Skocz do zawartości
Enjama

Netgear DGN2000|| Jak sprawdzić jaki mam tryb adsl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ten router już jakis czas i nie wiem na jakim trybie synchronizuje mi się linie adsl, adsl2+ a może jeszcze coś innego.

Również nie widzę nigdzie informacji jaki mam tryb fast czy interleaved.

 

Podobno na sofcie alternatywnym można to sprawdzić ?

Jeśli tak to który mam wgrać plik bo jest ich kilka

 

DGN2000_V1.1.8.0_DGTeam_1018_eng_adsldrv023b.img

DGN2000_V1.1.8.0_DGTeam_1018_eng_adsldrv023o.img

DGN2000_V1.1.8.0_DGTeam_1018_eng_adsldrv026.img

 

Który wgrać i czy jest to bezpieczne ? testował je ktoś i czy są tam te opcje o które pytałem wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem ten: DGN2000_V1.1.8.0_DGTeam_1018_eng_adsldrv026.img Router z tym softem jest super, na poprzednim linksys ag241 nie było stabilnie (zrywało i mniejsza synchronizacja) W orginalnym sofcie nie wiem czy da się sprawdzić tryb, bo po kupieniu od razu wgrałem dgteam firmware ;) A w nie orginalnym jest tak: Maintenance->Diagnostics->Display detailed ADSL driver informations post-21059-073082400 1286013045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem ten: DGN2000_V1.1.8.0_DGTeam_1018_eng_adsldrv026.img Router z tym softem jest super, na poprzednim linksys ag241 nie było stabilnie (zrywało i mniejsza synchronizacja) W orginalnym sofcie nie wiem czy da się sprawdzić tryb, bo po kupieniu od razu wgrałem dgteam firmware ;) A w nie orginalnym jest tak: Maintenance->Diagnostics->Display detailed ADSL driver informations post-21059-073082400 1286013045_thumb.jpg

 

Dzięki wielkie kolego o taką odpowiedz mi chodziło :)

Są wszystkie dane w tym sofcie o jakie mi chodzi :)

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mode: ADSL2+

Channel: Fast

Trellis: U:ON /D:ON

Line Status: No Defect

Training Status: Showtime

Down Up

SNR (dB): 33.9 31.0

Attn(dB): 10.0 12.8

Pwr(dBm): 9.9 11.1

Max(Kbps): 24660 1144

Rate (Kbps): 2560 319

 

Czy to oznacza że mam tryb fast ? Trochę dziwne bo na starym routerze pisało interleaved ...

 

Mam jeszcze pytanie dlaczego na tym routerze pingi mam 2x wiekszę ? np do wp.pl 60ms a podpinając modem adsl mam 28-30ms ?

Da się coś z tym zrobić ?

Edytowane przez Enjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to na fast, mój stary linksys ogólnie to głupiał z tym fastem bo raz pokazywał fast raz interleaved a dgn2000 cały czas fast i w ogóle to lepiej trzyma moją słabą linie :( A co do pingów to u mnie się nic nie zmieniło i na linksys i na netgear do wp mam 17/19ms ping. Może spróbuj ustawić MTU Size w Advanced->WAN Setup według Determine MTU size test w Maintenance->Diagnostics może pomoże ;) i grtulacje ładną linie ma kolega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś tak jak kolega wyżej napisał: DGN2000_V1.1.8.0_DGTeam_1018_eng_adsldrv026.img ?

W sumie operacja jest bezpieczna i nie powinno się nic stać, ale z drugiej strony robisz to na własną odpowiedzialność, bo Netgear nie wspiera oficjalnie tego softu. Moim zdaniem gra jest warta świeczki, bo uzyskasz nie tylko diagnostykę połączenia, ale też regulację parametrów i ulepszone inne funkcje (m.in. sprawniejszy QoS). To czy w trybie fast działa stabilniej czy nie to już nie wiem :). Pingi powinny być porównywalne na modemie i routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz angielski to możesz śmiało szukać pomocy na forum dgteam, tam napewno jest dużo więcej ekspertów, bo z tego co się orientuję w Polsce jeszcze mało kto na tym działa. :P A jak kolega wyżej, też myślę, że ze względu na to, iż ten soft wyciąga po prostu jeszcze więcej z bdb routera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mało kto?! Poczytaj trochę wątków o dostrajaniu SNR i innych parametrów łącza. Sama operacja zmiany softu jest szybka i bezbolesna (jak nam akurat prąd nie siądzie). Co do routera to w tej chwili jeden z nielicznych modeli z radiem z N i dobrym wbudowanym modemem adsl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może jestem trochę niedoinformowany. Po prostu mało widzę wątków na temat firmware od DGTEAM na forach, które przeglądam. Może ludzie po prostu się nie wypowiadają. Sam router jest dość popularny, bo bardzo często się pojawia w propozycjach, pytaniach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...