Skocz do zawartości
c2h5oh

Jaka obudowa mini ITX ?

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedzi mało bo strach się wypowiadać ;)

Nie podałeś budżetu, oczekiwań co do wielkości. Czy ma bo być coś w stylu Silverstone SG05B czy może zgrabniejszy Antec. Masz zamiar w perspektywie pakować tam jakąś kartę graficzną? Ma to stać w salonie na stoliku rtv czy na biurku?

 

Nie posiadając takich informacji łatwo narazić się na krytykę propozycji. Bo a to za mała / za duża, nie wejdzie mi karta, nie zmieści mi się do szafki, nie po to kupuję itx, żeby to do takiego wielkiego klocka pakować, za drogo itp.

 

Podpowiedz, czego oczekujesz, jakie masz ograniczenia, przejrzyj tematy które zalinkowałem. Pooglądaj sklepu internetowe, napisz co Ci się podoba z co odpada w przedbiegach.

 

Pomóż sobie pomóc :)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus masz rację, sorki.

Nie podałeś budżetu, oczekiwań co do wielkości.

Cena to +/- 200-300 zł

Masz zamiar w perspektywie pakować tam jakąś kartę graficzną? Ma to stać w salonie na stoliku rtv czy na biurku?

Nie będzie tam karty graficznej, zestaw ma działać jako serwer 24/7 (tiba, CS, torrent). Wygląd nie musi być efektowny, będzie stała pod biurkiem (wolę by obudowa była efektywna ;)).

Znalazłem coś takiego:

TACENS IXION ITX (SFX 300W)

SPIRE POWERCUBE SPM210B-350W-PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda budka z tego działu na allegro

Obudowy ITX - Aukcje internetowe Allegro

bedzie dobra, wszystko zależy od preferencji, jakie dyski zamierzasz tam wsadzic i ile sztuk 2.5 3.5 cala?

czy ma tam byc dvd?

 

Jesli ma to byc serwer to zdecydował bym sie na mini obudowe bez dvd i zasilaczem typu picopsu.

Np antec

Obudowa Antec ISK 300-65 Mini ITX 65W FV GW (1253996948) - Aukcje internetowe Allegro

np; m350

Uniwersalna obudowa M350 mITX (1248335194) - Aukcje internetowe Allegro

plus picopsu jakis 90w spokojnie wystarczy.

 

Wszystko zależy od twoich preferencji.

 

 

 

Zauważyłem że wybrałes dysk 3.5 cala jesli to jedyny dysk w minipc to moje powyże propozycje są złe.

 

 

 

Moze byc np takie cos

http://allegro.pl/obudowa-mini-itx-eurocase-wi-02c-02-200w-czyt-i1251158064.html

 

lub

http://allegro.pl/obudowa-modecom-feel-302-mini-itx-96w-fv-gw-i1248974197.html

 

lub

 

http://allegro.pl/obudowa-aplus-cs-102b-mini-itx-300w-fv-gw-i1248975209.html

 

lub

http://allegro.pl/spire-powercube-obudowa-mini-itx-z-zasilaczem-350w-i1252780093.html

Edytowane przez sts
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda, gruba blacha 1mm. Dodatkowo daje większe pole do popisu jeśli chodzi o chłodzenie cpu. Co prawda, żadna wieża chyba się tu nie zmieści ale i tak będzie większy wybór chłodzenia. Antec Isk 300 jest niższy/węższy. Inne budy mają nad płytą zasilacz i mimo, że wyższe to nie ma więcej miejsca na chłodzenie. Niektóre są na tyle niskie, że standardowe chłodzenia boxowe nie wchodzą i trzeba szukać niższych chłodzeń.

 

Mnie się podoba.

 

I można też używkę dostać

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tam dvd, grafy (tylko zintegrowana). Będzie jeden twardziel 500GB (link wyżej). Wydaje mi się, że ta propozycja jest ciekawa APLUS CS-102B ze względu na zamontowany tam zasilacz.

 

budka jak najbardziej ok, zasilacz na pewno duzo lepszy od reszty no-name które są w obudowach itx. Nie wiem jak z głośnoscia tego zasilacza. Aplus to srednia firma jak dla mnie.

Można bedzie zamontowac wieksze=cichsze chłodzenie.

 

Do antka isk 300 nie zmiesci dysku 3.5 cala wiec odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwracać uwagę przy zakupie pamięci ? Na Częstotliwość pracy [MHz] (np. 1066, lub 1333), czy na wartości CL (np. 7, 9)? Co ma większe znaczenie w jej wydajności i stabilności?

 

Przykład:

Kingston SO-DIMM DDR3 4GB 1066MHz CL7 czy Kingston SO-DIMM DDR3 4GB PC1333 CL9

Która pamięć jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam zgrabnej obudowy coś w stylu anteca, ale jednocześnie tanio, czyli w okolicach 200 zł., obudowa polecana na stronie głównej nie bardzo mi się podoba tj. chieftec bt-02b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...