Skocz do zawartości
GTwice

TP-Link TD-8840 + Ovislink Wl-1600GL - PPPoE problem (nie łączy)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj Ovisa, wgrałem tomato i chciałem połączyć z netem a tu... kupa. W stanie połączenia jest cały czas "connecting", ip. 0.0.0.0 i ogólnie kicha. Diodka od WAN na Ovisie miga, diodka na TP-Linku też. TP-Link w trybie bridge - na pewno działa, bo w tej chwili idzie ta sama konfiguracja na D-Link DIR-300, tyle że go muszę oddać i stąd zmiana na Ovisa.

W Ovislinku po wgraniu Tomato (wer. oryginalna 1.28ND, jak również jakaś modyfikowana i spolszczana, polecana na necie) wyczyszczony został NVRAM, a potem zmieniam tylko tryb działania na PPPoE, login i hasło do neostrady i powinno chodzić, prawda? Czy jest coś o czym jeszcze zapomniałem? Jakiś kruczek, maleńka opcja o dużym znaczeniu? Ktoś działa w takiej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziwna sprawa - dzisiaj spróbowałem podłączyć z nadzieją że coś zauważę i... załapał - pokazał się status Connected, pobrał sobie godzinę z internetu, pokazał IP, itd. Niestety - na kompie dalej nie działa. Puściłem pinga - adres www został rozkodowany do ip, lecz cały czas "Przekroczono limit czasu żądania" (zmieniłem firmware na Ovisie na 1.25 RAF dostosowany podobno specjalnie do tego modelu, ale to chyba nie powinno robić różnicy). Za sugestią Wreq'a spróbowałem zmienić enkapsulację na TP-Linku z LLC na VC/MUX - bez zmian, za to D-Link nie potrafił się połączyć i musiałem wrócić.

 

Jeszcze jedna sprawa - zauważyłem że TP-Link w konfiguracji wyświetla MTU 1500 i nie da się tego nigdzie zmienić, zaś zarówno DIR-300 jak i Ovis domyślnie ustawiają 1492 - czy to może mieć jakieś znaczenie? Zaznaczam że DIR-300 działa nawet w tej chwili z takimi parametrami bo przez niego piszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...