocy 350W i daje rade z taka kartą czy trzeba coś mocniejszego? Procek AthlonII X2 250.

 

Czy taki zasilacz da rade?

Fortron FSP350-60HLC 350W

* +3.3V: 22A

* +5V: 21A

* +12V1: 10A

* +12V2: 15A

* -12V - 0.8A

* +5Vsb - 2.0A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zmierzyć rozstaw otworów montażowych chłodzenia? Moja 9600GT się spaliła (sekcja zasilania gpu się dosłownie zapaliła -.-) i myślę nad 5750 lub 70. Mam prisona pro gpu (wc) i fajnie by było gdyby się dało go wrzucić na którąś z tych kart :)

 

Tapnięte z HTC HD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno te radki mają problemy ze starszymi płytami np na chipsecie nf7025. Składam znajomej kompa i w planach jest 5750. Ale finansowo jest cienko i maksymalnie będzie jakaś płytka na AMD770. Czy ktoś z was musiał wymieniać płytę żeby ruszył wam radek?

 

Jaki najcichszy 5750 do 300 zł?

 

ps. Jaki zasilacz potrzeba do niego?

 

Jestem właśnie na etapie wymiany m.in. płyty głównej ponieważ nowiuśka grafa (hd5750) odmówiła z nią współpracy... Obecnie mam Epoxa na nforce 4 ultra, s939 z Athlonem x2 4200+. Zmianiam na intela e5300 i płyta główna na P41.

Z tego co się dowiedziałem radki serii hd5000 nie chcą współpracować z niektórymi starszymi chipsetami nvidii. Na intelu i amd ruszają bez problemu. W sumie to zastanów się czy nie opłaca się bardziej zrobić kompa na intelu dual-core e5x00, używki mają bardzo zachęcające ceny.

 

Kupiłem radka od Sapphira, takiego >>>KLIK<<<

Włożyłem go do kompa i wielkiego hałasu nie narobił. W sumie to żadnego hałasu nie narobił. Nie miałem jeszcze okazji pograć na taj karcie więc nie wiem jak się bedzie zachowywać wiatrak pod obciążeniem.

 

Zasilacz do hd5750 Ati zaleca 450 W ale myślę, że DOBRE 350 W też da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, nie mogę z tą kartą dojść do ładu. Kupiłem MSI 1GB 5770 PMD1G (nowa) - wsadziłem do PC'ta, furmark xtreme burn in i buch: 90c, wrzuciłem O/C i podskoczyło do 105c. Wyłączyłem.

Co gorsza, temperatura wzrasta jak na prockach intela: tak nagle, czyli odpalam furmarka a tam jebudu +20c naraz.

No to Paweł wkurzony, kupił Accelero L2 PRO - bach bach zamontowałem, radiatory na sekcji zasilania + na VRAM, odpalam. W idle z 58 spadło do 44. W stresie też o niestety TYLKO 10-15c.

Miałem wczesniej asusa 512 i na fabrycznym chłodzeniu miał w idle 33-34c! Ten na accelero nie ma takich tempów, wydaje mi się że to wina tego, że karta w windowsie chodzi na 400/1200 zamiast 157/300 - nie wiem czemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal RBE i sprawdz. Zawsze możesz sobie edytować. A co do tempów we furmarku, to dziwne, ja na wersji 1.9.0 w extreme burning i z gpu OC na 950mhz mam 72*C pokazywane przez samego furmarka, a 80*C na najcieplejszym czujniku w gpu-z. Buda zamknięta, chłodzenie oryginalne hisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda Aerocool RS9 - obieg zasilacza poza obudową. Przód, tył: Noiseblocker XL1 / Góra 1x140mm jakiś Arctic Cooling puszczony na min. / bok puszczony na min. Noiseblocker bodajże XL-2. (do chłodzenia chipsetu żeby coś tam leciało).

 

Chłodzenie na CPU pasywne - Mugen

 

http://www63.zippyshare.com/thumb/78889602/file.html[/img] (Sorry za jakichś przymułów, którzy są po prawej u dołu - ktoś mnie dodał do jakiejś konferencji i teraz piszą, a nie mogę ich bloknąć :D:D)

 

Spójrzcie na GPU TEMPERATURE w GPU-Z - to jest GPU? Bo tempy mi wyglądają na temperature kurna mosfetów.

 

A teraz najlepsze!

 

 

http://iv.pl/images/56018021014547856444.png

 

 

Kto zobaczy ciekawą zależność.... czyżby stery 11.4 nie dopuszczały ostatniego profilu z biosu karty do działania?

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 w afterburnerze też masz taką temp ? Jakie stery ?

 

W AB mam tak samo jak w gpu-z, stery 11.3, zresztą tak to wygląda u mnie:

 

post-164893-0-38285500-1304158267_thumb.jpg

 

Jedyne co nie trybie, to skąd gpu-z wziął napięcie 1,0v skoro w biosie mam dla 3D 1,2v a dla 2D niestety 1,1v :/

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...