Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem karty graficznej VERTEX 3D ATI Radeon HD5770 1024MB. Cena jest bardzo atrakcyjna można ją dostać za 349zł.

 

Dołączona grafika

 

Zastanawia mnie jednak kwestia chłodzenia. W sieci znalazłem zaledwie garstkę postów na temat taj karty. Jedni twierdzą że karta jest cicha a inni że wyje jak suszarka. To jak to w końcu jest? Czy jest ktoś kto ma tą kartę i mógłby napisać jak to rzeczywiście wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejwit, u Ciebie w idle spada do 157/300 ze sterami 11.3 ?

 

Tak, na każdych sterach, bo z ciekawości zainstalowałem 11.4 i też działa 157/300, ale nie to jest najlepsze. Najlepsze jest to, że tempy mi spadły o pare stopni względem 11.3 :lol:

 

post-164893-0-70951100-1304160276_thumb.jpg

 

 

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem karty graficznej VERTEX 3D ATI Radeon HD5770 1024MB. Cena jest bardzo atrakcyjna można ją dostać za 349zł.

 

Zastanawia mnie jednak kwestia chłodzenia. W sieci znalazłem zaledwie garstkę postów na temat taj karty. Jedni twierdzą że karta jest cicha a inni że wyje jak suszarka. To jak to w końcu jest? Czy jest ktoś kto ma tą kartę i mógłby napisać jak to rzeczywiście wygląda.

 

Jest to konstrukcja bliźniacza z Powercolorem, chłodzenie od AC, jest ciche, nie słyszałem ale wyczytałem sporo takich opinii, w przeciwieństwie do opinii, że suszarka. Gdzie wyczytałeś, że to suszarka? Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi w tym temacie post nr. 785.

 

Witam. Właśnie zamontowałem kartę i niestety chodzi głośno jak suszarka. Jest to małe pudełko z rudowłosą kobietą i logiem VTX 3d. Karta jak sugerowałeś. Nawet po ustawieniu w CCC minimalnej wartości 20% kartę słychać bardzo wyraźnie (szum i lekkie buczenie).

I komu tu wierzyć? Dlatego chce się ostatecznie upewnić.

Edytowane przez Daniel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jest to samo chłodzenie co u powercolora tylko bez regulacji obrotów? Jakoś pewnie trzeba było zaoszczędzić. W takim układzie się nie wypowiadam.

 

A z drugiej strony za tą cenę idzie spokojnie dostać używkę jakiejś porządnej firmy z dobrym chłodzeniem, np. takiego hisa jak ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa widzisz, u mnie drugi profil jest 400/1200, a piąty to 157/300 - to wszystko wyjaśnia, powiedz mi jeszcze czym wgrywałeś i jestem w domu. :)

 

No i poszło! :) Zrobiłem RBE + winflashem drugi profil tak jak Ty na 157/300 i 0,95V - wynik? Zaskakujący, odpalam winde, wchodze w ten cały control panel, patrzę na temperature w windowsie i... ? 34c :)

 

Dzięki, masz u mnie piwsko, bo sam przerzucam się na łyche : P

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione 1075 mV czyli 1,075v, ale karta pracuje na def. czyli 850mhz.

I teraz pytanie karta jedzie na tym napięciu w 2d i 3d ? W RBE jak wczytałem bios to mam ustawione 1.2v w 3d i 0,95v w 2d. Afterburner podaje na def. 1125mV czyli tak się coś nie zgadza, bo to by było 1,125v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji: raczej nie próbujcie wrzucać w biosie 2D 157/350 przy 0,85V - trochę za mało :D Ledwo co udało mi się zmienić bios przy takim napięciu bo widać było, że brakuje mu papu.

 

Ustawiłem 0,9V dla 157/300 i 1,2V dla 950/1250

 

Co więcej: mam strasznie kapryśne pamięci, 1250 to dla nich bezpieczna granica, a jak wrzucam im np. 1350 - przechodzą test częściej, aniżeli na 1300 - o co z tym chodzi? Czasem przejdą na 1350 i widzę skok wydajnościowy, czasami dostaje paski i reset sterownika ATI przy 1300.

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa widzisz, u mnie drugi profil jest 400/1200, a piąty to 157/300 - to wszystko wyjaśnia, powiedz mi jeszcze czym wgrywałeś i jestem w domu. :)

 

No i poszło! :) Zrobiłem RBE + winflashem drugi profil tak jak Ty na 157/300 i 0,95V - wynik? Zaskakujący, odpalam winde, wchodze w ten cały control panel, patrzę na temperature w windowsie i... ? 34c :)

 

Dzięki, masz u mnie piwsko, bo sam przerzucam się na łyche : P

 

Spoko ;)

 

Dla informacji: raczej nie próbujcie wrzucać w biosie 2D 157/350 przy 0,85V - trochę za mało :D Ledwo co udało mi się zmienić bios przy takim napięciu bo widać było, że brakuje mu papu.

 

Ustawiłem 0,9V dla 157/300 i 1,2V dla 950/1250

 

U mnie zarzuciłem jak w innych kartach 0,95v dla 153 w 2D, i przy delikatnych obciążeniu w tym trybie po odpaleniu jakiegoś filmu miałem crashe :/ Nie wiem dlaczego to za mało, skoro w innych kartach nawet przy 400 na gpu jest 0,95v.

 

A tak przy okazji, wpisujecie ręcznie napięcie w RBE? Ponoć tak nie można, ale jakoś chyba działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie poczytałem w tym wątku o EAH5770 CUcore i widzę, że macie to samo co ja... w stresie straszny wyjec, no i do tego temp. przekraczająca 80­°C, obecnie max to 82°C, w starej obudowie to nawet do 85°C dochodziło, na szczęście nigdy nie doświadczyłem żadnych zwiech

serio ten typ tak ma? ktoś kto wymyślił tego wyjca powinien stracić posadę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma ręczne sterowanie prędkości z tego o widzę?

jakie temperatury, stres/idle? w stresie podkręcasz prędkość? chłodzenie wychodzi poza laminat? wchodzi bez problemu, 100% kompatybilność z CUcore?

licząc jeszcze na Twoje doświadczenie... co innego możesz polecić zamiast asusowskiego wyjca i już wspomnianego Mysashi? chciałbym mieć pełen wachlarz możliwych kombinacji, no i najlepiej do 100zł ;)

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem prawie nówkę na allegro za 65zł. ;]

Chłodzenie jest szerokości laminatu, na długość trochę wystaje - zobacz sobie na poprzedniej stronie wrzucałem foty - post #910.

Wentylatorki praktycznie na 5v skręcone, w stresie w furmarku do 80 max dobija w grach o wiele mniej, temp. bezpieczne a chłodzenie jest niesłyszalne. I jeszcze jedna zaleta, całość razem z kartą zajmuje niecałe 2 sloty.

CUcore ma niereferencyjny laminat i wszystkie chłodzonka tam nie wejdą.

Do 100zł to auras fridge powinien wejść, tylko sporo wystaje na szerokości poza laminat a ja mam dosyć wąską obudowę (18cm) i u mnie odpadło to rozwiązanie.

Accelero L2 wchodzi, ale za dużo to chłodzenie nie jest warte no i trzeba mieć dużo miejsca pod kartą.

Accelero Twin Turbo PRO także pasuje, fotka w post #885.

Accelero s1 rev.2 też chyba wchodzi na CUcore tylko jest bardzo szerokie.

 

Co do szerokości to jak masz jakieś wentylatory na skrzydle obudowy skierowane bezpośrednio na k. graficzną to przy aurasie i s1 możesz mieć spore problemy z zamknięciem obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę? raczej sporo :D

ale ten Twin Turbo Pro mnie zainteresował, nie powiem, chociaż też wystaje jeśli chodzi o długość

L2 Pro źle nie wygląda, z miejscem problemów nie ma, byle było ciszej i nieco chłodniej, a z tego co właśnie czytam to na 5770 daje radę i to w ciszy ;)

dzięki za wskazówki

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę odświeżę

L2 Pro założone i Panowie... niebo a ziemia, 82°C vs 63°C, wentyl leci na 12V a i tak jest cicho jak makiem zasiał B-) :damage_wall:

w tym miejscu serdeczne podziękowania lecą do mojego bezpośredniego wybawiciela, do ath'a :)

ostatnie pytanie tylko jeszcze: co z tym 4 pinowym wtykiem, gdzie go mam niby podłączyć? :huh: czy to po prostu opcja dla kart, które mają 4 pinowe wejścia i olać sprawę? ;)

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pasywnego gigabyta 5750 i przy graniu jednak trochę się gotuje. Jak najlepiej solidnie przymocować do niego (lub nie do niego) wiatrak 120? Kiedyś były takie ramiona chyba zalmana montowane w miejscu śledzi ale teraz nie widzę takich wynalazków (a poza tym tamto dmuchałoby z boku). Jest miejsce z boku budy na wiatrak ale to niewiele da, bo finy z tej strony są zasłonięte i powinien dmuchać od spodu.

 

Macie jakieś sprawdzone patenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z poradą Zephyr 120 opaskami przymocowany do karty. Jeszcze czasem lekko wibruje ale to się ustawi. Najważniejsze, że na najniższych obrotach po 20 minutach katowania OCCT temperatura ustabilizowała się na 69 stopniach. Po przełączeniu wiatraka na full spadłą do 65. W idle 41 stopni, czyli mniej więcej tyle samo co procesor. Dzięki! ;)

 

Dla porównania: wcześniej dość szybko po odpaleniu OCCT doszło do 95 stopni i tyle mi wystarczyło, żeby przerwać test ;)

Edytowane przez kiisiio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić grafę pod kątem Wiedźmina 2 ;-) Cichą, wydajną i o korzystnej cenie... Recz jasna do kompa dołoże conajmniej jeszcze 2 GB RAM...

 

Waham się pomiędzy:

HIS Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (H577FK1GD) - opinie o HIS Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (H577FK1GD)

HiS Radeon HD5750 512MB DDR5 128bit PCI-E (H575FN512) - opinie o HiS Radeon HD5750 512MB DDR5 128bit PCI-E (H575FN512)

Którą polecacie? A może coś zupełnie innego ?

 

Wyczytałem, że mój chipset nie obsługuje PCI Express 2.1, tylko 1.0.. Zastanawiam się czy moja płyta nie będzie wąskim gardłem, gdybym zakupił

HIS Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (H577FK1GD) - opinie o HIS Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (H577FK1GD)

 

Liczę na waszą poradę :-) Czy w przypadku mojego MOBO warto dopłacać 80 zł i czy mój komp to wykorzysta?

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...