Skocz do zawartości
panterml

Rozbudowa Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem sprzedawać obecny set, ale postanowilem go sciagnac do uk gdzie obecnie mieszkam i go troche rozbudowac niz bawic sie w sell na czesci i skladanie calkiem nowego kompa ;)

 

OBECNY SET:

Mobo / AsRock AsRock A780GXH/128M

Cpu /AMD AMD Phenom II X3/710 2.6GHz / X4 10 3.6Ghz / Karakorum

Pamiątki / GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO

Gpu / Saphirre Radeon HD4890 1024MB DDR5

Zasilacz / OCZ ModXStream Pro 600W

Twardziel / Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 / Seagate 1000GB 7200rpm 32MB cache.

Buda /Tacens Tacens Prior [ do wymiany ]

Głośniki Logitech Z-2300 THX

Monitor LG W2261 (Digital) [22" LCD] FullHD

 

Mam zamiar wymienic obudowe na Cosmos 1000 albo 1100, tylko nie wiem do ktorej zmiesci mi sie chlodzenie CPU Karakorum.

co do reszty to nie wiem, zdam sie na wasze sugestie.

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Sprzęt niezły - do wymiany karta polecam HD5870 - niżej się nie opłaca HD5850 nie wiele jest mocniejszy od HD4890. Procesor tak jak masz podkręcony spokojnie "weźmie" taką kartę.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień premierę ma mieć seria HD6 a więc ceny kart graficznych powinny się zmienić. Pytanie czy możesz poczekać ;) Myśle że byłoby to oplacalne. Poza tym zszedłbym z budy do poziomu śmiertelnika :P Czyli zakupił np Define R3 do tego HD5870 i SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda zostaje, zakochalem sie w niej :P, a co do reszty to mysle, ze komp nie jest taki slaby i nie ma co narazie inwestowac w grafe zeby polepszyc jakosc grania, bo nie mam zamiaru zmieniac calego ukladu, procka plyty glownej i Grafy zeby sobie pograc na monitorze w 3D a do tego potrzeba mi grafy od Nvidi ktorej nie mam, i wymiana plyty glownej bo mam pod ati[?], ani nie widze narazie wiekszego sensu kupowania jakiejs porzadnej grafy od ati z zasilaczem na ktory i tam by mi nie starczylo zeby pograc na 3 monitorach na ktore nie mial bym kasy zeby kupic, wiec tak sobie mysle..

Kupie tą obudowe zeby to wreszcie jakos konkretnie wygladalo i porzadnie chlodzilo:

 

Jakie Wiatraki dokupic do Cosmos 1100? i czy przez ten 200mm wiatrak zmiesci mi sie chlodzenie od CPU KARAKORUM..

 

ogolnie na kupno mam miesiac albo dwa, wiec naprawde mi sie nie spieszy z podejmowaniem decyzji, komp smiga wiec... :)

 

a moze kolejny hd4890 i crossfire, tylko nie wiem jaki zasilacz? xd

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o przyszlosci SLI albo CF, no ale chyba az tak wazne to to nie jest.

 

Jak sie nazywaja te wentyle, konkretnie?

Pytałem czy zamkne obudowe Cosmos 1100 z tym bocznym wentylem 200mm jak bede miał Karakorum na CPU ?

Nikt nie wie kiedy Ati bedzie obslugiwalo monitory 120hz/3D? bo nie widzi mi sie przechodzenie do Nvidi... chetnie bym odlozyl reszte kasy na ta technologie, jezeli to nie daleka przyszlosc.

 

Karakorum ma 155mm a szerokosc obudowy to 154mm, do tego dochodzi ten duzy wiatrak na bocznej scianie, czyli lipa...

to moze inne chlodzenie na procka, albo inna obudowa?

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pwiem Ci tak, jak masz odłożoną kasę to teraz nie wydawaj nawet jak Cię palce świerzbią. W 1 kwartale przyszłego roku powinna wejść seria 7xxx od ATI (teraz wychodzi 6xxx ale to będzie tylko segment mid-range) i na to bym zbierał. Walniesz sobie topową dwuprocesorówkę serii 7xxx albo dwie w Crossfire - nie trać na głupoty typu wentylatorki!

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie nic nie kupowac zadnej budy?, na tej co obecnie mam jechac przez te pare miechow? tylko odkladac kase na grafe i zasilacz z 7xxx od ATI, przy okazji mam nadzieje, ze jak wyjdzie 7xxx to juz bedzie obslugiwal 3d/120hz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda jak buda ma pomieścić to co chcesz w niej mieć + być przewiewna. Jak ta spełnia te wymagania to po co zmieniać. Co lepsze ładna buda czy porządny sprzęt - ja myślę, że zdecydownie to drugie - ładna buda nie pomoże przy renderowaniu Crysis 2 ;-) Ujmę to tak "If it ain't broke dont fix it".

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 kwartale przyszłego roku powinna wejść seria 7xxx od ATI (teraz wychodzi 6xxx ale to będzie tylko segment mid-range)

 

Skąd takie informacje? Według Ciebie nowe serie kart wychodzą co 3 miesiące?

 

Może nie zauważyłeś, że na dole masz taki magiczny bajer "Dodaj odpowiedź". Po jego użyciu nie będziesz bezsensownie cytował postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wiadomość mam z zachodnich portali, nie jest to dokładna data - może być to 2 kw. Seria 6xxx to jest seria przejściowa - tak jak było z HD4870 i HD4890... Dopiero seria 7xxx w roku 2011 będzie rewolucyjna...

 

Klikam na "dodaj odpowiedź" i cytowanie samo mi wchodzi - nie wiem czemu...

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie nic nie kupowac zadnej budy?, na tej co obecnie mam jechac przez te pare miechow? tylko odkladac kase na grafe i zasilacz z 7xxx od ATI, przy okazji mam nadzieje, ze jak wyjdzie 7xxx to juz bedzie obslugiwal 3d/120hz.

 

 

A co Ci takiego złego Nvdia zrobiła ? :lol: GTX 470 to porządna karta, która ostatnio staniała no i obsługuje 120hz 3D. Po co czekać nie wiadomo ile na karty od AMD, które nawet tego nie obsługują. Nie mówiąc już o PhysX. Polecam, ze względu na obsługę tych monitorów, PhysX i dość dobrą wydajność. 5870 lepszy (nie tak wiele zresztą)/chłodneiszy, ale nie obsługuje 3D, ani PhysX. Sam zresztą nie wziąłem 5850 z tego powodu ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhysX to kit na kółkach kierowany do fanboyów Nvidii. Relikt z czasów procesorów jednordzeniowych kiedy to miało sens stworzenie oddzielnego układu do obliczń fizyki. Były nawet do kupienia takie "akceleratory". W czasach kiedy 2 rdzenie to norma a każdy gamer ma nawet 4 i więcej jest to anachronizm. Te wyszukane "efekty" można liczyć każdym normalnym procesorem x86 - przykład silnik Havok czy Frostbite, ale nvidia kiedyś zapłaciła za PhysX więc go próbuje dalej pchać z lepszym lub gorszym skutkiem. Także tym akurat czy karta go ma czy nie bym się nie przejmował. Co innego to 3D i 120Hz tu się zgodzę, że ich karty mają w tym względzie przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że w takiej Mafii 2 po załączeniu fizyki wydajność spada na kartach od AMD. Wypowiadali się też ludzie z 4 rdzeniowymi prockami. Także to chyba też od gry zależy czy do liczenia fizyki będzie korzystała z osobnego rdzenia/rdzeni. Ale to mniejsza z tym. PhysX i tak nie jest wykorzystywane w każdej grze, ale jak wspomniałem pewnie parę gier powstanie jeszcze. Może za jakiś czas powstanie coś alternatywnego. Dodam, że nie jest to dla mnie główny atut Nvidii, a lepiej mnieć niż nie mieć. Tak więc z dwóch dosyć zbliżonych wydajnościowo kart (5850 oczywiście wydajniejszy głównie w DX 9 i 10), biorąc pod uwagę też różnice w cenie, wziąłem GTX 460. A długo się nakręcałem na 5850. Moje zdanie jednak jest niezmienne i każdy kto zapyta jaką karta do 1000 zł kupić to i tak mu polecę tańszego GTX'a 460 MSI Hawk. Wyjdą Radki z serii 6000 może coś się zmieni. Jednak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Także AMD musi się mocno postarać i obniżyć ceny serii 5000. No i ceny serii 6000 też Jak znajdzie się odpowiednik Radeona w zbliżonej cenie ( dla mnie to ~50zł nie więcej)co GTX 460 wtedy można grać na dwa fronty. Niestety, ale i tak wybrałbym jednak Nvidie ze względu na 3D Vision. Ale to wszystko zależy od użytkownika. Jak mu nie zależy na PhysX i 3D to będzie mógł wybrać jedno, albo drugie. Wtedy w obu przypadkach trafi dobrze.

 

Ogólnie zależy mi na konkurencji jak chyba zresztą każdemu. Ale nie zawsze się to sprawdza. Intel ze swoimi prockami IMO przegina cenowo, ale za to w programach ich procki wypadają troszkę lepiej, a w grach podobnie co AMD'ki. Także w tym przypadku konkurencja jest słaba. Producenci powinni walczyć o klienta ;) Obniżać ceny i oferować odpowiedniki lub lepsze w podobnej cenie. Nvidia jeszcze stara się to robić, ale jeśli chodzi o Intela to ciężko im to idzie. Narzucają swoje ceny i już. ;) Sorry za OT, ale musiałem wyjaśnić parę kwestii.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak niestety, ale też nie fanboy'owsko wybrałbym jednak Nvidie ze względu na 3D Vision.

 

Masz dobry wzrok ? Na obu oczach nie może być inna wada, bo w innym wypadku nie zobaczysz tego efektu Jestem jednym z tych nielicznych co kiepsko widzą ten efekt.

 

Moje zdanie jednak jest niezmienne i każdy kto zapyta jaką karta do 1000 zł kupić to i tak mu polecę tańszego GTX'a 460 MSI Hawk.

 

Jeżeli komuś zależy na wydajności to GTX 470 jest lepszym wyborem i mieści się w 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew777 dobranie soczewek niweluje niceo ten problem, ale to ważne by jednak mieć dobry wzrok na obu oczach. Każdy szanujący się okulista Ci to powie ;) Dlatego napisałem, że to dla mnie jeden z atutów przy wyborze karty. Może kiedyś się pokuszę o taki monitorek i okularki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to sporo ludzi ma problemy z tym monitorem, buczy.. problemy z ustawieniem odswierzania itp, do tego te karty nvidi strasznie sie grzeja i glośne sa... sam juz nie wiem, ;/

 

Do tego zestawu ktory mam, moze poprostu wymienil bym grafe na Radeona 5970.. tylko pewnie zasilacz za slaby.

Cholera, nie moge sie zdecydowac miedzy 3d vision a eyefinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...