Skocz do zawartości
Conrad

Co kupić? Palnik tlen + propan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem totalnym laikiem, w tych sprawach, potrzebuję jakiegoś zestawu do lutowania twardego, mam nadzieję że mi pomożecie, i podzielicie się wiedzą żebym sobie krzywdy nie zrobił Smile

 

To co znalazłem na allegro:

Palnik tlen propan-60zł

reduktor tlenowy 100zł

bezpiecznik tlenowy 30zł

butla z tlenem 250zł

bezpiecznik propan 30zł

reduktor do propanu 80zł

 

+ butla od kuchenki

Czy jeżeli np. w opisie palnika jest napisane propan, a ja użyję butli od kuchenki z propan-butanem to będzie źle, to ma znaczenie?

Taki zestaw ma racje bytu będzie to możliwe?

Co o ty myślicie, czego mi jeszcze brakuje, dobry mam tok myślenia?

Czy ja w ogóle nigdy w życiu nie lutując nie zrobię sobie krzywdy?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o jednej koncepcji, może skoro jestem laik nie produkuje nic masowo, i nie zarabiam tym na chleb to może kupić ten palnik na b ktorego nazwy nie umiem napisać + mapp gaz?

Słyszałem że ryba tak działa, czy to jest gorsze od tlen + acytylen, wiem że jest droższe ale jak jest wydajnościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik za 41,50 zł sobie odpuść... kupiłem taki w sklepie na miejscu i za 2h leciałem go oddać, bo zakręcony nadal przepuszczał propan z butli... Nie mówię, że każdy taki jest, ale niemal identyczny Perun kosztuje 300 zł - gdzieś musi być ta różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo butanem na 100% nie pospawam na twardo ok to wiem to jest jasne.

Czy przy mapp różnica tej mocy będzie bardzo duża, czy takim palnikiem się naprawdę gorzej lutuje, czy po prostu trzeba troszeczkę dłużej grać i tyle?

 

Zależy na jaki palnik trafisz, ja pożyczyłem rothenbergera na prop-but i nie dało rady polutować :mur: po prostu nie dało się wystarczająco nagrzać rurki. Teraz okazało się że mam dostęp do butan-tlen, więc powinno pójść gładko :D

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...