Skocz do zawartości
seba_999

Jak ustawić limit czasowy korzystania z komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pewien problem - sytuacja zmusiła mnie do ustawienia siostrze na komputerze limitu czasowego. Komputer pracuje pod Windowsem XP, tak wiem, że na Viście jest kontrola rodzicielska, ale systemu zmieniać nie będę. Nie chodzi o to, żeby dało się zalogować na komputer w określonych z góry godzinach, tylko o to, że siostra włącza komputer, loguje się na swoje konto i ma jakiś czas na korzystanie. Po upływie tego czasu komputer albo się wyłączy, albo wyloguje jednocześnie uniemożliwiając ponowne zalogowanie, tego samego dnia. Istnieje taki program, który spełni moje wymagania? Rozwiązania płatne ostatecznie wchodzą w grę.

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/shutdown.mspx?mfr=true ?

 

W przypadku użycia tego, trzeba by jeszcze trochę kodu, aby zablokować kolejne logowanie.

 

Edit: Widzę, że kolega wyżej podał gotowe zabawki - być może pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o samo wylogowanie uzytkownika po okreslonym czasie to proponuje program My own applications

poweroff, możliwy takze do uruchamiania z linii poleceń. Uruchamiamy go skryptem logowania uzytkownika z opcjami wylogowania zaplanowanego po np. 3600 sekundach czyli po godzinie.

 

Inna sprawa że użytkownik może się ponownie zalogować ale to można już ograniczyć ustwiając odpowiednio logon hours komendą net user.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, ale mi chodziło bardziej o uniemożliwienie tego ponownego zalogowania tego samego dnia. Bo kwestia wyłaczenia po godzinie to jest małe piwo. Metody typu bios na hasło itp odpadaja, gdyż przez cały tydzień mnie nie ma w domu, a nie chodzi o to, żeby mama co chwile biegała i wpisywała hasło... Jakieś inne propozycje? Ewentualnie jeśli sie to da rozpracować za pomocą jakichś skryptów, to proszę o jakieś ukierunkowanie na coś konkretnego i spróbuję sam coś naskrobać i później dać do oceny (żeby nie było, że już idę totalnie na łatwiznę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...