Skocz do zawartości
zimn

problem z allegro na firefoxie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam dość poważny problem z allegro pod firefoxem

 

pisałem do allegro ale poradzili żeby wyczyścił pamięć itp "upewnił się" ze mam włączona obsługę jawy itp w sumie nic użytecznego

 

objawy są takie :

 

jak coś wystawiam to po kliknięciu guzika wystaw aukcje w 3 kroku nagle wraca do pierwszego z komunikatem "określ typ oferty"

 

jak chce coś zmienić w gotowej aukcji wszystko ładnie się zmienia (np dodaje opcje wyświetlania miniaturki) na ostatniej stronie podsumowuje ze dodaje opłatę za miniaturkę itp klikam ok pojawia się okienko ze zmieniono i .... nic nie dodaje miniaturki i jak wchodzę znowu w edycje aukcji nie ma śladu po moich modyfikacjach (dla dociekliwych dodam ze ta aukcja nie ma żadnej sfinalizowanej ofert ani żadnych obserwujących)

 

pod IE wszystko ładnie śmiga

 

system win7 64bit. firefox zaktualizowany dodatki: WOT ADbloker, w tle avast i comodo firewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jakiś program do blokowania reklam blokuje także skrypty zarządzania - to chyba oczywiste. Wywal tego WOT i zainstaluj ABP.

Jak nie pomoże, to może jakiś moduł Avasta się za dużo wtrąca w nie swoje sprawy.

 

A tak przy okazji, to nie zauważyłeś przypadkiem istnienia tematu zbiorczego o Firefox??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh

 

po kolei

 

dodatki

 

WOT to wtyczka do oceny wiarygodności witryn nie ingerująca w wyświetlaną stronę , ale na wszelki wypadek wyłączyłem do testów

ADbloker to w skrócie ABP czyli blokowanie reklam ... tez wyłączyłem

awasata i komodo tez wyłączyłem do testów i bez zmian

 

a co do tematu zbiorczego to przepraszam ze zrobiłem bałagan na forum ale uznałem ze nie jest to typowa ..usterka firefoxa bo nie współpracuje on tylko z allegro

 

a co oczywistości blokowania skryptów nie jest to oczywiste dla mnie...bo jak podałem przykład ...edytuje aukcje w taki sposób ze dodaje wyświetlanie miniaturki. klikam "następna strona" pokazuje sie tabelka opłat zaktualizowana o nowy koszt klikam dalej wszystko niby zatwierdzone ale zmiany nie wchodzą z życie

 

 

 

edit:

jak stworze nowy profil w firefoxie to samo

 

pod IE wszystko śmiga bezproblemowo

 

sądze ze to jakaś aktualizacja firefoxa albo jakiś wewnetrzny mechanizm anty cośtam robiący ale nie mam pojęcia co to moze być

Edytowane przez zimn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o złe wyświetlanie bo wszystko wyświetla się dobrze

chodzi mi o to ze ....allegro zachowuje się jak by było w "trybie tylko do odczytu"

czyli zmieniam coś w aukcji zatwierdzam i pomimo ze jest napis ze dokonano zmian nic się nie dzieje

(np: klikam "dodaj miniaturkę" niby dodaje wyświetla się ten kosztorys ze dodało opłatę za miniaturkę, ja klikam zatwierdź pokazuje się ze wprowadzono zmiany ale po ponownym wejściu na stronę edycji aukcji miniaturka nie jest dodana)

 

 

edit:

 

nie miałem czasu wiec zrobiłem to prostacko i łopatologicznie nie wiem co było przyczyną i gidze dokładnie tkwi błąd ale odinstalowałem firefoxa, posuwałem profile zainstalowałem ponownie i problem znikł.

 

wiec chyba można zamknąć temat

dodam tylko ze na 99% nie jest to wina profilu w firefoxie bo testowałem tez na innych profilach i problem ciągle występował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...