Skocz do zawartości
qhash

Wydajność PQI S525 128GB SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem sobie SSD od PQI, model S525 128GB. Producent twierdzi, że odczyt dochodzi do 170MB/s, zapis 100MB/s. Na moim TimelineX 5820TG, po podłączeniu tego dysku, wyniki są jednak trochę gorsze.

 

HDTune Pro 4.01

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mam wrzucone najnowsze stery do chipsetu i SATA AHCI, Intel Storage Matrix soft. Mam wrażenie, że te wyniki mogłby być lepsze, ale nie wiem co mógłbym zrobić, aby je poprawić. Dodatkowo, przy obciążeniu dysku (rozpakowywanie ISO, download 400kb/s w tym czasie) komp potrafi co 10-15 sekund się "zamrozić" na 2-3 sekundy. Jakieś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, przy obciążeniu dysku (rozpakowywanie ISO, download 400kb/s w tym czasie) komp potrafi co 10-15 sekund się "zamrozić" na 2-3 sekundy. Jakieś wskazówki?

 

To dysk pierwszej generacji, dlatego się zawiesza, ogólnie bardzo zły wybór, jeżeli masz możliwość oddania go to polecam to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo a zahaczyłeś przed zakupem o przyklejony temat o dyskach SSD? <_<

Bo jeśli nie to masz właśnie efekty. Zrób optymalizacje wyszczególnione w temacie zbiorczym(pierwsza strona).To powinno poprawić komfort pracy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo a zahaczyłeś przed zakupem o przyklejony temat o dyskach SSD? <_<

Bo jeśli nie to masz właśnie efekty. Zrób optymalizacje wyszczególnione w temacie zbiorczym(pierwsza strona).To powinno poprawić komfort pracy.

 

AMEN ... i temat mozna zamknac.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMEN ... i temat mozna zamknac.

 

Nie, nie można, bo w temacie rafy byłem. Trim miałem włączony, choć nie sprawdzałem, writecache włączyłem jakiś czas po instalacji windy i nic to nie zmieniło. Odpalanie outlooka to mordęga, przeglądarki (chrome'a) - podobnie. Nie wiem co jest grane - jak sprawdzić czy ten dysk był nowy? Tj. zainstalowałem na nim system i już trochę na nim pracuje, ale ani razu go nie zapisałem w całości - można by sprawdzić wzór 0 i 1 i wtedy dojdę do tego, że ten dysk np. był w jakichś testach, bo nie ma zupełnej przypadkowości danych na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...