Skocz do zawartości
ath

ASRock H55M-LE / H55M

Rekomendowane odpowiedzi

ASRock H55M-LE / H55M

strona producenta - ASRock > Products > H55M-LE
informacje na temat chipsetu H55 - Intel� H55 Express Chipset - Overview

Dołączona grafika

mini recka - Overclock.pl / Mini w wersji Maxi - ASRock H55M-LE


+otwory montażowe pozwalające na zamontowanie chłodzenia s. 775
+2 x pci nie kolidujące z k. graficzną (o ile chłodzenie jest jedno slotowe)
+przyzwoite możliwości o/c
+wspólpraca zintegrowanej k. dzwiękowej z Cre­ati­ve Labs X-Fi MB
+obsługa zintegrowanego układu graficznego w procesorach i3 i i5 (dobre podczas przesiadki na nową grafę :] )
+cena

- brak chłodzenia sekcji zasilania (przy większym o/c trzeba o to zadbać)
- tylko 2 sloty na ram (odpada popularna konfiguracja 3x2gb, ale można 4gb + 2gb)
[/center]

--- --- ---


Planuję w niedługim czasie przesiąść się właśnie na platformę z podstawka s. 1156, o w/w płycie wyczytałem w necie dużo pochlebnych opinii, dobry stosunek wydajność/cena, brak bajerów, ale akurat ja nie zwracam na to uwagi. Asrock umacnia swoją pozycję na rynku budżetowych konstrukcji, pamiętam jeszcze przygodę z płytą pod socket A - K7S8X, bardzo miło wspominam możliwości o/c, podatność na mody itp.


Czy posiada ktoś na forum płytę z tematu (ja celuję w wersję LE), jakieś opinie z pierwszej ręki mile widziane. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczek w/w płytki.

Jedyny problem z jakim się spotkałem to rozłączający się net, winowajcą okazały się stare, "zabugowane" sterowniki do karty sieciowej dołączane do płyty/dostępne na stronie asrock.

Po ściągnięciu najnowszych ze strony realteka wszystko działa cacy. :]

 

Realtek

 

W o/c co prawda się nie bawiłem (ten etap już chyba za mną..), ale przy testowaniu intensywnie w 3d wszystko działało stabilnie, nic się nie wywalało itp.

 

Bios fabrycznie 1.7, czyli prawie najnowszy (aktualnie jest 1.8 i poprawia tylko coś w codekach dźwiękowych - ja używam audigy także nie wgrywałem), chłodzenie pentagrama na s. 775 zamontowało się elegancko.

 

Polecam na tanią przesiadkę z s. 775. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...